TEST: Pure Elements – Bio kozmetika Anti Age s výťažkom z lotosu

Na prírodnú kozmetiku mám slabosť. Netvrdím, že používam iba bio kozmetiku (pri testovaní množstva kozmetiky rôznych značiek to ani nejde :-)), no vždy, keď sa mi dostane do rúk, neviem sa dočkať, kedy ju budem môcť vyskúšať. Prírodnú kozmetiku si vážim, pretože jej výrobcovia museli vynaložiť úsilie, aby sa dokázala vyrovnať kozmetike, na ktorú sme zvyknutí z drogérií.

 

Poznáte kozmetiku Pure Elements? Dnes si túto prírodnú ,,lahôdku“ predstavíme. :-) Pure Elements (držiteľ certifikátu BDIH – známka kvality v oblasti prírodnej kozmetiky) patrí medzi najkvalitnejšiu a najpredávanejšiu kozmetiku v Nemecku, ktorá spája západnú kozmetiku s ázijskou filozofiou. Ázijská filozofia si zakladá na používaní éterických olejov a použití vzácnych horských kryštálov, ktoré si vedia poriadiť s mnohými zdravotnými problémami. 

Odporúčame prečítať: Upravené obočie – základ každého líčenia

pure elements kozmetika

Zdroj: Shutterstock®

Kozmetika Pure Elements pozostáva z viacerých radov, pričom myslí nielen na ženy a mužov, ale aj na deti. My si dnes otestujeme rad Anti Age s výťažkom z lotosu, a to konkrétne tri produkty – Bio Hyaluron pleťový denný krém, Bio Hyaluron pleťový nočný krém a Bio Hyaluron pleťovú masku.

 

Všetky tri produkty majú krásne a pre mňa netradičné balenie. Priehľadné sklenené nádobky so strieborným vrchnákom s objemom 50 ml sú veľmi milé a originálne. 

Odporúčame prečítať: Dokonalé pery s pomocou kontúrovacej ceruzky

pure elements kozmetika

Zdroj: Shutterstock®

Bio Hyaluron pleťový krém denný s výťažkom z lotosu

,,Denný Anti-Age krém z radu Pure Elements pre náročnú pokožku s vysoko kvalitným vzácnym výťažkom z lotosu, bambuckým maslom, mandľovým olejom a prírodným vitamínom E. V kréme sú obsiahnuté tri typy kyseliny hyalurónovej: hyalurónová kyselina s dlhým reťazcom pre okamžitý efekt, hyalurónová kyselina s krátkym reťazcom pre dlhodobý efekt a hyalurónová kyselina, ktorá je súčasťou prírodných lipozómov, aby prenikla do hlbších vrstiev pokožky. Krém je určený pre starostlivosť o náročnú pokožku, ktorú krásne rozžiari a priaznivo pôsobí na vyhladenie vrások. Krém obsahuje kryštály z Edelsteinu.”

 

 

Čo na krém hovorím ja?

 

Krémy sú chránené tvrdým papierom, ktorý je potrebné pred použitím odstrániť. Vôňa krému je jemná a príjemná. Konzistencia denného krému je ľahká a do pleti sa vstrebáva rýchlo a ľahko, pričom ju zanechá prevoňanú a čo je pre mňa najdôležitejšie - pleť je pekne hydratovaná.


Odporúčame prečítať: Túžite po dokonalom make-upe? Vyvarujte sa týmto piatim chybám

pure elements kozmetika

Zdroj: Shutterstock®

Bio Hyaluron pleťový krém nočný s výťažkom z lotosu 

,,Anti-Age nočný krém pre náročnú pokožku z radu bio kozmetiky Pure Elements je výnimočne bohatý na prírodné zložky a rovnako, ako všetky produkty značky Pure Elements, aj tento krém je doplnený o horské kryštály z Edelsteinu. Tento nočný krém obsahuje vzácny výťažok z lotosu, vosk carnauba, maslo capuacu, bambucké maslo, domáci olivový olej, prírodný vitamín E a hyalurónové lipozómy. Hyalurónové kyseliny rôznych reťazcov poskytujú okamžitý vizuálny efekt a dlhodobo majú veľmi priaznivý vplyv na regeneráciu náročnej pokožky.”

 

 

Čo na krém hovorím ja?

 

Nočný krém má identickú vôňu ako denný krém, no konzistencia je iná. Ide o hutný, akoby ,,ťahavý“ biely krém, ktorý sa do pokožky zapracováva o trochu ťažšie ako denný krém, no tá hydratácia pokožky stojí za to. :-) Myslím si, že tento nočný krém je priam ideálny pre suchú pleť, no vyhovovať bude aj tej citlivej či normálnej pleti. Po nanesení nezanechá na pokožke mastný filter. Po prebudení je pleť príjemná na dotyk a hydratovaná.

 


Odporúčame prečítať: Líčenie do školy - ako nalíčiť jemne a prirodzene dospievajúcu pleť?

pure elements kozmetika

Zdroj: Shutterstock®

Bio Hyaluron pleťová maska s výťažkom z lotosu

,,Prírodná maska luxusnej triedy z radu bio kozmetiky Pure Elements obohatená výťažkom z lotosu, avokádovým a mandľovým olejom, bambuckým maslom, vitamínom E a troma typmi hyalurónovej kyseliny: hyalurónová kyselina s dlhým reťazcom pre okamžitý efekt, hyalurónová kyselina s krátkym reťazcom pre dlhodobý efekt a hyalurónová kyselina, ktorá je súčasťou prírodných lipozómov, aby prenikla do hlbších vrstiev kože. Produkt obsahuje horské kryštály na podporuje energie vašej pokožky a je určený pre starostlivosť o náročnú pokožku.”

 

Čo na masku hovorím ja?

 

Vôňa je opäť identická, no konzistencia je odlišná. Biela pleťová maska je po nanesení takmer priehľadná a konzistencia je ,,kĺzavejšia“, čo uľahčuje aplikáciu samotnej masky na pleť. Maska by mala na pleti pôsobiť zhruba 20 minút, potom je potrebné zmyť ju vlažnou vodou. Na maske sa mi páči najmä to, že pleť nedráždi a po zmytí je pleť krásne hebká a jemná. 
 

 

Odporúčame prečítať: Ako sa nalíčiť - čo je IN túto jeseň?

pure elements kozmetika

Zdroj: Shutterstock®

Záverečné hodnotenie: Kozmetika Pure Elements je pre mňa príjemným prekvapením, ktorú odporúčam vyskúšať. Už onedlho sa môžete tešiť na testovanie ďalšieho radu tejto kozmetiky. :-)

pure elements kozmetika

Zdroj: Shutterstock®

5 komentárov
Soňa Krátka

Soňa Krátka

27.12.2015 07:09

rada by som vyskusala

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

27.12.2015 10:04

ešte som o týchto krémoch nepočula ale určite sú vynikajúce a majú aj milé kelímky

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

27.12.2015 13:55

o tejto značke som ešte nepočula :)ale mám rada prírodnú kozmetiku a postupne nahradila takmer všetku čo som doma mala. nedám na tú prírodnú dopustiť!

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

29.12.2015 14:56

no škoda, že nepoznám ešte túto značku... najviac ma zaujala maska.

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

31.12.2020 06:55

Wau o tejto značke som ešte nepočula, ale zbožňujem prírodnú kozmetiku a rada objavujem a skúšam nové značky, takže Ďakujem veľmi pekne za tip :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE