TEST: BUPI krém proti zapareninám

Vedeli ste, že detská pokožka je približne päťkrát tenšia než u dospelého človeka? Mňa tento fakt dosť prekvapil. Práve pre to sa veľmi rýchlo podráždi, alebo sčervená.

 

Tomu sa však dá predísť BUPI krémom proti zapareninám, ktorý je vyrobený na prírodnej báze, bez minerálnych olejov! Obsahuje Panthenol a bisabolol, ktoré boľavé miesta ukľudnia spolu s oxidom zinočnatým a prírodnými olejmi.

bupi-baby

Zdroj: Shutterstock®

Popíšeme si ešte význam a funkciu obsahu prírodných účinných látok, a potom napíšem svoj vlastný názor na produkt.

 

Slnečnicový olej - je prírodný olej s vysokým obsahom kyseliny linolovej. Pokožku vyživuje, zvláčňuje a vďaka obsahu vitamínu E ju výborné hojí a regeneruje.

Makadamiový olej - má blahodárne účinky na pleť, ako aj na celkové zdravie. Obsahuje veľa účinných látok, z ktorých prevládajú hlavne vitamíny A, B, E, nenasýtené mastné kyseliny, selén a zinok.

bupi-zapareniny

Zdroj: Shutterstock®

Hroznový olej - jedná sa o výnimočný za studena lisovaný olej z hroznových jadierok. Pre svoje liečivé a hojivé účinky je bohato využívaný v kozmetickom priemysle. Má protizápalové a antibakteriálne účinky a obsahuje najsilnejší prírodný antioxidant procianidín. Pokožku chráni pred stratou prirodzenej vlhkosti.

Včelí vosk - je komplexný materiál zložený z vyše 300 substancií, ktorý mimoriadne ochranné a liečivé účinky. Vyniká svojím všestranným využitím a dôležité je vyzdvihnúť jeho antibakteriálne a antibiotické vlastnosti.

D-panthenol - je vitamín s protizápalovým, upokojujúcim a hydratačným účinkom.
Bisabolol - účinná látka, ktorá je jednou zo súčastí kamilkového extraktu. Má protizápalové, upokojujúce a mierne dezinfekčné účinky a s obľubou sa využíva v kozmetických prípravkoch pre deti.

krem-na-zapareniny

Zdroj: Shutterstock®

Neviem, či sa to dá podľa fotky posúdiť, no krém je extrémne hutný, ale to takéto krémy na zapareniny zvyknú byť, takže to v podstate nie je nič nové. Osobne s nimi máme výbornú skúsenosť hlavne takto v lete, keď je vonku veľmi teplo, a detské zadočky sa rýchlo sparia. My však už vieme, po čom máme siahnuť, a čo nám poskytne okamžitú úľavu už po nanesení!

bupi-krem-proti-zapareninam

Zdroj: Shutterstock®

Pri testovaní, respektívne hneď na jeho začiatku som našla jedno mínus - krém sa z obalu veľmi ťažko doluje, a skutočne som musela použiť väčšiu silu, kým som z neho niečo dostala von. Možno je to spôsobené práve tou hutnosťou krému, to neviem posúdiť. A ani počas dlhšieho používania sa to nezlepšilo. Efekt je však viac než uspokojujúci a preto sa dá toto negatívum "stráviť".

bupi-zapareniny-zlozenie

Zdroj: Shutterstock®

Okrem tej ťažšej manipulácii mu nemám čo vytknúť, je to veľmi dobrý sluha a pomocník v zlých časoch! Rýchlo pokožku vylieči a dostane späť do formy.
Nakoniec už iba pridávam fotku všetkých mnou testovaných BUPI produktov, ktoré nájdete v sekcii Testovali sme.

bupi-kozmetika

Zdroj: Shutterstock®

4 komentárov
Jana Fuchsová

Jana Fuchsová

05.08.2014 21:31

Mám už 4 dcérky a najmladšia má 3 mesiace Bupi kozmetiku poznám, je naozaj dobrá, odporúčam.

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

07.08.2014 11:54

Bupi je supeer značka detskej kozmetiky...

Vaše meno:

Mariana Kontrová

Mariana Kontrová

08.08.2014 21:56

práve ho používame a som s ním veľmi spokojná

Vaše meno:

Martina Putoráková

Martina Putoráková

13.08.2014 21:17

aj my pouzivame Bupi na striedacku s Niveou, urcite odporucam

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE