TEST: La Maison du Savon de Marseille - Mydlo TONIC s obsahom bambuckého masla

Dnes sa bližšie pozrieme na produkt, ktorý si ma získal hneď ako  sa mi dostal do rúk - tuhé mydlo TONIC s organickým bambuckým maslom.


Som síce milovníčkou tekutých mydiel, ale toto tuhé mydlo vyrobené v Provensálsku, ktoré je známe svojimi levaduľovými poliami, som si jednoducho zamilovala :)


Mydlo je krásne parfumované a navyše obsahuje bambucké maslo, ktoré má skvelé vlastnosti, a preto je tak často využívané v kozmetickom priemysle!

La Maison du Savon de Marseille mydlo

Zdroj: Shutterstock®

Francúzske BIO MYDLO s bambuckým maslom


Bambucké maslo má skvelé hydratačné účinky, dokáže zvláčniť aj tú najsuchšiu pokožku. Taktiež je veľmi dobrým pomocníkom pre zrelú pleť, ktorú trápia vrásky. Spomaľuje totiž ich tvorbu a dodáva pleti elasticitu a pružnosť! Chráni pokožku tváre a dekoltu pred nadmerným chladom ako aj slnečným žiarením. Je vhodný aj pre ľudí, ktorých trápia pigmentové škvrny. 

 

La Maison du Savon de Marseille mydlo

Zdroj: Shutterstock®

História Marseillského mydla
Marseillské mydlo bolo inšpirované mydlami, ktorá existovali v Sýrii po tisíce rokov  Aleppo mydlo - vyrobené v kombinácii olivového oleja a vavrínu. Po krížových výpravách sa táto metóda rozšírila po celom Stredomorí. Kocka mydla rýchlo získala popularitu, ktorá prešla cez Taliansko a Španielsko a nakoniec dosiahla Marseille. Dnes je prítomná v kúpeľniach a rodín na celom svete. Marseillské mydlo sa stalo každodenným produktom. V dávnych dobách bolo mydlo vyrábané z oleja, vody a popola, prešlo však radom zmien. V priebehu stredoveku sa do mydla začala pridávať limetka. Od začiatku roku 1980 trh s marseillským mydlami prechádza oživením. Firma La Maison du Savon de Marseille, pochádzajúca zo srdca Provence, sa začala špecializovať na výrobu parfumovaného marseilleského mydla. Stala sa lídrom na francúzskom trhu, ktorý sa môže pochváliť viac ako 250 druhmi mydla!

La Maison du Savon de Marseille mydlo

Zdroj: Shutterstock®

Vlastnosti bambuckého masla: 
Bambus je africký strom, ktorý rastie vo voľnej prírode. Dáva plody, veľmi hrubé a svieže biele mandle. Bambucké maslo je dnes najviac známy rastlinný extrakt získaný z plodov. Pomáha hydratovať, zjemňovať, chrániť a skrášliť vďaka svojmu mimoriadne bohatému zloženiu - vitamíny A, D, E, F a latexu. 

La Maison du Savon de Marseille mydlo

Zdroj: Shutterstock®

Celkovo hodnotím marseillské mydlo veľmi kladne, páči sa mi hranatý tvar, ako aj vryté popisy, či krásna levanduľa, ktorá je typická pre oblasť Provensálska. Mydlo je krásne parfumované, má dostatočnú penivosť. Krásne prečistí a prevonia pokožku rúk ako aj tela.

Počas umývania neskutočne pení, vytvára sa až hustá biela pena, ktorá je veľmi lahodná a krásne sa mazná s pokožkou. Zaskočilo ma, že počas zmývania peny je pokožka taká akoby drsnejšia respektíve suchá, no nemám na mysli pocit suchých rúk. Mydlo totiž dokonale zbaví ruky akejkoľvek mastnoty, a preto sa spolu s penou vytráca aj pocit kĺzania počas zmývania rúk. Avšak po vysušení zostáva pokožka nádherne hebká a vláčna, taká aká ma byť vo svojej prirodzenej podstate, čistá, jemná a hebká bez akejkoľvek nečistoty.

L´oréal Paris - Očné tiene Color Riche L`ombre Pure

Zdroj: Shutterstock®

5 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

21.05.2015 13:56

mám veľmi rada takéto mydlá a vôňu levandule milujem :-)

Vaše meno:

Monika Šomšáková

Monika Šomšáková

21.05.2015 16:15

vyskúšam a uvidím aké je ale mám pocit že bude super :)

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

21.05.2015 17:09

takéto mydlá naozaj môžem, určite bude aj toto super a voňavé

Vaše meno:

Nikola Sisáková

Nikola Sisáková

22.05.2015 12:26

prírodná drogéria je fajn

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

20.08.2015 11:42

určite je to skvelý výrobok

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE