Mužská vs. ženská pleť: Sú naozaj natoľko odlišné?

Odborné štúdie uvádzajú, že genetický vek pleti u žien je o 15 rokov vyšší než u mužov.

 

Ženy sa vystavujú stresu častejšie, čo sa viditeľne prejavuje na ich tvári, avšak páni zase zaťažujú pokožku každodenným holením. Sú to jediné odlišnosti? Vyžaduje každý druh pleti špecifický prístup alebo postačí univerzálna rada kozmetiky vyhovujúca požiadavkám oboch pohlaví?

 

Ako to vidí odborník?

Pevnejší a svalnatejší vzhľad pleti mužov je výsledkom vyššieho obsahu kolagénu,“ uvádza špecialista MUDr. Tomáš Kampe zo spoločnosti LR Health & Beauty. „Vysúšaniu mužskej pleti zabraňuje vyšší počet mazových žliaz. To naopak prispieva k inému problému – väčšiemu výskytu akné,“ informuje špecialista. 

 

Čo sa týka vrások, pánom sa objavia hrubšie ryhy v neskoršom veku, naopak dámska populácia im musí čeliť skôr. Ich prejav je ale menej výrazný. Úprava mužskej tváre vyžaduje časté holenie, ktoré absolvujú muži podľa štatistík priemerne 16 000-krát za život.

 

Pri holení dochádza k narušeniu hornej vrstvy kožných buniek, čo sa prejavuje kožnými problémami až u 40 % mužov,“ konštatuje odborník.

 

Spoločnosť LR Health & Beauty zareagovala na tieto skutočnosti vytvorením produktov LR Aloe Via Starostlivosť pre Mužov a LR Aloe Via Starostlivosť o Pleť pre Ženy, ktoré dokážu odhaliť a uspokojiť špecifické potreby pokožky aj tých najnáročnejších.

 

Odporúčame: Daylong: Novinka a topka medzi opaľovacími prípravkami

LR Health & Beauty - aloe vera produkty

Zdroj: Shutterstock®

Genetika ženám príliš nenahráva

Vnútorný genetický vek pleti u žien sa odhaduje o 15 rokov vyššie, než u opačného pohlavia. Tento fakt nie je očividne známy najmä z dôvodu, že ženy sa o svoju pokožku starajú oveľa viac. Ak sa rada rozmaznávate, mali by ste si dopriať skutočne profesionálnu starostlivosť. Aloe Vera Multi-aktívny Denný Krém predstavuje ideálneho pomocníka pri každodennej rutinnej starostlivosti. 50 % aloe vera gélu, bio výťažok z olív a hroznový olej zaistia intenzívnu hydratáciu a celodennú rovnováhu pleti. 

 

Po večernom odlíčení siahnite po Aloe Vera Regeneračnom Nočnom Kréme, ktorý sa od denného odlišuje vyšším obsahom olivového oleja, dôležitého pre udržanie vláčnosti a sviežosti pleti. Obsah krému je z polovice tvorený vysoko kvalitným aloe vera gélom.

 

Niet sa čomu čudovať, že v období festivalov, osláv a večierkov často ponocujeme, a tým okrádame telo o dôležité hodiny spánku. Ráno sa zobúdzame unavení s kruhmi pod očami. Chýbajúce napnutie a osvieženie očného okolia zabezpečí Aloe Vera Zjemňujúci Očný Krém obsahujúci výťažky z olív v bio kvalite, 50% aloe vera gelu a haloxylu – kombinácia týchto ingrediencií účinne odstraňuje tmavé zafarbenie okolo očí.

 

Niekomu môže byť textúra krému nepríjemná alebo jednoducho preferuje gél. Práve z tohto dôvodu vznikol Aloe Vera Hydratačný Krémový Gél. Ponúka rovnaké vlastnosti ako krém, lepšie sa vstrebáva a poskytuje bezprostredný pocit ľahkosti. Výborne poslúži aj ako podklad pod make-up. Bojujete s napnutou a vysušenou pleťou a hľadáte pomocníka, ktorý vás týchto nepríjemných pocitov čo najrýchlejšie zbaví? „Poskytuje o 95 % viac hydratácie behom troch minút,“ tvrdí štúdia inštitútu Dermatest o Aloe Vera Hydratačnej Pleťovej Maske. Maska obsahuje 50 % aloe vera gélu, bio výťažky z divokej ruže a kombináciu aquaxylu a aquaprontu.

 

Odporúčame: Čo robiť v lete, keď telo volá SOS? Skúste aloe vera!

LR Aloe Via Čistením k rozjasnenej pleti

Zdroj: Shutterstock®

Čistením k rozjasnenej pleti

Kúzlo zdravej a krásnej pleti pramení v pravidelnom režime, rutinnom čistení, a to ako ráno, tak večer pred spaním. K spríjemneniu tohto rituálu výborne poslúži Aloe Vera Harmonizujúce Čistiace Mlieko odstraňujúce nečistoty a zbytky make-upu. Mlieko pokožku zároveň hydratuje za pomoci prírodných výťažkov z aloe vera a olív.

 

Účinok čistiaceho mlieka môžete posilniť použitím Aloe Vera Rozjasňujúcej Pleťovej Vody. Tá pleť zbaví posledných nečistôt a zároveň osvieži. Neobsahuje alkohol, takže sa vôbec nemusíte obávať vysušenia, najmä vďaka obsahu aloe vera gélu a výťažkov z olív.

 

Nerovnomerné zafarbenie, šupinky a mdlosť – takto sa odzrkadľujú zmeny prostredia, vplyv slnka a stresu na vzhľade pleti. Riešenie? „Urýchľuje regeneráciu a zbaví pleť odumretých kožných buniek,“ vysvetľuje výhody peelingu špecialista Tomáš Kampe. Aloe Vera Pleťový Peeling obsahuje kvalitné prírodné zložky, ako napríklad aloe vera gél, výťažok z divokej ruže a drvený bambus. Pravidelným používaním docielite jemnú, rozžiarenú a prekrvenú pokožku tváre.

 

K letu patrí neodmysliteľne cestovanie. Ak už si zvolíte akýkoľvek typ dovolenky. Aloe Vera Pleťové Čistiace Obrúsky vyriešia problém s nečistotami či spoteným čelom okamžite. Poslúži ako vhodná alternatíva k čistiacemu mlieku. Bio výťažok z ruže spolu s 30 % aloe vera zabráni vysúšaniu problémových partií tváre.

 

Odporúčame: Kolostrum: Účinná zbraň v boji proti vírusom

LR Aloe Via Starostlivosť pre Muža

Zdroj: Shutterstock®

Holeniu sa muži nevyhnú, podráždeniu však áno

Mužská pleť je o 25 % silnejšia oproti ženskej, obsahuje väčší počet ciev najmä v oblasti lícnych kostí. Avšak tak, ako ženy zaťažujú pokožku make-upom i muži si nevedomky dráždia pokožku tváre každodenným holením. Práve s cieľom uspokojiť špecifické potreby pánskej populácie vznikla produktová rada LR Aloe Via Starostlivosť pre Muža.

 

Dostatočné navlhčenie a ostrá žiletka sa považujú za základ perfektného oholenia. V opačnom prípade môže ľahko dôjsť k drobným nepozorným rezom, začervenaniu a následným nepríjemným vyrážkam. Aloe Vera Pena na holenie Upokojujúca Pokožku garantuje dokonalé zvlhčenie pleti, ochranu pred podráždením a hydratáciu nielen počas holenia, ale už pred jeho zahájením. Aloe Vera Gél na Holenie Upokojujúci Pokožku predstavuje alternatívu k pene, ktorú by mali voliť hlavne muži s výrazne citlivou pleťou. 

 

Pokiaľ predsa len dôjde k podráždeniu pleti, na rade je Aloe Vera Balzam po Holení. Kombinácia 50 % aloe vera gélu a extraktu z bieleho čajovníka  najvyššej kvality zjemní a hydratuje hrubšiu mužskú pleť.

 

Stres – jedno z najskloňovanejších slov dnešnej uponáhľanej doby. Aj keď sa prístup k nemu u žien a mužov výrazne odlišuje, neminie ani jedného z nich. Z tohto dôvodu je dôležité sa na záťaž na začiatku dňa pripraviť, dobre sa naladiť a nevynechať dôležitú oblasť, akou je práve tvár. Aloe Vera Antistresový Krém, obsahujúci 50 % aloe vera gélu a výťažok z bio bieleho čaju dodá pleti to správne ranné prebudenie a požadovanú hydratáciu.

 

Uvedené produkty si môžete kúpiť na stránke www.lr-slovak.com.

 

FOTOGALÉRIA:

Galéria -

2 komentárov
Anna Bútorová

Anna Bútorová

20.07.2017 11:19

zaujímavý článok

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

14.08.2017 16:56

na pripravky z aloe vera nedam dopustit... vzdy a vsade zachrania moju pokozku

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE