TEST: Parasoftin Exfoliačné ponožky

Tak pri tejto horúčej novinke som bola naozaj veľmi zvedavá, čo za výmysel sa mi dostal do rúk tentokrát...exfoliačné ponožky? Čo to len môže byť? Vravím si, peeling na chodidlá. Exfólia v skutočnosti znamená zlupovanie kože. Takmer mi oči vypadli z jamiek, keď som študovala, čo za produkt držím v rukách.

 

Nechápala som totiž, ako mi nejaká vodička vyliata do sáčku dokáže urobiť peeling nôh? Po hodine a pol som nevidela žiadne zmeny na chodidlách a premýšľala som, kde sa stala chyba. :) Potom mi to ale bolo jasné. Prípravok totižto pôsobí na chodidlá hodinu a pol, no jeho účinky sa prejavia až po niekoľkých dňoch (3-6 dní čo je individuálne).

 

Netrpezlivo som teda čakala na zázraky, ktoré sa začnú s mojimi chodidlami diať. Poviem vám, toto bolo asi najzaujímavejšie testovanie a recenzovanie produktu a sama som bola zvedavá na výsledky. :)

 

Odporúčame prečítať: Kozmetické procedúry: Viete, ktoré sú ilegálne?

recenzia Parasoftin Exfoliačné ponožky

Zdroj: Shutterstock®

Parasoftin Exfoliačné ponožky

Parasoftin - exfoliačné ponožky sú inovatívne riešenie, ktoré umožňuje intenzívnu a pohodlnú starostlivosť o pokožku. Účinné zložky Parasoftinu prenikajú do hornej vrstvy pokožky nôh, zmäkčujú a odstraňujú zvyšky mozoľov v závislosti od rozsahu poškodenia pokožky. Jednorazové ponožky sú univerzálne a vhodné ako pre mužov, tak aj pre ženy.

 

Použitie: Opatrne prestrihnite vrecko s tekutinou a rovnomerne ju rozložte v ponožkách. Vložte chodidlá do exfoliačných ponožiek. Pre väčšie pohodlie odporúčame naniesť bavlnené ponožky cez exfoliačné ponožky. Doba použitia je odporúčaná od 60 do 90 minút. Následne nohy jemne opláchnite mydlom a vodou.

 

Testovali sme aj: TEST: Allga San Pedibell krém a balzam na chodidlá

Parasoftin Exfoliačné ponožky

Zdroj: Shutterstock®

Testovanie exfoliačných ponožiek ma neskutočne napĺňalo zvedavosťou. Som od prírody veľmi zvedavá a k tomu ešte neskutočne zaťažená na vzhľad rúk a nôh. Krásne nechty, jemná a hladká pokožka, to musí byť. Čo však, keď k vám osud či príroda nie sú až tak naklonení? Možno si vaša pokožka buduje tak silnú obrannú bariéru, že máte doslova hrošiu kožu.

 

Niektoré veci sa ovplyvniť nedajú. Ak sa potíte v 40 stupňových horúčavách v pracovnej obuvi, nečudujte sa potom, že jemná pokožka reaguje zhrubnutím na také enormné teplo. K tomu ešte mozoľ v strede bruška pod prstami, ktorý sa záhadne objavil na mojej pravej nohe pri zväčšení chodidla po fraktúre prstu. Jedna topánka mi je malá, druhá tak akurát. :) Toľko moja anamnéza a snáď chápete, prečo som sa tak tešila na testovanie týchto ponožiek. :) Poďme sa teda pozrieť, ako to prebiehalo.

 

Zaujme ťa: Úzke topánky a otlaky: Skúste triky, vďaka ktorým ich roztiahnete

testujeme Parasoftin exfoliačné ponožky

Zdroj: Shutterstock®

Balenie exfoliačných ponožiek je jednorazové. Obsahuje návod na použitie, ktorý nájdete na zadnej strane balenia. Ďalej dva kusy sáčkových ponožiek, dve nálepky na ponožky, aby nám sáčik nelietal hore-dolu okolo členkov a exfoliačný prípravok rozdelený na dve rovnaké časti po 20 ml. Balenie tohto prípravku mi pripomína skôr nejaké kozmetické vzorky, ale dobre. Dôležitý je predsa obsah :) 

 

Testovali sme:  Allga San - krém na popraskanú pokožku chodidiel

exfoliačné ponožky Parasoftin

Zdroj: Shutterstock®

Postupovala som podľa návodu. Nastrihla som si balenie s exfoliačným prípravkom, naliala som ho do sáčku v tvare ponožky. Nijako špeciálne som obsah balenia nerozotierala po sáčku, nakoľko som sa aj bála rukou ísť do toho prípravku a druhá vec, ktorá ma od toho odrádzala, bola tekutosť samotného produktu. Zbytočne by som sa s tým babrala, aj tak všetko stieklo naspodok sáčku. Práve tam má produkt pôsobiť - zospodu chodidla, takže "problem solved" :) Následne som si obula ponožku, pripevnila si ju nálepkou a navliekla na nohu ešte klasické ponožky. To isté som zopakovala ešte raz a aplikovala na druhú nôžku.

 

Spravila som si čajík, chytila do ruky rozčítanú knihu a asi hodinku a pol som nechala prípravok účinkovať na mojich chodidlách. Nejako extrémne som sa nepohybovala po byte, maximálne na WC a späť. Neodporúčam ani nejaké extra polohy, aké mám ja rada pri čítaní. Ležmo na bruchu, nohy pokrčené v kolenách a zdvihnuté smerom nahor. Nálepka sáčok veľmi neutesní a ponožky sú aj pre pánov, takže moja 36-tka v nich dosť lietala. :) Rezervujte si čas len pre seba, relaxujte, oddychujte a nechajte sa skrášľovať :) 

exfoliačné ponožky

Zdroj: Shutterstock®

Testovanie prebiehalo úplne v pohode, no asi po 15 minútach ma prekvapil taký hrejivý pocit na mojich chodidlách. Trošku som sa aj vyľakala, či je všetko v poriadku a či nemám nejakú prehnanú reakciu na látky obsiahnuté v exfoliačnom prípravku. Našťastie sa s pribúdajúcimi minútami nič nedialo, hrejivý pocit zostal až po celú dobu testovania.  

 

Počas chôdze som si pripadala smiešne, ako šuštím a ako mi vodička ločká pod nohami, ale inak fajn. Vodička vydržala celú hodinu a pol, nevsiakla sa do pokožky ani nič podobné, len ju obmývala a pôsobila do hĺbky. Po hodinke a pol som si nohy osprchovala, osušila a hľadala nejaké viditeľné zmeny na chodidlách. Tie sa však prejavia až po niekoľkých dňoch, tak som si teda musela na výsledky počkať.

 

Pozri aj: TOP 5: Vieš, aké sú najšpinavšie miesta v kuchyni?

Parasoftin Exfoliačné ponožky

Zdroj: Shutterstock®

Asi na druhý deň som spozorovala, že sa mi tvoria malé šupinky medzi prstami a na prstoch na nohách. Na tretí deň som spozorovala už aj mini šupinky na chrbtoch nôh. Tieto šupinky sa mi veľmi ponášali na jemné praskanie vysušenej kože podobne, ako keď sa vám šúpe pokožka po spálení. 

 

Počas štvrtého a piateho dňa konečne nastala veľká zmena a nohy sa mi začali šúpať v intenzívnych rozmeroch. Spodná časť chodidla, dokonca aj stvrdnuté časti piat a bočná hrana palca sa mi krásne šúpali. Hlavne tieto stvrdnuté miesta ma veľmi trápili a bola som zvedavá, ako s nimi exfoliačné ponožky zatočia. 

 

S testovaným produktom som nadmieru spokojná. Moje chodidlá vyzerajú viac k svetu, sú jemnejšie na dotyk a krajšie na pohľad.

 

 

Exfoliačné ponožky PARASOFTIN zakúpite tu:

www.naturprodukt.sk/parasoftin-exfoliacne-ponozky

 

 

Odporúčame: Kŕčové žily - tieto prírodné prostriedky ťa ich nadobro zbavia!

 

FOTOGALÉRIA:

Galéria -

10 komentárov
Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

29.08.2017 08:32

toto mi je ale novinka... priatel stoji cely den na nohach takze by mu tato novinka urcite bodla.... uz aj si to fotim... toto rozhodne musime mat doma a vyskusame to....v lekarni by to mohli mat neviete?

Vaše meno:

benynka

benynka

29.08.2017 09:34

ja som to vyskúšala, ale inú značku a tiež sa mi nohy zošúpali až po nejakej dobe...myslela som že efekt bude dlhšie trvať, ale u mňa klasika, po týždni som zase nabehla na starý spôsob odstraňovania kože

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

29.08.2017 11:39

O tomto som ešte nepočula.

Vaše meno:

maria

maria

29.08.2017 13:54

zaujimave skusim to

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

29.08.2017 14:46

Tak tento zázrak som si kúpila-ale inej značky, no v deň keď som ho chcela použiť som si zranila nohu a tak zatiaľ čakám kým sa zahojí...

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

29.08.2017 15:53

že aká novinka :)

Vaše meno:

Ludmila

Ludmila

06.09.2017 09:28

vidím prvýkrát. Asi aj vyskúšam, vyzerá to pohodlnejšie ako pedikúra

Vaše meno:

Katarína Haluzová

Katarína Haluzová

01.10.2017 19:25

vyskusane...spokojnost, dobrý tip :)

Vaše meno:

Alexandra Semanová

Alexandra Semanová

06.10.2017 17:26

Tieto exfoliačné ponožky sú fakt super novinka.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

19.12.2017 14:22

Zaujímavé čítanie ešte som o nich nepočula no určite vyskúšam

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE