TEST: Avon Planet Spa - čistiaci gél a maska Oriental Radiance

Či už si čistíte pleť micelárnou vodou, čistiacim gélom alebo inými čistiacimi prostriedkami, robíte len dobre.

 

Čistenie pleti je tým najdôležitejším bodom v starostlivosti o našu pleť. Počas dňa sa nám na nej (a rovnako v póroch) usadzujú nečistoty. Tie sa pri zanedbaní prejavia zapálením pokožky alebo vytvorením červených vyrážok.

 

Okrem čistenia pleti je dôležitá aj doplnková starostlivosť o pleť, akou sú napríklad pleťové masky. V dnešnom testovaní si predstavíme oba zmienené produkty. Avon Planet Spa - Povzbudzujúci čistiaci pleťový gél s bielym čajom a Povzbudzujúcu pleťovú masku s bielym čajom.

 

 

Odporúčame prečítať: Avon - Intenzívne vyživujúci sprej s luxusnými olejmi

planet spa

Zdroj: Shutterstock®

No predtým si uvedieme zopár informácií o výrobkoch:

 

Povzbudzujúci čistiaci pleťový gél s bielym čajom 

  • ,,hĺbkovo čistí pleť a obnovuje jej rovnováhu
  • znižuje viditeľnosť pórov
  • efektívne odstraňuje líčenie

 

Účinok:

 

Penový čistiaci gél hĺbkovo čistí pleť, znižuje viditeľnosť pórov a odstraňuje líčenie. Biely čaj je známy svojimi antioxidačnými účinkami, pomáha bojovať proti voľným radikálom a zanecháva pokožku mladistvú a zdravo vyzerajúcu.“ 

 

 

Odporúčame prečítať: Avon - Dekoratívna kozmetika

gel

Zdroj: Shutterstock®

Povzbudzujúca pleťová maska s bielym čajom 

 

  • ,,čistí pleť, odstraňuje nečistoty a odumreté pleťové bunky
  • pri pravidelnom používaní pomáha udržiavať pleť v rovnováhe
  • osviežuje a energizuje pleť
     

Účinok:

 

Povzbudzujúca pleťová maska čistí pleť, odstraňuje nečistoty a odumreté pleťové bunky, pričom pomáha udržiavať pleť v rovnováhe. Obsahuje výťažok z bieleho čaju, ktorý je známy svojimi anti-oxidačnými vlastnosťami, pomáha predchádzať škode spôsobenej voľnými radikálmi a zanecháva pleť mladistvú a zdravú.“

 

 

Odporúčame prečítať: Avon Glow – Lícenka s rozjasňovačom a bronzové guľôčky

maska

Zdroj: Shutterstock®

Čo na produkty hovorím ja?

 

Rad Planet Spa od Avonu mám rada. Jednak sa mi páčia nádherné vône výrobkov a na druhej strane, výrobky rada používam počas oddychových chvíľok (aj vy máte radi dni, kedy si doprajete peeling pleti, potom si nanesiete masku a pustíte dobrý film, pri ktorom vám bude robiť spoločnosť nejaká maškrta? :-))

 

Aj keď v súčasnosti som verná micelárnym vodám, ktoré odlíčia snáď aj nemožné, na čistiaci gél som bola skutočne zvedavá. Masku od Planet Spa som už mala možnosť vyskúšať (testovanie exfoliačnej masky s egyptským leknom), takže som vedela, že táto bude zrejme na tom podobne a bude rovnako dobrá. 

 

 

Odporúčame prečítať: Toaletný parfum Avon - Beautiful Butterfly

gel cistiaci

Zdroj: Shutterstock®

Čistiaci pleťový gél (150 ml) je vybavený praktickou pumpičkou, prostredníctvom ktorej si na ruku napumpujete toľko gélu, koľko potrebujete. Oba výrobky majú krásnu jemnú vôňu. Vôňu bieleho čaju mám rada a ešte radšej ho aj pijem. :-) Gél má ťahavú tuhšiu konzistenciu a je bezfarebný. Stačí, ak si ho nanesiete na vlhkú pleť a jemne po nej krúžite. Gél vytvorí miernu penu a pleť pekne vyčistí. Neodporúčam ho aplikovať do očného okolia, pretože poriadne štípe (vyskúšané na vlastnej koži, respektíve očiach :-)) Páči sa mi, že pleť nevysúša a na zanechá na jej jemnú vôňu.

 

Pleťová maska (75 ml) je balená do tuby podobnej krému na ruky. Celkovo sa mi páčia aj dizajny výrobkov, sú také jemné a nenápadné. Vôňa je rovnako príjemná a identická s gélom. Veľké plus jej dávam za to, že je exfoliačná (tie mám najradšej), pretože ju nemusím zmývať, ale po zhruba 15 – 20 minútach pekne zlúpnuť. Po odstránení masky je pleť príjemne hladká, osviežená a voňavá. 

 

 

Odporúčame prečítať: Avon Anew Clinical - Spevňujúce liftingové sérum Infinite Lift

maska pletova

Zdroj: Shutterstock®

Záverečné hodnotenie: Oba výrobky odporúčam vyskúšať. Spĺňajú všetko, čo spĺňať majú a pokiaľ máte aj vy radi biely čaj, smelo do toho. :-)

 

Odporúčame prečítať: Avon – Fixačný sprej na make-up

 

 

 OTÁZKA PRE VÁS:

 

Máte radi rad Planet Spa od Avonu?

 

Ktoré výrobky by ste odporučili ostatným? 

3 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

03.06.2015 13:28

tieto výrobky sú super a mala som ich už veľa posledný výrobok čo mám teraz je Luxusná obnovovacia pleťová maska s výťažkom s čierneho kaviáru a je naozaj super som s ňou spokojná - približne za 20 minút sa dá pekne zlúpnuť a pleť je po nej krásne jemná

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

24.06.2015 20:23

Planet spa mám veľmi rada, hlavne pleťové masky. Hydratačnú olivovú :)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

20.08.2015 11:25

mám masku a som mimoriadne spokojná a preferujem zlupovacie masky :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE