TEST: tianDe Telová soľ Svieži citrón, Okvetné lístky ruže a Morské riasy

Telová soľ patrí medzi najobľúbenejšie ošetrenia v kúpeľoch, respektíve v SPA. Jej účelom je exfoliovať pokožku, teda odstraňovať odumreté bunky pokožky a zanechávať ju tak jemnú a hladkú. Na druhej strane, je možné telové soli pridať do kúpeľa a užiť si tak domáci wellness, v ktorom dokážete aspoň trošku ujsť od reality.

 

Určite budete súhlasiť, ak poviem, že je vždy príjemné sa trochu rozmaznávať. A čo tak to skúsiť prostredníctvom tianDe telovej soli, ktorá má navyše aj iné účinky než len odstraňovať odumreté kožné bunky? 

 

Testovali sme: tianDe kozmetická fytonáplasť - Jian Kang, Wutong, Tie Gao

Telová soľ Svieži citrón, Okvetné lístky ruže a Morské riasy

Zdroj: Shutterstock®

Voňavý peeling pre dokonalé hladkú pokožku

Morská soľ má omladzujúce stimulačné účinky na pokožku, aktivuje metabolické procesy, obohacuje pokožku o mikro a makro-elementy, zvyšuje jej pružnosť. Aminokyseliny mliečneho proteínu, obohatené o minerály laktózu vyživujú do hĺbky a regenerujú kožné bunky.

 

Citrón zlepšuje tonus pokožky, normalizuje látkovú výmenu, podporuje chudnutie. Ruža má silné antioxidačné a hydratačné účinky. Extrakt morských rias zlepšuje pružnosť pokožky, hydratuje ju a posilňuje.

soľ do kúpeľa

Zdroj: Shutterstock®

Ako používať telové soli tianDe?

Pri týchto telových soliach je možné zvoliť 2 spôsoby použitia. Pri prvom ju jednoducho použite ako klasický telový peeling. Malé množstvo soli naneste na vlhkú pokožku a jemnými krúživými pohybmi ňou odstraňujte odumreté bunky. Pri druhom spôsobe rozpusťte celé balenie telovej soli v teplej vode a užite si relaxačný kúpeľ po dobu maximálne 20 minút. 

 

Pozri aj: TEST: tianDe šampón a balzam na vlasy Zlatý zázvor

telová soľ a soľ do kúpeľa

Zdroj: Shutterstock®

Vôňa týchto telových solí je trošku zvláštna. Telová soľ svieži citrón síce voňala citrusovo, ale pripomínala mi skôr typickú záchodovú vôňu. Morské riasy zase voňali celkom príjemne sladko, no miestami sa mi to tiež zdalo ako vôňa osviežovača. Keďže nie som milovníčkou prípravkov, ktoré obsahujú extrakty z ruží, tak posledné balenie telovej soli s vôňou okvetných lístkov rúže putovali k mamine. Mimochodom, táto soľ voňala typicky, ako ruže.  

 

V mojej kúpeľni sa zišlo niekoľko telových solí naraz, ktoré mi slúžia ako telový peeling, tak som sa tieto konkrétne rozhodla využiť ako soľ do kúpeľa. Jednoducho som si napustila vaňu, pridala obsah balenia a vhupla som do vody. Musím povedať, že tento spôsob mi veľmi nevyhovoval. Čakala som, že vôňa telovej soli sa bude vznášať v kúpeľni, no akonáhle sa soľ rozpustila, vôňa zmizla. Na pokožke však ostal celkom príjemný, trošku mastný film, ktorý pokožku zjemňoval, hydratoval a zanechal ju príjemnú na dotyk.

 

Tieto telové soli vám odporúčam použiť ako klasické telové peelingy. Pri takom použití bola moja pokožka oveľa hladšia. A navyše si myslím, že pri použití soli ako peelingu doprajete pokožke všetky výhody telových solí. Ak vás soli zaujali, alebo vás zaujímajú ostatné produkty tianDe, ktoré sme na KAMzaKRÁSOU.sk testovali, tak si ich môžete zakúpiť na www.tiandekozmetika.sk

 

FOTOGALÉRIA:

Galéria -

11 komentárov
Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

30.10.2017 09:30

tiež by som si telovú soľ aplikovala na telo....zdá sa mi to viac účinnejšie... no neviem, neviem, že ktorú vôňu by som si vybrala...

Vaše meno:

Mária Frnová

Mária Frnová

30.10.2017 11:39

vyzerajú zaujímavo už na pohľad, pekné farebné balenie

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

30.10.2017 14:36

Výrobcovia záchodových vôní to totálne pohnojili:)) môj syn podhodil obľúbenú toaletnú vodu, lebo mu začala pripomínať vôňu z wecka...

Vaše meno:

Monika Červinková

Monika Červinková

30.10.2017 16:01

môže to byť dobré

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

30.10.2017 16:22

no nejako ma to neoslovilo...

Vaše meno:

Zuzana Úradníková

Zuzana Úradníková

30.10.2017 21:22

Vyskusam :)

Vaše meno:

Andrejka Smutňáková

Andrejka Smutňáková

03.11.2017 07:43

vyzerá to blahodarne

Vaše meno:

Peter Maňák

Peter Maňák

05.11.2017 23:53

Na toto veľmi nie som ale polovička by sa potešila.

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

12.12.2017 09:15

už cítim tú vôňu

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

19.12.2017 20:18

Je to zaujímavé ešte som ho nemala

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

30.10.2019 22:06

Túto kozmetiku nepoznám no vyzerá lákavo

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE