TEST: Yankee Candle – Love is in the Air

Skúsme sa zahrať na malú hru – asociácie - čo vám prešlo mysľou pri prečítaní si nadpisu tohto voňavého článku?

 

Koľkým z vás napadla známa pieseň Paula Younga s rovnomerným názvom ako nesie nová edícia Yankee Candle vonných sviečok –  LOVE IS IN THE AIR.

 

Láska je vo vzduchu, láska je všade okolo nás, láska je vo vzduchu, v každom pohľade, v každom zvuku... A takto by sa dalo pokračovať ďalej a ďalej.

 

Láska je naozaj všade kde sa pozriete, vnímame ju rôznymi zmyslami a čuch patrí tiež k nim. Poláskajte svoje čuchové vnemy, zapáľte si vonnú sviecu Yankee Candle a s láskou prevoňajte svoj domov. 

Yankee Candle – Love is in the Air

Zdroj: Shutterstock®

Úžasne zrelé, slnkom láskané ovocie prekypujúce sviežim citrusom na omámenie zmyslov – tak toto všetko nájdete ukryté vo vonnej sviečke, ktorá nesie názov Pink Grapefruit. Okrem Pink Grapefruitu sa môžete tešiť aj z vonnej sviečky Red Raspberry. 

Tradičný dizajn tejto sviečky odráža teplo domova a uvoľnený štýl. Pohodlné a jednoduché použitie. Vyrobené za použitia najlepších surovín vrátane čistých prírodných vonných výťažkov. Rovnomerne prevoňaný parafín v potravinovej kvalite. Naša malá Housewarmer ® Jar Sviečka Vám ponúka 25-40 hodín skutočného potešenia z vône.

Yankee Candle – Love is in the Air

Zdroj: Shutterstock®

Príbeh Yankee Candle je tiež postavený na láske. 16 ročný Michael Kittredge sa rozhodol, že vyrobí pre svoju mamu vianočný darček v podobe vonnej sviečky z roztavenej pastelky. Tá zožala veľký úspech u rodinných priateľov a známych a postupne tak začal podnikať a vyrábať vo veľkom, až vybudoval spoločnosť Yankee Candle.

Yankee Candle – Love is in the Air

Zdroj: Shutterstock®

Stalo sa vám už niekedy, že ste sviečku nevypálili ani do polovice? Mne už zopár razy bohužiaľ áno. Mám tu pre vás preto niekoľko rád, ako využiť potenciál vonných sviec Yankee Candle. Odporúča sa nechať vosk rozpustiť vždy až ku kraju skleného pohára. Vtedy sa svieca rovnomerne vypaľuje. Keď je vrchná vrstva vosku úplne rozpustená, vtedy sa vôňa rozvíja najintenzívnejšie. Neodporúča sa preto zapaľovať vonnú sviecu len na pár minút, kedy sa nerozpustí celý povrch vosku až ku kraju, zamedzíte tak vytvoreniu priehlbinky, ktorá by sa pri ďalšom zapálení zväčšovala. Po čase sa zvykne na vrchnej časti knotu vytvoriť taký zhluk zhorenej časti, vtedy je vhodné skrátiť dĺžku knotu. Nie je to jednak estetické, a keď vám takáto zhorenina padne do rozpusteného vosku, už ju odtiaľ nevylovíte :) Ale taktiež sa mi stalo, že mi  pri prvotných skúsenostiach s Yankee Candle svieca začala trošku smrdieť a dymiť.

Yankee Candle – Love is in the Air

Zdroj: Shutterstock®

Keď už máte príbytok dostatočne prevoňaný alebo sa chystáte preč z domu alebo sa chystáte spať alebo chcete vonnú sviecu  z iného dôvodu uhasiť, dám vám malú radu ako si neskaziť radosť z originálnej vône. Ja zvyknem sviečky Yankee Candle uhasiť tak, že ich jednoducho zatvorím vrchnáčikom. Krásna vôňa a atmosféra z nej zostanú neprerušené dymom, ktorý sa zvykne pri uhasení klasických sviec premiešať s vôňou vonnej sviece. Tým, že flaštičku uzatvoríte svieca pri absencii kyslíku jednoducho zhasne. Nemusíte sa báť, že by sa vrchnáčik nejako poškodil, svieca do pár sekúnd zhasne a nádherná vôňa zostane nepoškvrnená dymom. 

 

Yankee Candle – Love is in the Air

Zdroj: Shutterstock®

Všetky sviece sú veľmi autentické, pri ich výrobe sa používajú prírodné extrakty a esenciálne oleje, vďaka čomu je každá jedna sviečka identická a predovšetkým dlhotrvajúca. Podobne tomu bolo aj pri vychutnávaní si atmosféry, ktorú vyčarila u nás doma vonná svieca Pink Grapefruit. Nádherná citrusová vôňa prevoňala náš príbytok. Radosť nám svieca robí aj v týchto chvíľach, počas písania článku. Bude mi síce trošku ľúto, keď dohorí posledným plamienkom, ale už teraz viem, že aspoň pre sklenenú dózičku si nájdem doma uplatnenie. V minulosti som už mala okrem pár voskov aj malé sviečky, ktoré nám doma spríjemňovali čas Vianoc. Po vypálení sviec som dózičku 2x prepláchla vriacou vodou a zvyšky vosku sa krásne uvoľnili. Flastičku som vyutierala a trošku preleštila. Získala som tak pár krásnych dózičiek, ktoré sa dajú ozdobiť napríklad stuhou a majú všestranné využitie v domácnosti. 

7 komentárov
Alžbeta Remencová

Alžbeta Remencová

25.02.2015 15:53

milujem grapefruity a sviečky...toto je pre mňa doslova ideálna kombinácia :P :)

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

25.02.2015 16:31

určite by som si pri tejto vôni dobre oddýchla

Vaše meno:

Dominika Kozová

Dominika Kozová

25.02.2015 18:15

rada by som vyskusala

Vaše meno:

Katarína Kačuriková

Katarína Kačuriková

26.02.2015 13:18

Hneď mi napadla pieseň "Love is in the air" :D

Vaše meno:

Beata Mintalova

Beata Mintalova

09.04.2015 10:02

noc a love svieti super naladička

Vaše meno:

Iveta Moravčíková

Iveta Moravčíková

17.05.2015 17:39

pri sviečkach si viem tak zrelaxovat

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

21.08.2015 10:08

tejto vôni by som sa naozaj veľmi potešila :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE