TEST: Parasoftin Exfoliačné ponožky

Suché nohy, popraskané päty a zrohovatená pokožka chodidiel môžu byť nielen nevzhľadné, ale často môžu byť zdrojom bolesti a rozpakov.

 

Veď ktorá z nás by chcela takéto nôžky niekde vystavovať? Aj keď nám pomaly doznievajú posledné slnečné dni a letné topánky pomaly striedame za tie jesenné, v ktorých budú naše nohy ukryté pred svetom, aj tak si zaslúžia svoju pozornosť.

 

Dobrou správou je, že detsky hladké nôžky sú na dosah! Stačí vyskúšať domácu pedikúru, ktorá spraví všetku námahu za vás. Takouto domácou pedikúrou sú Parasoftin – Exfoliačné ponožky, ktoré sú dostupné na e-shope naturprodukt.sk

 

Pozri aj: TEST: Lacalut White zubná kefka

Domáca pedikúra

Zdroj: Shutterstock®

Na tieto exfoliačné ponožky som bola nesmierne zvedavá. Aj keď na našom trhu nájdete mnoho takýchto ponožiek, ktoré majú za úlohu odstrániť zrohovatenú pokožku chodidiel, tieto sú novinkou na našom trhu. Názory na takéto produkty sa rozchádzajú, preto je dôležité raz vyskúšať ako dvakrát počuť alebo vidieť. Keďže som vedela, ako tieto ponožky majú fungovať, na testovanie som sa veľmi tešila. Mať krásne hladké a navyše hydratované nôžky bez akýchkoľvek otlakov, tvrdej pokožky na pätách a podobne, je snom snáď každej ženy. 

Parasoftin - domáca predikúra

Zdroj: Shutterstock®

Oficiálny popis:

Parasoftin – exfoliačné ponožky sú inovatívny produkt, ktorý predstavuje intenzívnu a pohodlnú starostlivosť o chodidlá. V závislosti od rozsahu poškodenia, komplex látok Parasoftin penetruje do zrohovatených vrstiev kože, zmäkčuje ich a odstraňuje.

 

AHA/BHA kyseliny účinne stimulujú regeneračné a reparačné procesy. Komplex extraktov (extrakt z medu a extrakty z rastlín: opuncia figová, hruška, mučenka jedlá – marakuja, citrón, grapefruit a ananás), urea a alantoín hydratujú suchú pokožku, podporujú jej regeneráciu a obnovu, zanechávajú ju jemnou a vláčnou.

 

Tieto starostlivo vybrané látky v exfoliačných ponožkách zabezpečujú intenzívne hydratovanú hladkú a jemnú pokožku. Exfoliačný proces začína spravidla medzi 4. a 7. dňom po aplikácii. Odlúpnuté vrstvy kože opatrne odstráňte. Nikdy kožu neodtŕhajte! Celková regenerácia nastane zvyčajne po 7 až 12 dňoch.

 

Zaujme ťa: TEST: Pharma Hyaluron balzam na zväčšenie objemu pier ROSE

Exfoliačné ponožky

Zdroj: Shutterstock®

Parasoftin Exfoliačné ponožky

  • Účinne odstraňuje zrohovatenú kožu chodidiel a kurie oká
  • Hydratuje, zvláčňuje a vyhladzuje pokožku nôh
  • Regeneruje zrohovatenú kožu

AHA a BHA kyseliny spôsobili veľkú revolúciu vo svete. Sú to kyseliny, ktoré sú využívané v mnohých produktoch, hlavne pre ich podmanivé účinky. AHA kyselina (alfa-hyroxykyselina ako je kyselina mliečna alebo kyselina glykolová) alebo BHA kyselina (beta-hydroxykyselina, čo je kyselina salicylová) fungujú ako exfolianty pre pokožku. Obe kyseliny v podstate majú za úlohu udržiavať pokožku hladkú, žiarivú, hydratovanú a zachovať jej mladistvý vzhľad. Rovnakú úlohu tieto kyseliny zohrávajú aj pri týchto exfoliačných ponožkách. 

 

Testovali sme: Objemová riasenka MASCARA med

Exfoliačné ponožky pre domácu pedikúru

Zdroj: Shutterstock®

Pri väčšine produktov platí, že ak chcete získať čo najlepšie výsledky, tak ich musíte používať dlhodobo. Tieto ponožky sú v tomto jedinečné. Stačí ich použiť len raz a výsledok sa dostaví v priebehu niekoľkých dní. Exfoliačné ponožky majú univerzálnu veľkosť. Preto sú vhodné ako pre dámy, tak aj pre pánov. Ich použitie už snáď ani nemôže byť jednoduchšie. Stačí vliať priloženú tekutinu do ponožky (tá mala alkoholovú vôňu), pekne ju tam celú porozlievať a obuť na nôžky. Ja som počas pôsobenia spočiatku pociťovala príjemné chladenie, ktoré postupne prechádzalo do tepla až mierneho pálenia. 

Parasoftin exfoliačné ponožky

Zdroj: Shutterstock®

Na tieto exfoliačné ponožky sa odporúča natiahnuť bavlnené ponožky – pre väčšie pohodlie. Určite odporúčam, pretože len v samostatných ponožkách sa šmýka. Alebo si užite príjemný relax, avšak nie s vyloženými nohami, aby vám tekutina nevytiekla! Výrobca odporúča nechať účinné látky obsiahnuté v danej tekutine pôsobiť 60 až 90 minút. Ja som si ich nechala pôsobiť plných 90 minút.  Po ich zobutí boli moje nôžky krásne vláčne a skvelo hydratované. To však nie je výsledok, ktorý by ste od týchto ponožiek očakávali.

 

Pozri aj:  Allga San Pedibell krém a balzam na chodidlá

Účinok AHA a BHA kyselín

Zdroj: Shutterstock®

Ja som spočiatku na nohách nepozorovala žiadne zmeny. Vytvorila sa mi len akási suchá mozaika, avšak pokožka sa mi vôbec nelúpala ani nič podobné. Samotný exfoliačný proces u mňa začal medzi 6. a 7. dňom. Počas týchto dní sa mi už začala úplne odlupovať pokožka ako na prstoch, tak aj na klenbe a rovnako aj na pätách. Aj keď to možno vyznie trošku divne, bolo veľmi príjemné sledovať ako sa mi z nôh lúpe stará koža. Pretože po jej úplnom zlúpaní boli moje nôžky bábätkovské. Krásne ružovučké, bez zrohovatenej pokožky, bez suchých miest. Len úplne hladká a hydratovná pokožka.

 

Tieto ponožky odporúčam všetkými desiatimi. Je to skvelý výmysel, vďaka ktorému budú vaše nôžky úplne hladké a krásne, akoby práve opustili salón. 

 

Testovali sme: Lacalut whitening repair systém

Exfoliácia zrohovatenej pokožky

Zdroj: Shutterstock®

UPOZORNENIE:

Ak sa vám pokožka začne postupne odlupovať, nepomáhajte jej svojou silou. Mohli by ste ju zatrhnúť a spôsobiť si tak nepríjemné krvácajúce poranenie. Nechajte ju zísť dole samú! V prípade, že vám vadí mierne sa lúpajúca koža, tak ju opatrne odstrihnite. Tieto ponožky (vždy nové balenie) môžete používať tak často, ako to je potrebné, nie však skôr ako po 30-tich dňoch!

 

Exfoliačné ponožky PARASOFTIN zakúpite tu:

www.naturprodukt.sk/parasoftin-exfoliacne-ponozky

 

FOTOGALÉRIA:

6 komentárov
Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

09.09.2017 10:34

to by sa nám zišlo, nakoľko si premasťujem nohy každý večer ale nie je to aj tak ono

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

09.09.2017 12:32

tieto ponozky sa akosi casto spominaju a testuju vo vasich clankoch nie? zeby zato ze su take vyborne?

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

10.09.2017 15:51

Práve včera som podobné zlupovacie ponožky vyskúšala, už sa teším na výsledný efekt :)

Vaše meno:

Martina Putoráková

Martina Putoráková

11.09.2017 20:53

Fiha, este som o niecom takomto nepocula...urcite to stoji za vyskusanie :)

Vaše meno:

Alzbeta Rybanska

Alzbeta Rybanska

13.09.2017 11:15

vyskusam urcite :)

Vaše meno:

Darina Božiková

Darina Božiková

25.12.2017 11:12

tak ak je to naozaj pravda/a ja verím,že áno/ je to určite lepšie ako ako rôzne škrabky na nohy.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE