Ako dosiahnuť voňavé vlasy?

Čo môže byť atraktívnejšie než krásne, lesklé, zdravé vlasy na žene? Ktoré jemne voňajú a sú hebké na dotyk?

 

Vedeli ste, že podľa prieskumov sú ženy s voňavými vlasmi pre mužov atraktívnejšie a ľahko zapamätateľné?

 

Voňavú korunu krásy môžete dosiahnuť aj vy, skúste sa pri tom riadiť našimi radami.

 

Samozrejme, ak fajčíte, alebo pracujete v podobnom prostredí, bude ťažké udržať svoje vlasy voňavé a svieže. 

 

Základom je držať čisté a voňavé všetko, čo sa dotýka hlavy. Umývajte a dezinfikujte si hrebene a kefy na vlasy. Posteľná bielizeň by mala tiež byť čistá a voňavá. Samozrejme aj čelenky, klobúky a čiapky. Ak náhodou pracujete často v kuchyni, či s výparmi jedál, bude potrebné a vhodné umývať si vlasy častejšie. Pri starostlivosti o svoju korunu krásy zvoľte voňavé produkty. Jednotlivé vône však nemiešajte. Ak má šampón pri sebe kondicionér s rovnakou vôňou, alebo v jednej rade, je to najlepšie riešenie. 

 

Odporúčame prečítať: Zregenerujte svoje vlasy prostredníctvom olejov

vlasy

Zdroj: Shutterstock®

OLEJE

 

Ak máte vlasy skôr suché, nebojte sa použiť vlasové oleje. Vašim vlasom zabezpečia krásnu vôňu a jemný lesk. Levanduľa, ruža.. toľko krásnych esencií! Kvapnite pár kvapiek na hrebeň či kefu a prameň po prameni zásobujte vlasy krásnou vôňou. Určite však používajte oleje určené priamo na vlasy. Obyčajné oleje by mohli vlasy neprimerane zaťažiť. 

oleje vlasy

Zdroj: Shutterstock®

PARFUMY

 

Existujú špeciálne vlasové parfumy. Niektoré ženy však použijú svoj obľúbený parfum, nastriekajú ho na ruky a následne si prehrabnú vlasy. Dá sa tak, aj tak. Pozor však na obyčajné parfumovanie vlasov. Parfumy sú zmesou alkoholu, ktorý vysušuje a ničí vlasové folikuly. Preto opatrne. 

 

Odporúčame prečítať: Prečo šampóny bez silikónov milujú tisícky žien

parfum

Zdroj: Shutterstock®

JEMNÉ ŠAMPÓNY

 

Čoraz viac výrobcov kozmetiky začína vyrábať jemné šampóny, ktorými si pokojne môžete umyť vlasy denne bez obáv, žeby ste poškodili pokožku hlavy. Sú zvyčajne krásne voňavé. Neváhajte ich používať aj denne. Vlasom sa nič nestane. 

 

umývanie vlasov

Zdroj: Shutterstock®

PRODUKTY NA VLASY

 

Lak, sérum, vosk, maska.. Taktiež. Ak ich používate, pamätajte, že sa neoplatí miešať veľa vôní. Ak používate suchý šampón, opatrne s ním. Odporúča sa naozaj vtedy,  ak nestíhate a vaše vlasy už kričia po úprave. 

 

lak - vlasy

Zdroj: Shutterstock®

HYGIENA

 

Áno, aj hlava sa potí. A to občas zapácha. Preto treba venovať veľa pozornosti častému umývaniu vlasov.  Taktiež pri hormonálnych problémoch, či užívaní hormonálnych liekov zvykne telo produkovať oveľa viac potu. Vaše vlasy, rovnako ako vaša koža, zuby a nechty, sú skvelým ukazovateľom  zdravotného stavu. Ak sú vaše vlasy matné alebo bez života, jednoduchou úpravou životného štýlu a pridaním viac ovocia a zeleniny do svojho jedálnička, či minimalizovaním stresu môžete vidieť pozitívne výsledky. 

vlasy

Zdroj: Shutterstock®

POZOR NA INFEKCIE

 

Niekedy môžu páchnuce vlasy signalizovať hubovú infekciu, alebo plesňovú infekciu. Neodporúča sa zdieľať hrebeň s inými členmi domácnosti.  Pri podobných problémoch určite vyhľadajte pomoc dermatológa. Nie je to žiadna hanba. 

 

vlasy

Zdroj: Shutterstock®

PORAZTE LUPINY

 

Jednoducho ! Citrónom! Citrónový výplach vám pomôže proti lupinám a vaše vlasy získajú krásnu vôňu a lesk. Jednoducho odšťavte citróny, zmiešajte šťavu s vodou a prepláchnite. Pokiaľ ste blondínka, dokonca vám táto kúra vybieli vlásky. Pre blondínky sa veľmi odporúča aj harmančekový odvar pre docielenie voňavých vlasov. Brunetkám sa zas odporúča tymianový odvar, alebo odvar z pŕhľavy dvojdomej. 

 

 

OTÁZKA NA VÁS: Dbáte na to, aby boli vaše vlasy pestované a voňavé? 

 

vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

1 komentár
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

03.06.2015 13:17

mám veľmi rada keď mi vlasy voňajú a najčastejšie ich prevoniam tak že si nad seba streknem parfum a nechám ho nech si "sadne" na vlasy:-) alebo používam oleje na vlasy a tie tiež krásne voňajú

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE