TEST: Avon Egyptian Secrets - Exfoliačná maska

Pleťové masky má rada snáď každá z nás.

 

Navodzujú pocit relaxu a pleť je po nich krásne rozžiarená a plná energie.

 

Pleťové masky mám v súkromí veľmi rada aj ja a aplikujem si ich vždy, keď sa chystám relaxovať v horúcom kúpeli.

 

 

Medzi moje najvernejšie kamarátky z oblasti pleťových masiek patria jednoznačne exfoliačné pleťové masky. Vlastním aj niekoľko vodou zmývateľných, avšak exfoliačné ma oslovujú viac. Dnes vám takú jednu exfoliačnú predstavím – Exfoliačnú pleťovú masku z kolekcie Avon Planet Spa Egyptian Secrets.

Nakoľko som už z tejto kolekcie testovala krém na ruky s výťažkom z lekna a bavlny *TU* a bola som s ním spokojná, na testovanie exfoliačnej masky som sa taktiež tešila.

 

Obal výrobku: Pleťová exfoliačná maska má pekné tmavoružové 75 ml balenie, farbou totožné so zvyškom výrobkov z tejto kolekcie. Veľkosťou je maska podobná krému na ruky. Oceňujem peknú kombináciu tmavoružovej farby so zlatistými ornamentmi na tube

avon-maska-kamzakrasou

Zdroj: Shutterstock®

Konzistencia masky: Exfoliačná maska má bielu neprehľadnú farbu a je naozaj veľmi hustá. Hustejšiu masku som snáď ešte nemala možnosť vyskúšať.

 

Vôňa: Vôňa je identická so všetkými výrobkami tejto kolekcie. Vôňa príjemnou jemnou vôňou. Bohužiaľ, neviem ako vonia lekno. Ak však vonia takto, potom musím skonštatovať že lekno vonia veľmi pekne. 

 

Nanášanie masky: Ako som už vyššie spomenula, maska má naozaj hustú ťahavú konzistenciu, ktorú môžem prirovnať k medu, avšak možno ešte viac hustejšiu než med. Roztieranie masky prstom po tvári nie je zložité, avšak musíte s ňou pracovať rýchlo. Pri nanášaní je potrebné vyhnúť sa očnému okoliu, pri ktorom by vás maska mohla štípať.

avon-planets-kamzakrasou

Zdroj: Shutterstock®

planet-spa-kamzakrasou

Zdroj: Shutterstock®

Pôsobenie: Masku na pleti necháme pôsobiť približne 20 minút. Vďaka hustej konzistencii masky je pleť po uschnutí vypnutá, elastická a máte problém s rozprávaním, hlavnej mimikou, čo pre ostatných môže byť mierne komické, v konečnom dôsledku po prvýkrát aj pre vás. Najlepšie je preto nechať masku v pokoji pôsobiť, pokým sa vy zatiaľ začítate do dobrej knihy.

 

Zlupovanie: Zlupovanie exfoliačnej masky je hotovým zážitkom. Ako keby zo seba zlupujete druhú kožu. Nemusíte sa báť, odstraňovanie nie je bolestivé. Keď si nanesiete masku po pleti rovnomerne v podobnej hrúbke, budete vedieť masku odstrániť v celku tak, ako sa to podarilo mne na obrázku vyššie. 

avon-spa-kamzakrasou

Zdroj: Shutterstock®

Účinky a výsledok: Pre odstránení masky je pleť jemnejšia, hladká a príjemná na dotyk.

 

Celkové hodnotenie: Proti tejto exfoliačnej maske nemám žiadne námietky. V prípade, že máte chuť relaxovať a dopriať pleti oddych, je táto maska príjemným spoločníkom.

 

Odporúčaná cena 75 ml exfoliačnej masky je 7,50 €, avšak natrafíte na ňu v rôznych akciách Avon-u za ešte výhodnejšie ceny.

 

2 komentárov
Blažena Sádovská

Blažena Sádovská

24.01.2014 09:10

Musí byť super...

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

19.09.2014 12:06

túto masku zlupovaciu už okukujem dlhšie.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE