TEST: Haitský čierny ricínový olej od BIOnatural.sk

Vypadávanie vlasov je večným bojom pre mnohé z nás. Za mňa môžem povedať, že som už vyskúšala akékoľvek šampóny a vodičky, ktoré sľubovali naozaj veľké veci. No po pravde, pri tomto probléme úplne platilo známe príslovie: Sľuby sa sľubujú a chlieb sa je. A to fungovalo, ako v prípade lacnejších, tak aj v prípade drahších prípravkov.

 

Z toho dôvodu som celý problém akosi prestala riešiť a nechala som svoje vlasy žiť ich vlastným životom. Keď som na testovanie dostala Haitský čierny ricínový olej s obsahom kyseliny ricínovej, tak som ho akosi automaticky začala zatracovať. Ako to nakoniec celé dopadlo? Čítajte ďalej.

 

Tento čierny ricínový olej je zabalený v tmavej sklenenej fľaštičke, vďaka ktorej by sa mali v oleji uchovať všetky obsiahnuté antioxidanty a pozitívne účinky. Netradičná je vôňa. Tá ma celkom prekvapila. Čakala som skôr niečo neurčité olejové, no tento vonia ako celozrnné chlebíčky zmiešané s popcornom. 

 

Pozri aj: Osviežovač vzduchu: Zmiešaj 2 ingrediencie a je po zápachu!

ricínový olej

Zdroj: Shutterstock®

Oficiálny popis:

Haitský čierny ricínový olej je ideálny na starostlivosť o vlasovú pokožku i vlasy, kde pôsobí najmä kyselina ricínová. Tá prekrvuje vlasovú pokožku a vyživuje korienky, čím dodáva vlasom pevnosť, hrúbku a lesk.

 

Taktiež vyrovnáva pH pokožky a pomáha ako prevencia pri vypadávaní vlasov a podpora pri raste vlasov nových, pri lupinách a infekciách vlasovej pokožky. Antioxidanty, ktoré tento olej obsahuje, podporujú tvorbu keratínu vo vlasoch, a tým ich posilňujú, vyhladzujú a vlasy menej elektrizujú.

aplikácia ricínového oleja

Zdroj: Shutterstock®

Ako ho správne aplikovať?

Asi aj vám by ako prvé napadlo naliať si olej do rúk, poprípade priamo na vlasy, a tak ho vmasírovať ku korienkom vlasov. Avšak je to celkom nemožné. Keďže ide o olej, tak má príznačnú olejovú konzistenciu, navyše je pomerne lepkavý. Z tohto dôvodu bolo pre mňa nanášanie prostredníctvom prstov naozaj zložité. Vlasy sa mi lepili úplne všade, a to nielen na ruky, ale aj medzi sebou. Z tohto dôvodu som sa ku korienkom ani nedostala.

 

Odporúčam preto používať fľašu s aplikátorom. Poprípade sa môžete vynájsť, tak ako ja, a použiť injekčnú striekačku. Vtedy máte istotu, že si olej aplikujete tesne ku korienkom a bude účinkovať tak, ako potrebujete. 

 

Odporúčame: Čo je to čaga? Zdraviu vysoko prospešná a zázračná v kozmetike

BIOnatural ricínový olej

Zdroj: Shutterstock®

Aké sú jeho účinky?

Spočiatku som bojovala s tým, že sa mi rýchlo mastili vlasy. Predsalen ich mám mastnejšie a tento olej im v podstate na mastnote ešte pridával. Avšak, po niekoľkých použitiach si akoby moje vlasy zvykli na takúto extra starostlivosť a zžili sa s ním.

 

Aby som ho poriadne otestovala, tak som si ho vždy aplikovala na mokré vlasy – teda medzi jednotlivými umytiami. V prvom kroku som si vlasy umyla šampónom, čím som z pokožky hlavy odstránila všetky nečistoty, ktoré by mohli zamedziť pôsobeniu tohto oleja. Následne som aplikovala olej, pekne vmasírovala do pokožky hlavy a nechala ho pôsobiť cca 10 minút. Následne som vlasy opätovne umyla šampónom, aby som ho dôkladne vymyla.

 

Môžem povedať, že po vyše mesiaci používania som začala pozorovať podstatne menšie vypadávanie vlasov. Samozrejme, neočakávajte, že vám vlasy prestanú vypadávať úplne, to nie! Každý vlasový folikul má svoj vlastný cyklus, na konci ktorého vypadne. Aj pri používaní tohto oleja mi vlasy vypadávajú aj naďalej, ale už nie v takom veľkom množstve, ako to bolo pred jeho používaním.

 

Výsledky vidím hlavne po umytí vlasov - vo vani mi už nezostáva taká kopa vlasov, ako to bolo v minulosti. 

vypadávanie vlasov a ricínový olej

Zdroj: Shutterstock®

Kvalita vlasov – názor kaderníčky

Čo sa týka mojich vlasov, tak som ich mala vždy jemné, suché a bez života. Jednoducho sa mi stále štiepili, lámali a lietali kade-tade. Avšak tentokrát ma potešila aj moja kaderníčka. Dostala som pochvalu za to, že moje vlasy sú v oveľa lepšej kondícii. A to je naozaj skvelý pocit. Takže, ak si chcete vyslúžiť aj vy nejakú pochvalu, tento olej určite vyskúšajte. Stojí to za to!

 

Viac produktov nájdete na www.bionatural.sk

 

Zaujme ťa: Kto povedal, že bravčová masť je nezdravá? Fakty, ktoré ťa dostanú!

 

FOTOGALÉRIA:

Galéria -

7 komentárov
Milka Damašková

Milka Damašková

27.11.2017 20:18

Áno rada by som ho vyskúšala a tak idem zistiť kde sa dá zohnať :)

Vaše meno:

Mária Frnová

Mária Frnová

28.11.2017 10:31

taktiež mám problém s vypadávaním vlasov...skúšam všetko možné

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

11.12.2017 15:37

doma mám len obyčajný

Vaše meno:

Jana Martonová

Jana Martonová

09.01.2018 16:53

na čierny ricínový olej samé chvály, asi sa ho oplatí vyskúšať :)

Vaše meno:

Katarína Gašová

Katarína Gašová

16.03.2018 10:32

Z tohto oleja som si robila vlasové zábaly a používala som ho aj na mihalnice. Podporuje ich rast a je naozaj dobrý. Momentálne skúšam vlasovú výživu s ricínovým olejom a tiež som spokojná :)

Vaše meno:

Dagmar Linhartová

Dagmar Linhartová

06.12.2018 21:53

Ricínový olej poznám aj používam, je veľmi dobrý na obočie a o tomto čiernom som už predtým počula ale nedostala som sa ešte k nemu

Vaše meno:

Jana Pitonakova

Jana Pitonakova

24.12.2018 13:34

Tiež som prisla do štádia kedy na vlasy chcem používať nieco overene a osvedčené najmä kvoli padaniu vlasov. Rok som pouzivala zn. milva a pomohla by, ale treba presedlat a dat vlasom zase nieco nove. Takže vdaka za inšpiráciu

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE