TEST: Dermacol – starostlivosť o nohy

Ak sme naozaj verní kráse, tak pokožke tela venujeme našu plnú pozornosť v oblasti starostlivosti, a to nielen na tvári, rukách či nohách, ale aj na menších zákutiach nášho tela, ako sú napríklad naše chodidlá.

 

Avšak tým až taká starostlivosť väčšinou nie je venovaná a častokrát ju my ženy zanedbávame. Skôr sa staráme o našu pleť ako o naše päty.

 

Hydratáciu by si paradoxne mali zaslúžiť najmä naše nohy a chodidlá, keďže sú tu pre nás celé dni a nesú nás od miesta k miestu. Preto si pre vás aj česká kozmetika Dermacol pripravila radu starostlivosti o nohy v podobe balzámu, krému, spreja a napríklad aj novinku – vodeodolný make-up.

 

Dermacol Happy feet cream – zvláčnujúci krém na nohy

 

Krém sa používa na ošetrenie celých chodidiel a obsahuje účinné látky ako olivový olej, panthenol a vitamín E. Tie majú zabezpečiť vláčnosť a výživu namáhanej pokožky chodidiel, taktiež zvýšiť elasticitu a podporiť regeneráciu a hydratáciu pokožky. Po večernej aplikácii boli moje nohy na druhý deň uvoľnené a celkovo hydratované. Tento krém môžete dokonca použiť aj na masáž, čo zvýši relaxáciu a starostlivosť, ktorú si naše nohy zaslúžia.

 

Testovali sme tiež: TEST: Dermacol Colour Mascara a Colour eyeliner

TEST: Dermacol – starostlivosť o nohy

Zdroj: Shutterstock®

Dermacol Soft heel balm – zmäkčujúci balzám na päty

 

Tento balzám sa používa osobitne na pokožku piet. Obsahuje zložky ako olivový olej a panthenol, ktoré by mali ošetriť, zvláčniť a regenerovať suchú a popraskanú pokožku chodidiel a kyselinu salicylovú, ktorá chráni pred vznikom drsnej pokožky na pätách a zmierňuje svrbenie. Ja som si balzám nanášala večer pred spaním a po zobudení boli moje päty jemnejšie, mäkšie a hydratovanejšie, a to po celý deň. Avšak dlhotrvajúci výsledok tam nebol. Čiže balzám ošetrí suchú kožu piet, ale pre opätovný efekt musíte balzám použiť znova na ďalší deň alebo aspoň každý druhý.

Krém aj balzám krásne intenzívne voňajú, pričom mne to pripomína vôňu citrusov. Chodidlá boli najmä uvoľnené a na pohľad vyzerali krajšie, jemnejšie a bez suchých miest.

 

Testovali sme tiež: TEST: DERMACOL - Neon Nail Polish

TEST: Dermacol – starostlivosť o nohy

Zdroj: Shutterstock®

Dermacol Fresh shoes – osviežujúci sprej na nohy a do topánok

 

Tento sprej vám má poskytnúť 24-hodinovú ochranu pred nepríjemným zápachom a zároveň osviežiť vaše nohy. Účinná zložka zabraňuje rozmnožovaniu a rastu mikroorganizmov a sprej navyše obsahuje mentol, ktorý uvoľňuje unavené chodidlá. Ja som sprej aplikovala na nohy tesne pred použitím topánok a okrem mentolovej vône sa mentol postaral aj o skvelý chladivý efekt, ktorý je v letných mesiacoch na nezaplatenie. Nohy boli po celý deň svieže a ani po vyzutí lodičiek, otvorených či uzavretých topánok nesmrdeli.

 

Testovali sme tiež: TEST: DERMACOL - Love Lips Balm

TEST: Dermacol – starostlivosť o nohy

Zdroj: Shutterstock®

Dermacol – vodeodolný telový skrášľujúci make-up (caramel)

 

No a nakoniec pre úplnú bezchybnosť nôh tu máme skrášľujúci make-up, ktorý je možné použiť aj na celú pokožku tela. Okamžitý efekt opálenia, odolnosť proti vode a oteru, perfektné krytie nedokonalostí, zjednotenie tónu, či zlepšenie vzhľadu pokožky s celulitídou sú benefity, ktoré tento make-up sľubuje. Odtieň sa zdá byť dosť tmavý, ale po dôkladnom rozotretí splynie s farbou pokožky a dodá jej prirodzený jemný vzhľad opálenia.

 

Ja som tento make-up použila iba na nohy. Ak máte strie v oblasti stehien, tak tie vám make-up nezakryje, ale celkovo zlepší vzhľad vašich nôh hlavne kvôli tomu efektu opálenia. Čo sa týka odolnosti voči oteru, tak ja som mala svetlé kraťasy a na nich, bohužiaľ, bolo vidno jemné zašpinenie od make-upu, čiže pod dlhšie nohavice neodporúčam. Make-up veľmi pekne vonia a celkom ľahko sa po celom dni vodou odstraňuje. Horšie je jeho nanášanie, keďže nohy predstavujú oveľa väčšiu plochu ako napríklad pleť, ale čo žena neurobí pre krásu?

 

Testovali sme tiež: TEST: Dermacol - Quattro Baked Eye Shadows

TEST: Dermacol – starostlivosť o nohy

Zdroj: Shutterstock®

Celkovo by som tieto produkty ohodnotila na dvojku. Poskytnú potrebnú starostlivosť a krásu, ale nie sú úplnou jednotkou vo výsledku. Nájde sa tam zopár medzierok, ale pre nenáročných záujemcov sú tieto výrobky úplne postačujúce. Balzám, krém a sprej sa nachádzajú v krásnom modrom obale, čo mi pripomína nebo, a teda znak toho, ako by sa naše nohy po použití tejto kozmetiky mali cítiť smiley.

 

Testovali sme tiež: TEST: DERMACOL - Vodeodolné mlieko na opaľovanie pre deti SPF 50

TEST: Dermacol – starostlivosť o nohy

Zdroj: Shutterstock®

FOTOGALÉRIA

5 komentárov
Lucia Valková

Lucia Valková

19.08.2016 07:56

Ešte som nikdy neskúšala make-up na nohy,asi by sa mi nechcelo tým zaoberať.

Vaše meno:

Lucia Kobíková

Lucia Kobíková

19.08.2016 09:26

Ten krémik si asi zoženiem :)

Vaše meno:

Katarina Hovancova

Katarina Hovancova

19.08.2016 12:35

je dobre, že značka Dermacol myslí aj na takyto druh kozmetiky

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

19.08.2016 19:28

...o nôžky sa treba starať, nosia nás celý život

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

12.09.2017 17:53

o nôžky sa tiež treba starať

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE