TEST: VEET depilačný krém a voskové pásiky

Či už niekto chce alebo nie, leto je tu! Krásne slnečné a hlavne teplé dni prišli i na naše územie, čo znamená len jedno - zo skríň vyťahujeme sukne a šortky a svetu tak vystavujeme aj naše nohy. 

 

 

Dnešné trendy u žien sú jasné - naše nohy by mali byť DOKONALE hladké

 

 

Holiaca pena a žiletka sú najklasickejší a asi aj najrozšírenejší spôsob zbavovania sa chĺpkov, pretože je to rýchle a jednoduché. Ja sama som na tomto princípe fungovala niekoľko rokov, predsa len, dokonalé oholenie som dosiahla počas sprchovania. Avšak nohy oholené len žiletkou vydržia hladké maximálne jeden celý deň a dokonca niekedy ani len ten deň. Preto som hľadala spôsoby, ako "denno-dennému" holeniu predísť a nájsť niečo lepšie. 

VEET depilačný krém a voskové pásiky

Zdroj: Shutterstock®

Ako niečo nové som skúšala depilačný krém značky Veet. Bolo to asi z toho dôvodu, že mamina "fičí" na ich krémoch už roky. Takou stálicou je u nás doma depilačný krém Suprem Essence. Hoci dnešná recenzia o ňom nie je, len v krátkosti by som o ňom povedala, že obsahuje esenciálne oleje, ktoré zanechajú pokožku hydratovanú a vďaka vôni zamatovej ruže je pokožka príjemne prevoňaná. Tento krém má fialovo-ružový dizajn a, veru, som s ním už dlhodobo spokojná.

 

Avšak teraz som dostala na testovanie depilačný krém Veet natural inspirations, a tak vám o ňom poviem viac. smiley

VEET depilačný krém

Zdroj: Shutterstock®

Oficiálny popis zo škatuľky:

 

"Vyskúšajte si dotyk prírody pomocou nového depilačného krému Veet. Nový depilačný krém, Veet natural inspirations, zanecháva po jeho použití pocit hydratovanej a na dotyk hladkej pokožky. Tento krém má špeciálne zloženie s prírodným extraktom oleja z hroznových jadierok, ktorý je známy svojimi zmäkčovacími vlastnosťami a osviežujúcimi vôňami inšpirovanými prírodou. Nový depilačný krém, Veet natural inspirations, nielen jemne odstráni chĺpky v blízkosti korienkov, ale účinne pôsobí aj na krátke chĺpky." 

 

 

Toľko k popisu poďme na testovanie...

 

Krém je vhodný pre nohy, podpazušie a líniu bikín. Netreba ho používať na kŕčové žily, jazvy či materské znamienka. Taktiež si dajte pozor v prípade, že je vaša pokožka podráždená alebo poškodená. Aby ste sa vyhli možnému podráždeniu, urobte si vždy deň dopredu test znášanlivosti, a to tak, že si na malú časť oblasti, ktorú chcete depilovať, nanesiete trošku krému, počkajte nanajvýš 10 minút a zotrite. Ak sa do 24 hodín nepreukáže podráždenie, môžete pokračovať v používaní. 

VEET depilačný krém

Zdroj: Shutterstock®

Použitie je úplne jednoduché a zvládne ho každá jedna žena. K nádherne hladkej pokožke sa dopracujete vďaka jednoduchým 3 krokom. 

  1. Keďže po teste na znášanlivosť viete, že pokožku nebudete mať z krému podráždenú, tak si krém pomocou zakrivenej časti špachtle, (ktorá je ku krému pribalená) rovnomerne rozotrite krém, aby úplne pokryl chĺpky. Pokiaľ vám aplikácia špachtľou robí problém, na rozotrenie krému môžete použiť aj prsty. 
  2. Krém na chĺpkoch nechajte pôsobiť 5 minút a potom použite špachtľu na jemné odstránenie malej plochy. Ak sa budú chĺpky odstraňovať ľahko, použite širší alebo užší koniec špachtle, v závislosti od konkrétnej časti tela, na odstránenie zvyšku. Ak však máte chĺpky húževnatejšie, môžete krém nechať pôsobiť 10 minút, avšak tento časový limit rozhodne neprekračujte. 
  3. Keď už sú chĺpky preč, tak pokožku už len dôkladne opláchnite vodou, aby ste úplne odstránili krém. Týmto krokom celé depilovanie končí. smiley Nižšie môžete vidieť na akom princípe depilovanie funguje.

 

U mňa je po tomto kréme vždy účinok 100%. Krém nechávam pôsobiť cca 7-8 minút. Vtedy viem, že moja pokožka bude po zotretí krému hladká. Krém moju pokožku nevysušuje ani nedráždi. S výsledkom som spokojná, a preto ho odporúčam. Depilovanie je rýchle, jednoduché a bezbolestné.

VEET depilačný krém

Zdroj: Shutterstock®

Na testovanie som tiež dostala Veet natural inspirations voskové pásiky

 

"Depilačné pásiky sú vyrobené z 90% zložiek prírodného pôvodu. Veet voskové pásiky poskytujú dlhotrvajúcu hladkosť až po dobu 28 dní. Vďaka živici z borovice a prírodného extraktu Aloe Vera bude vaša pokožka  dokonale hebká a hydratovaná.."

 

S voskovými pásikmi som skúsenosť nemala, a tak to bola moja premiéra. Jedno balenie obsahuje 12 kusov voskových pásikov, 2 obrúsky na odstránenie zvyškov gélu a návod na použitie. Po preštudovaní návodu som sa vrhla na testovanie. 

 

VEET voskové pásiky

Zdroj: Shutterstock®

Použitie voskových pásikov možno popísať v 5 krokoch, ktoré tak isto, ako krém nie sú zložité a ich použitie je tiež jednoduché.

 

  1. Jeden dvojitý voskový pásik si zoberiete do dlaní a musíte ho chvíľku medzi dlaňami trieť, aby sa jednotlivé prúžky lepšie od seba oddelili.
  2. Keď je pásik nahriaty, opatrne oddeľte od seba prúžky z tej časti, kde na nachádzajú jazýčky.
  3. S jazýčkom orientovaným nadol priložíte jeden prúžok na pokožku a následne po ňom niekoľkokrát prejdite rukou v smere rastu chĺpkov. Týmto úkonom zaistíte dobré priľnutie vosku.
  4. Pred strhnutím pásika majte pokožku napnutú. Potom už len uchopte jazýček a pásik rýchlo strhnite proti smeru rastu chĺpkov. Ak je to pre vás príliš bolestivé, strhnutie môžete urobiť aj v 2-3 krokoch. Ja som to pri niektorých partiách kvôli bolesti musela urobiť.
  5. Po strhnutí pásikov otrite zvyšok vosku obrúskom.
VEET voskové pásiky

Zdroj: Shutterstock®

Moju prvú skúsenosť s pásikmi mám teda za sebou. Výsledný efekt je naozaj výborný - dokonale hladká pokožka, a to nielen na pár dní, ale až na niekoľko týždňov! Efekt je naozaj super, avšak negatívum je bolesť, čo mne prekáža. Na jednu stranu som rada, pretože skúsenosť mám a viem čo môžem očakávať, na stranu druhú po tejto skúsenosti som dospela k záveru, že ostanem verná aj naďalej depilačnému krému. smiley

 

Každá z nás by mala vyskúšať rôzne formy odstraňovania chĺpkov, pretože len tak zistíte, čo vám vyhovuje najviac. smiley

VEET voskové pásiky

Zdroj: Shutterstock®

Akým spôsobom si Vy odstraňujete chĺpky?

Poznáte značku Veet? Používate od Veet nejaké produkty?

 

 

4 komentárov
Erika Špacírová

Erika Špacírová

07.07.2015 11:59

najčastejšie žiletkou :) alebo epilátor

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

08.07.2015 15:26

Veet je už dánvo pradávno na trhu a je fajn no najčastejšie používam žiletku

Vaše meno:

Veronika Jakubičková

Veronika Jakubičková

08.07.2015 20:33

na voskovú depiláciu chodievam kozmetičke, pretože keď si sama depilujem nohy mám pocit že ma to bolí viac..ale keď potrebujem mať rýchlo hladké nohy používam depilačný krém

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

18.08.2015 09:23

depilačný krém občas viac žilatku

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE