TEST: Micelárna voda Health Culture - Ako si poradila s makeupom?

Micelárna voda je kombináciou vody, hydratačných prísad, ako je glycerín a malých koncentrácií aktívnych látok. Molekuly týchto aktívnych látok sa prirodzene spájajú do mikroskopických častí, nazývaných micely, ktoré pôsobia ako magnety na špinu a olej. Micely priľnú k bavlnenému tampónu pri odličovaní makeupu a zároveň pleť zbavia kožného mazu a akejkoľvek inej dennej dávky nečistôt. Micelárne vody sú také ľahké a jemné, že niektorí odborníci tvrdia, že nie je potrebné ich opláchnuť, no platí to aj v prípade testovanej vody? Micelárna voda Health Culture 4 v 1 by mala jemne, no účinne odstrániť všetky zvyšky makeupu. Popasovala sa aj s tým vodoodolným?

Odporúčame:  Prečo používať makeup? Povieme ti hneď 5 skvelých dôvodov!

micelárna voda

Zdroj: Shutterstock®

Oficiálny popis

Jemná micelárna voda účinne čistí pleť, odstraňuje make-up a zvyšky nečistôt, tonizuje, stará sa a chráni jemnú pokožku tváre. Health Culture je ucelený rad na viditeľné zlepšenie stavu starnúcej a namáhanej pokožky. S pribúdajúcim vekom dochádza k zmenám vzhľadu pokožky, prehlbujú sa mimické vrásky a zvyšuje sa počet tých biologických. Znižuje sa produkcia kožných lipidov, čo spôsobuje, že sa pleť čím ďalej vysušuje. K tomu všetkému nevhodné životné prostredie, nevyvážený životný štýl a na pleti sa začínajú objavovať malé pigmentové škvrnky, začervenanie na rôznych miestach, pleť stráca elasticitu. Pre účinný boj s procesom starnutia pleti odporúčame špeciálne vyvinutý komplex Health Culture.

jemná micelárna voda

Zdroj: Shutterstock®

Mnohých z nás zaujíma, či je micelárna voda schopná nahradiť všetky produkty, určené na odlíčenie a čistenie pleti. Najmä tie, ktoré v sebe obsahujú viac zaujímavých zložiek, prípadne sú označené ako "viac v jednom", ako napríklad micelárna voda od Health Culture s názvom 4 v 1. Za dlhý čas testovania produktov sa do mojich rúk dostali aj také, ktoré nezvládli odlíčiť ani len ľahký makeup. Takže, keď som sa prvýkrát stretla s micelárnymi vodami, bola som milo prekvapená a plná očakávaní. Všetci tvrdili, že sa nemusia oplachovať, že sú extrémne šetrné, no aj napriek svojej jemnosti odlíčia aj ten najodolnejší makeup. Tešila som sa, že môžem zabudnúť na kvantá produktov v mojej kúpeľni a že moja peňaženka pocíti značnú úľavu. Jednoducho to znelo ako dokonalý recept na krásu a čistotu mojej pleti.

O pár mesiacov neskôr som sa však začala stretávať s pomerne negatívnymi ohlasmi. Zdá sa však, že neoprávnene, pretože micelárna voda je nám k dispozícii už viac, ako sto rokov. Vynašli ju vo Francúzsku, kde bola navrhnutá tak, aby pomohla jednému Parížanovi riešiť problém s neslávne tvrdou vodu v regióne. Technológia jej výroby je teda v skutočnosti dosť stará a overená, pochádzajúca z výskumu na univerzite v Bristole z roku 1913 a už vtedy si ju obľúbili po celom svete. Namiesto toho, aby sme na svoju tvár nanášali penivé roztoky plné chemikálií, micelárna voda obalí našu pokožku, micely priľnú k nečistotám, rozpustia ich a zanechajú našu pokožku hydratovanú a sviežu. Tak to bolo aj v prípade micelárnej vody Health Culture.

Bude sa ti páčiť: Vieš, ako si správne upraviť obočie? Rob to ako profík!

odlíčenie pleti micelárnou vodou

Zdroj: Shutterstock®

Samotné micely teda nie sú podľa všetkého škodlivé a nie je preto potrebné micelárnu vodu zmývať. Čo však môže pleti poškodiť sú ďalšie látky obsiahnuté v micelárnych vodách. Napríklad také konzervanty. Vedeli ste, že mnohé známe značky pridávajú do svojich produktov konzervant, ktorý je mnohými vedcami označovaný ako rakovinotvorný?

Polyaminopropyl biguanide (PHMB) chráni produkt pred kontamináciou a ten by mal následne vydržať oveľa dlhšie. Nakoľko sa však ešte úrady reálne nevedia zhodnúť na tom, či je daná látka naozaj taká škodlivá, mnohé produkty ju aj naďalej obsahujú. V prípade testovanej micelárnej vody sa však obávať nemusíte, konzervant PHMB v nej nenájdete. 

Zaujme ťa: Prekvapia ťa: Tu sú najlepšie zaujímavosti o ženských prsiach

látky v micelárnej vode

Zdroj: Shutterstock®

Micelárna voda 4 v 1 bola naozaj veľmi jemná a nezanechala na mojej pokožke nepríjemný film. Zároveň si pomerne hravo poradila aj s odolnejším makeupom, pričom ma nepodráždila a moje citlivé oči nemali žiadnu nepríjemnú reakciu. Často sa mi totiž stáva, že mi práve oči prezradia, ako šetrný je daný produkt a v tomto prípade bolo všetko v absolútnom poriadku. :)

Bonusom v mojom prípade je, že je micelárna voda obohatená aj o zložky, ktoré bojujú proti vráskam a svojimi účinnými zložkami chránia citlivú pleť. Moja pokožka je veľmi náladová a pokiaľ jej "doprajem" drastické prechody z tepla do zimy a naopak, prípadne ju "obdarujem" agresívnejšími produktami, hneď sa prejaví jej podráždenosť, v podobe nechceného začervenania. Pri používaní tejto micelárnej vody mám pocit, akoby sa moja pokožka čiastočne upokojila a pokiaľ sa môj dojem potvrdí aj naďalej, zaradím micelárnu vodu Health Culture 4 v 1 medzi svojich absolútnych obľúbencov v starostlivosti o pleť.

Pozri aj: Hľadáš spôsob, ako sa raz a navždy zbaviť akné? Už nemusíš!

odlíčenie vodeodolného makeupu

Zdroj: Shutterstock®

3 komentárov
Helena Zobková

Helena Zobková

11.04.2018 21:45

Na základe tejto recenzie som začala uvažovať, že táto micelárna voda Health Culture 4 v 1, by mohla aj mojej starnúcej pleti vyhovovať.

Vaše meno:

Zlatuša Holubová

Zlatuša Holubová

13.04.2018 12:25

Micelárna voda 4 v 1? Tak to nepoznám, ale môžem skúsiť.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

18.06.2019 13:07

Na trhu je naozaj široká ponuka, nájsť ten správny nie je jednoduché

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE