TEST: ENVY Therapy® Clearing Gel Cream - s protizápalovým účinkom

Vždy sa objaví v tú najnevhodnejšiu chvíľu! A vždy na tom najviditeľnejšom mieste, ktoré len ťažko zamaskujete. Niekedy dokonca nepomáha ani korektor alebo make-up na jej prekrytie. Áno, vyrážka sa dokáže objaviť kdekoľvek na tele. 

Pre niekoho jedna vyrážka na tvári znamená pohromu. A iní bojujú s väčším množstvom vyrážok, ktorých sa zbaviť je behom na dlhú trať. V tomto prípade je potrebné rozlišovať, čo je a čo nie je akné. Jeden pupienok na tvári nemusí hneď signalizovať, že ste majiteľkami aknóznej pleti. Samozrejme, nie som odborníčkou a ani vám nebudem písať, ako sa akné prejavuje a pod. Poďme sa radšej spolu pozrieť na ENVY Therapy® Clearing Gel Cream, ktorý som mala možnosť posledný mesiac testovať.

Testovali sme: ENVY Therapy® Inca Inchi Oil Concentrate – organický zázrak z dažďových pralesov!

Gél krém s protizápalovým účinkom

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

ENVY Therapy® Gél krém s protizápalovým účinkom

 Gél krém je určený na domácu starostlivosť o problematickú a nečistú pleť, predovšetkým pleť mastnú a zmiešanú. Takýto typ pleti neustále bojuje s akné, pórovitou pokožkou, jazvičkami a farebnými nerovnosťami, ktoré vznikajú po zápalových procesoch. Príčinou akné je zvýšená tvorba mazu a premnoženie baktérií, ktoré ho spôsobujú.

Gél krém na nečistú a problematickú pleť so sklonom k akné optimálne hydratuje, reguluje tvorbu mazu, zabraňuje zápalom a upchávaniu pórov. Urýchľuje liečbu akné, zjednocuje farebné nerovnosti po zápalových procesoch, zjemňuje existujúce jazvy, zabraňuje tvorbe nových a potláča neželaný lesk pleti.

gél proti akné

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Gél krém alebo skôr gél  je odetý do minimalistického balenia, ktoré pre niekoho môže pôsobiť luxusným dojmom. Odhliadnuc od balenia je skôr zaujímavejšie jeho vnútro. Pri prvom použití vás opantá príjemná vôňa, ktorá by vám mohla naznačovať, že jednou z obsiahnutých zložiek je čajovníkový olej alebo mentol. Ale na moje prekvapenie sa v ňom tieto zložky nenachádzajú. Gél obsahuje komplex aktívnych látok, ktoré sú zostavené a skombinované tak, aby v konečnom dôsledku prispievali k zmierneniu tvorby akné. Ide o rôzne protizápalové účinné látky, ale aj o organický zázrak z dažďových pralesov, akým je Inca Inchi olej. Okrem toho v zložení nájdete olej z hroznových jadierok, bylinku s latinským názvom Portulaca Oleracea a kyselinu hyalurónovú.

Sú to zložky, ktoré majú výnimočne vysoký protizápalový účinok. Obsahujú množstvo vitamínov a esenciálnych mastných kyselín, pričom v pokožke udržiavajú vlhkosť, spevňujú ju a spomaľujú proces starnutia (zoznam konkrétnych zložiek nájdete na www.envytherapy.com).

Odporúčame: ENVY Therapy® Multi Hyaluronic Concentrate

gél proti akné z protizápalovými účinkami

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Clearing gél má skvelú konzistenciu. Keďže je to gél, tak ho stačí na pleť nanášať v menšom množstve, ktoré do pokožky rýchlo vsakuje, vďaka čomu sa ho nemusíte báť použiť aj pred spaním. Spočiatku som si myslela, že gél mi bude vyhovovať len na denné použitie. Predsa len na noc sú vhodnejšie také tie hutnejšie krémy, ktoré dodávajú pokožke väčšiu hydratáciu. Tento gél mi však vyhovoval aj práve na nočné použitie. Tým, že obsahuje kyselinu hyalurónovú a Inca Inchi olej, tak moja pokožka bola po prebudení žiarivejšia, jasnejšia a hlavne dostatočne hydratovaná.

Po aplikácii môžete na tvári pociťovať mierne chladenie, ktoré so vstrebaním sa gélu do pokožky odíde.

krém proti akné

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Ako som písala vyššie, liečba akné je behom na dlhú trať. Ja som už zopár skvelých produktov, ktoré mojej pleti vyhovovali, našla. A boli to práve produkty od ENVY Therapy®, ktoré som mala možnosť otestovať. Konkrétne to bol Intenzívny koncentrát vitamínu C a ENVY Therapy Brightening Cream, ktorý som mala možnosť testovať niekoľko mesiacov. Avšak, mne sa pomerne často a vlastne stále stáva, že po zmene krému sa moja pleť akoby sama detoxikuje, čo mi dá najavo väčším množstvom vyrážok na tvári. Aj v tomto prípade som prvý týždeň po zmene krému za tento gél bojovala s vyrážkami. Ale možno aj práve vďaka tomuto gélu s protizápalovými účinkami to nebola úplná katastrofa.

Postupne mi vyrážky začali miznúť, ale najviac si užívam moju matnejšiu pleť. Doposiaľ som bola vždy za tú „disko guľu“, ktorá sa po troch až štyroch hodinách od nalíčenia úplne leskla. Teraz si môžem bezchybný vzhľad make-upu užívať oveľa dlhšie. Čo mi teda pripomína, že gél môžete aplikovať aj pod make-up a použiť ho ako podkladovú bázu. Aby som však bola úplne presná a nepripisovala všetky zásluhy len tomuto gélu, tak okrem neho na tvár používam Jarischovú vodu a detoxikačné pleťové mydlo.

Aj keď vám pri pravidelnom používaní krému možno akné nezmizne úplne, postupne a hlavne pri dôkladnej starostlivosti o pleť ste na dobrej ceste. Samozrejme, v prípade aknóznej pleti je vhodné vložiť sa do rúk odborníkov a podstupovať pravidelné odborné čistenie pleti. Len tak človek dokáže vyhrať boj nad akné.

Galéria -

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE