TEST: Mary Kay Clear Proof - kompletná pleťová starostlivosť

Pleť so sklonom k vyrážkam a nerovnostiam mnohé z nás sprevádza celým životom a ak sa aj načas zlepší, zväčša sa po čase vráti do pôvodného stavu. Život ničí najmä tínedžerom, ale čoraz častejšie i tridsiatnikom.

 

Nepekné zapálené vyrážky najmä na tvári bolia a úplne ničia sebavedomie. Akné trápi až štvrtinu populácie, viac ženy. Kým u mladších je za ním zvýšená tvorba mazu, priveľa baktérií a rozmnoženie buniek pokožky, u trochu starších môžu za akné hormóny. Prečo odporúčame Mary Kay Clear Proof® v boji proti akné?

 

Mary Kay Clear Proof®

Clear Proof® Starostlivosť o pleť so sklonom k akné prináša skutočné výsledky! Táto komplexná starostlivosť o pleť využíva 2 % kyselinu salicylovú, ktorá pomáha odstrániť vyrážky a predchádzať ich tvorbe. Jej zloženie preniká do pórov a odstraňuje z nich zachytenú mastnotu a nečistoty a zanecháva pleť na prvý pohľad čistejšiu a zdravšiu. Ja som mala možnosť otestovať túto starostlivosť v kompletnej výbave. Ako hodnotím produkty po dvojmesačnom používaní?

 

Testovali sme tiež: Mary Kay toaletná voda - Eau So Cute™

starostlivosť o pleť Clear Proof

Zdroj: Shutterstock®

Krok 1: Čistiaci gél na pleť so sklonom k akné

Obsahuje kyselinu salicylovú, ktorá zabraňuje odumretým kožným bunkám, aby sa usadzovali v póroch, čím zabraňuje tvorbe pupencov. Zloženie obohatené o rastlinné výťažky zanecháva pokožku čistú, sviežu a pripravenú na ďalšie kroky starostlivosti o pleť.

 

Produkt má netradičných 127 g gélu. Používala som ho ráno na umytie tváre a večer pri odličovaní. Oči si bežne odličujem micelárnou vodou a zvyšok tváre umývam týmto gélom. Pre mňa je to veľmi praktické, nemusím behať tampónom po tvári a sťahovať make-up a nečistoty odličovacím mliekom. Takto si vytlačím väčšiu kvapku gélu, napením, nanesiem na tvár a zmyjem.

 

Tento ľahký čistiaci gél sa rýchlo premení na jemnú penu, ktorá pomáha odstrániť prebytočnú mastnotu z pokožky. Behom minúty je tvár čistá. Čo sa týka množstva, stačí naozaj trochu vytlačiť na ruku a umyjete s tým celú tvár. Tvár je po umytí odmastená, neleskne sa a mala som matný pocit. Tie z vás, ktoré máte mastnú pokožku, určite oceníte ten pocit hladkej, nemastnej pokožky.

 

Odporúčame vyskúšať: Kolekcia Saténové ruky White Tea & Citrus

Mary Kay čistiaci gél

Zdroj: Shutterstock®

Krok 2: Hĺbkovo čistiaca maska s aktívnym uhlím

Obsahuje aktívne uhlie a minerálne íly, vďaka ktorým absorbuje nečistoty zanášajúce póry a prebytočnú mastnotu.

 

Čistenie pleti zabezpečuje aj maska, ktorá má 114 gramové balenie. Masku som si obľúbila zo všetkého najviac. Používala som ju asi dvakrát týždenne - každý tretí či štvrtý deň. Na pleť som si ju aplikovala vždy rovnomerne pomocou štetca. Po 15-tich minútach maska začne meniť svoje sfarbenie z čierno-modrej na suchú sivú. Maska má len veľmi jemnú ba až žiadnu parfumáciu, takže relax s ňou je príjemný. Po jej zaschnutí môžete pozorovať štruktúru svojej pleti (pre mňa to bolo menšie zhrozenie), pretože maska vlezie do pórov. Masku som jednoducho zmyla vodou. Po použití masky bola pleť matná, hladká a krásne vyčistená. Pre konečný stav mi len ostalo aplikovať produkty pre jej ošetrenie.

 

Môže vás zaujať: Mary Kay - lak na nechty 

Mary Kay čistiaca maska

Zdroj: Shutterstock®

Krok 3: Sérum na čistenie pórov

Toto 50 gramové sérum s pumpičkou zabezpečuje prvé ošetrenie pleti. Toto priesvitné, hodvábne sérum, obsahujúce upokojujúce rastlinné výťažky, obsahuje kyselinu salicylovú, ktorá pomáha vysušiť a odstrániť pupienky a predchádzať ich tvorbe.

 

Sérum má gélovú konzistenciu. Ľahko sa nanáša a rýchlo sa vstrebáva. Po vstrebaní je na pleti cítiť malé pnutie, nakoľko pokožka je jemne stiahnutá. Toto pnutie však postupne ustúpi vďaka nasledujúcej starostlivosti.

 

Bude ťa zaujímať: Zamaskujte si účesom mastné vlasy

sérum Mary Kay

Zdroj: Shutterstock®

Krok 4: Lokálny krém na pleť so sklonom k akné

Krém má 29 g. Hoci sa zdá, že jeho množstvo je malé, pravda to nie je. Tento krém sa totiž nepoužíva na celú pleť, ale len na dané zapálené miesta. Niektoré dni, keď som videla, že sa mi na pleti tvorí akné, som krém na pleť nanášala aj viackrát. Je obohatený o rastlinné výťažky a obsahuje kyselinu salicylovú, ktorá pomáha odstraňovať vyrážky. Tento vysokoúčinný krém sa rýchlo a bezo zvyškov vstrebáva. 

 

Vyskúšajte: Fenomén Free Walking Tours - prehliadka mesta zadarmo

Lokálny krém Mary Kay

Zdroj: Shutterstock®

Krok 5: Nemastný hydratačný krém

Celú ošetrujúcu starostlivosť zakončuje tento krém. Prečo je krém hydratačný? Pretože aj mastná pleť môže trpieť nedostatkom hydratácie, čo môže byť príčinou zvýšenej tvorby mazu. Tento krém má najväčší obsah a to až 88 g. Krém má bielu farbu a riedku konzistenciu bez výraznejšej parfumácie. Má ľahké a rýchlo sa vstrebávajúce zloženie, ktoré upokojuje pokožku a zároveň ju zvlhčuje, čo vedie k jej hydratácii.

 

Ako som už spomenula, pri použití séra na pleti pociťujem pnutie, akonáhle si však na pleť nanesiem tento krém, pleť je vláčna, vyživená a hladká. Po tejto starostlivosti si na pleť nanášam aj make-up. Najprv som si myslela, že trojkrokovou starostlivosťou na pleti bude už veľa vrstiev a že make-up už nebude možné na ňu aplikovať. Mýlila som sa. Všetky zložky sa do nej vstrebali a s make-upom nebol vôbec problém.

 

Vyskúšaj aj: Krásna ofina za pár sekúnd? Ostrihajte si ju sama ako profesionál!

hydratacny krem Mary Kay

Zdroj: Shutterstock®

Po dvoch mesiacoch používania túto sadu odporúčam všetkými desiatimi. Pleť sa mi výrazne upravila. Síce ju mám stále mastnú a lesklú, avšak čo sa týka akné, je to úplná zmena. Krajšia pleť bez výraznejších pupienkov. Jedine počas mojich dní sa mi pleť zhorší, avšak aj vďaka tejto sade mám o pár dní zas pleť peknú. 

 

Neraz som čítala, že produkty Mary Kay na aknóznu pleť dokážu naozaj zázrak. Neverila som... Po tom, čo som sadu sama na sebe vyskúšala už viem, že je to naozaj pravda. 

 

 

FOTOGALÉRIA:

Galéria -

5 komentárov
Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

21.07.2017 07:37

z tejto rady by som určite vyskúšala čistiacu masku...... ostatné výrobky nie sú vhodné na moju pleť....

Vaše meno:

Majka Frnová

Majka Frnová

21.07.2017 09:40

Mary Kay je kvalitná kozmetika

Vaše meno:

Ivana Šurániová

Ivana Šurániová

21.07.2017 13:57

Mam masku a nepovedala by som, ze je az taka dobra

Vaše meno:

Zuzana Úradníková

Zuzana Úradníková

21.07.2017 21:33

Topka

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

27.08.2017 10:48

fantastická sada rada by som si objednala, hlavne masku

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE