TEST: Annemarie Börlind 2-fázový hyalurónový shake

Častým problémom žien je, že si zamieňajú pleť dehydratovanú s pleťou suchou a pritom ide o dva úplne rozdielne problémy. Zatiaľ, čo suchej pleti chýba prirodzený maz, ktorý si má pleť vytvárať sama, dehydrovanej pokožke chýba voda. So suchou pleťou sa zväčša narodíte alebo k nej dospejete vekom a hormonálnymi zmenami, pričom vyriešiť tento problém chce čas a dlhodobú starostlivosť. Príznakmi suchej pleti sú začervenanie, šupinatosť a podráždenosť.

A čo príznaky dehydrovanej pleti? Na pohľad unavená pleť, ktorá svrbí, tmavšie kruhy pod očami, tmavé miesta okolo nosa a oveľa viditeľnejšie vrásky a linky tváre – príznaky, ktoré značia, že pleti čosi chýba. Ak trpíte dehydrovanou pleťou, dobrou správou je, že sa s tým dá niečo robiť, a to vcelku promptne. Stačí, ak začnete pleti dávať to, čo potrebuje prostredníctvom kvalitnej pleťovej starostlivosti. My sme pre vás testovali 2-fázový hyalurónový shake Annemarie Börlind, ktorý sľubuje práve chýbajúcu hydratáciu.

Pozri aj: Zisti všetko o mastnej pleti: Vieš, ako by si sa o ňu mala starať?

hydratačné sérum na pleť

Zdroj: Shutterstock®

2-fázový hyalurónový shake Annemarie Börlind

2-fázový hyalurónový shake stimuluje vlastnú tvorbu kyseliny hyalurónovej v pokožke a efektívne a dlhodobo ju zásobuje vlhkosťou. Botanická kyselina hyalurónová z Rôsolovky spolu s Bio Aloe Vera vytvára ochranný film, vyplňuje jemné línie a vrásky, viaže obrovské množstvo vody a chráni pred stratou vlhkosti. Pleť pôsobí omladená. 2-fázová hydratačná starostlivosť pre sviežu, hydratovanú pleť.

Aplikácia: Ráno a večer naneste na očistenú pokožku. V prípade potreby následne použite denný/ nočný krém. Pred použitím dobre pretrepte.

Červená riasa stimuluje vlastnú tvorbu kyseliny hyalurónovej v pokožke.

Bio Aloe Vera

  • chráni pred stratou vlhkosti
  • na upokojenie
  • chráni pokožku pred vonkajšími vplyvmi (slnko, vietor, chlad)

Botanická Kyselina Hyalurónová (z Rôsolovky)

  • vytvára ochranný film, ktorý vypĺňa jemné línie a vrásky
  • viaže veľké množstvo vody
  • chráni pokožku pred voľnými radikálmi
dvojfázové sérum na pleť

Zdroj: Shutterstock®

Ako obstál produkt v teste?

Na úvod musím povedať, že ja osobne bojujem so suchou pleťou po celý život a mám pocit, že jej tiež neustále chýba voda, čiže ju mám aj dehydrovanú. Preto skúšam stále niečo nové, čo príde na trh a sľubuje hydratáciu. Tak sa ku mne dostalo aj sérum s názvom „2-fázový hyalurónový shake” z dielne Annemarie Börlind. Na pohľad vyzerá sklenená fľaštička veľmi zaujímavo. Je priehľadná, vďaka čomu presne vidíte, čo v nej vlastne je. Keďže ide o dvojfázové sérum na pleť, vidíte v ňom dve farby – bielu a modrú, ktoré sú pre svoju rozdielnu konzistenciu viditeľne oddelené. Preto musíte sérum pred použitím poriadne pretrepať a až potom aplikovať na pleť.

Sérum som testovala viac ako mesiac a nanášala som si ho každé ráno a každý večer na čistú a suchú pokožku tváre pomocou rúk. Keďže je sérum po pretrepaní fľaštičky dosť tekuté, musela som si dávať pozor, aby sa mi z rúk nevylialo. To by bola predsa škoda… Najprv som si ho teda dala na dlaň a až potom na pokožku tváre. Po nanesení na tvár a rozpracovaní séra do pokožky ma úplne ako prvé očarila príjemná a nevtieravá vôňa. Príliš voňavé pleťové produkty alebo naopak tie, čo zapáchajú, mi príliš nesedia, takže hneď v prvej skúške produkt obstál.

Zaujme ťa: Zisti, čo znamená akné na brade či čele: Čo sa snaží telo povedať?

prírodná kozmetika

Zdroj: Shutterstock®

A čo samotný účinok? Hneď, ako som sérum rozpracovala do pleti, pocítila som okamžitú sviežosť. Pocit sucha, ktorý mám na pleti najmä vždy po teplej sprche, sa razom vytratil a to je pre mňa naozaj na nezaplatenie. Polovica tohto dvojfázového séra je olejovitého skupenstva, no po jeho aplikovaní nie je pleť vôbec príliš mastná. Tým, že sa po pretrepaní fľaštičky obe zložky zmiešajú, nenanášate si na pleť len olej, ale súčasne s ním aj vodovitú zložku produktu. Výsledná konzistencia je veľmi príjemná a bude sedieť aj dámam s mastnou pokožkou, ktorým taktiež chýba voda. Aj keď majú majiteľky mastnej pleti rešpekt pred olejovitými produktami, nemalo by to tak byť. Hydratačné produkty na olejovej báze totiž na mastnote nepridávajú, práve naopak.

Zhrnutie testu

Ak by som mala moju dlhokánsku recenziu zhrnúť do niekoľkých viet, povedala by som, že toto dvojfázové sérum sa stalo už za niekoľko dní mojím favoritom. Ja ho používam v kombinácii s čistiacou pleťovou kozmetikou a po sére si nanášam aj hydratačný krém. Tento krok však môžete vynechať, ak vám hydratácia zo séra bude stačiť. Sérum má prekrásnu jemnučkú vôňu a pocit hydratovanej pleti na seba nenechá dlho po jeho nanesení čakať. Odporúčam ho každej pleti prahnúcej po vode a sviežom, príjemnom pocite. Ako som spomínala vyššie, nie je určené len pre suchú pleť, ale aj pre normálnu, zmiešanú či mastnú, keďže hlavná myšlienka je dodať stratenú hydratáciu. Za mňa je toto sérum úplná bomba a už teraz sa neteším na deň, kedy sa mi minie. Asi budem musieť doplniť zásoby :).

Ďalšie produtky značky ANNEMARIE BÖRLIND si môžete zakúpiť tu:  www.bioskin.sk

5 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

24.05.2019 05:29

Vyzerá na naozaj skvelého pomocníka pre chýbajúcu hydratáciu.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

24.05.2019 08:42

Skvelá kozmetika mala som pár produktov len finančne sa nedá kupovať stále

Vaše meno:

Jana Tonhauserová

Jana Tonhauserová

24.05.2019 13:14

Výborný produkt podľa zloženia , hydratovať nezabúdať hlavne z vnútra..piť dostatočné množstvo vody,na pleti to potom poznať,je vypnutejšia a hydratovaná

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

24.05.2019 23:25

Hmm,stálo by to za to,ho vyskúšať.

Vaše meno:

Soňa Horáčková

Soňa Horáčková

29.05.2019 13:34

určite výborný prostriedok na hydratáciu...

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE