TEST: Oriflame HairX rad produktov pre vaše vlasy

Poznám veľa žien, ktoré nie sú spokojné s tým, čo im matka príroda nadelila.

Vlasy sú tiež jednou z čŕt nášho ja a to moje ja vždy túžilo po kučeravých ryšavých vlasoch. No namiesto kučier sú moje vlasy rovné, veľmi jemné a riedke a už na druhý deň nevyzerajú k svetu. No človek je tvor prispôsobivý.

Objem dodal mojim vlasom jemný melír a postupne prestrihané vlasy pri tvári. S čím však bojujem stále naďalej, je sklon k masteniu sa vlasov. Moje vlasy sú už na druhý deň spľasnuté a postačí zopár nenápadných prehrabnutí mojej hrivy a pridá sa k tomu aj mastný vzhľad. Suchý šampón je tak skvelou voľbou, ako osviežiť mdlé vlasy.

Okrem iného sa však dnes pozrieme aj na stylingové či ochranné produkty v podobe CC krému a kondiconéru. Všetky produkty nesú spoločný znak, ktorým je Oriflame HairX.

 

Testovali sme: Oriflame Floral Embrace - sprchovací gél, krém na ruky a mydlo

HairX Oriflame

Zdroj: Shutterstock®

Oriflame HairX

  • Suchý šampón HairX Pure Balance na mastné vlasy

Suchý šampón so stabilizačným komplexom s okamžitým účinkom na oživenie mastne vyzerajúcich vlasov. Nádobku jednoducho pretrepte a suchý šampón nastriekajte ku korienkom vlasov zo vzdialenosti 30 cm. Končekmi prstov vmasírujte do vlasov a vlasy upravte do účesu ako obvykle.

  • Obnovujúci kondicionér HairX

Vyživujúci kondicionér na každodenné použitie s obnovujúcim komplexom, komplexom Omega a 6 gingerolom obnovuje povrch vlasu, takže sú na pohľad i na dotyk viditeľne pevnejšie, hustejšie a lesklejšie. Redukuje lámavosť vlasov a zanecháva ich jemnejšie a hebkejšie.

  • Skrášľujúci CC krém na vlasy v spreji HairX

Nezmývateľný CC krém v spreji 10 v 1 s komplexom Omega a zložkou 6-Gingerol pomáha hydratovať, chrániť a posilniť vlasy. Aplikujte na suché alebo mokré vlasy, aby ste im okamžite dodali nádherný, zdravý vzhľad.

  • Nezmývateľný stylingový sprej na ochranu pred teplom HairX

Sprej ochráni vlasy pred poškodením v dôsledku pôsobenia tepla až do 230°C. Obsahuje zložky, chrániace vlasy pred teplom a keratín, zabraňujúci poškodeniu vlasov. Antistatické, nelepivé zloženie s 24-hodinovým účinkom zanechá vlasy hydratované, hladké a prirodzene lesklé. Stupeň fixácie 2.

suchý šampón HairX Pure Balance

Zdroj: Shutterstock®

Suchý šampón Pure Balance v spreji má obstojný objem 150 ml. Balenie v spreji mi vyhovuje viac, ako aplikácia suchého šampónu v podobe prášku. Predsa len sprejom si presnejšie aplikujem suchý šampón tam, kam chcem. Balenie je príjemné, čisté biele línie a šedý vrchnáčik sú obohatené o zelené popisky.

Suchý šampón vonia jemne po citrusoch, takže pocit sviežich upravených vlasov je o to viac umocnený. Šampón sa jednoducho nanáša a efekt je ihneď viditeľný. 

 

Testovali sme: Oriflame Feminelle utišujúci intímny gél

Oriflame HairX Pure Balance

Zdroj: Shutterstock®

HairX Pure Balance suchý šampón v spreji  som nahradila mojou stálicou - suchým šampónom v prášku. Keď si ich porovnám, cenovo sa viac oplatí ten v prášku, aj počtom aplikácií, nakoľko ten v prášku mi vydrží aj štyri mesiace.

 

Pure Balance som použila trikrát  a keď si ho pohrkám v ruke, cítim, že som asi v polovici balenia. No dovolím si tvrdiť, že suchý šampón v spreji je lepším pomocníkom. Krásne citrusovo vonia. Na dotyk sú vlasy príjemnejšie po aplikovaní spreju, ako prášku. Hoci princíp vmasírovania suchého šampónu je pri oboch rovnaký, pocit na pokožke rúk aj vlasov je badateľne odlišný. 

 

Každý zo suchých šampónov má svoje pre a proti. Nie vždy to, čo je lacnejšie, sa oplatí viac. Treba myslieť aj na kvalitu, pri používaní suchého  šampónu v púdri sa mi nie raz objavili lupiny. Našťastie suchý šampón v spreji nevysušuje vlasovú pokožku, vsiakne do seba len prebytočný maz. Na záver dodám len toľko, že suchý šampón je skvelým pomocníkom, ktorý vaše vlasy krásne osvieži. Avšak na totálne mastné vlasy vám pomôže len klasický šampón. Suchý šampón používam počas druhého dňa po umytí mojich vlasov. Krásne ich pozdvihne, osvieži a prevonia. Je to skvelý pomocník, keď je čas proti vám alebo ak nemáte chuť si každý deň umývať hlavu.

 

Testovali sme aj: Discover New Zealand Tranquility sprchovací gél

HairX Ultimate Repair koncidionér

Zdroj: Shutterstock®

Kondicionér Ultimate Repair a ja sa poznáme už niekoľko mesiacov. Celý rad produktov v podobe šampón, kondicionér a maska na vlasy som mala možnosť používať pred nejakým časom. Celkovo by som z tohto radu práve kondicionér hodnotila ako najslabší produkt. Je to však zapríčinené skôr mojím nie vrúcnym vzťahom k tomuto typu produktu. 

Kondicionér Ultimate Repair má skvelú hodvábnu konzistenciu, príjemne vonia. Vlasom dodá lesk a sviežu vôňu. S kondicionérom je rozčesávanie vlasov jedna radosť. Vlasy sú poddajnejšie, jemnejšie, ale predovšetkým hodvábnejšie na dotyk.

HairX CC krém na vlasy

Zdroj: Shutterstock®

CC krém na vlasy ma zaujal svojím názvom. Pamätáte si ešte éru BB a CC krémov na pleť?  Odvtedy už prešlo pekných pár rokov. No my sa dnes bližšie pozrieme na CC krém, určený na starostlivosť o naše vlasy. 

 

Produkt ma sám o sebe zaujal, potešilo ma aj balenie s rozprašovačom. No a tu je asi aj kameň úrazu. Možno, že je to práve krémová konzistencia či tenký prietok hadičky a rozprašovača. Dávkovanie produktu nie je ideálne vyriešené, niekedy mi na stlačenie nevyšlo von nič, inokedy doslova hrudka produktu. Aplikácia priamo do vlhkých vlasov za pomoci striekania je teda nerovnomerná. Produkt si aplikujem najskôr do dlane a následne si ho rukami zapracujem do vlasov.

 

Odhliadnuc od tohto sklamania je produkt vcelku fajn. Príjemná vôňa vás vie sprevádzať aj niekoľko hodín. Vlasy sú vďaka krému krásne hydratované, zjemnené, lepšie sa rozčesávajú a pôsobia uhladeným dojmom.

 

Testovali sme aj: Oriflame The ONE Super Matt - matný rúž na pery

HairX Heat Protect stylingový sprej

Zdroj: Shutterstock®

Mám jemné vlasy, preto sa snažím nepoužívať veľmi tepelné produkty, ale sú chvíle, kedy jednoducho siahate aj po týchto pomocníkoch. Fén či žehlička však dokážu narobiť riadnu šarapatu s vašimi vlasmi. 

Stylingový sprej Heat Protect ochráni vaše vlasy aj do 230 stupňov a navyše ich posilní vďaka keratínu, ktorý obsahuje. Sprej sa používa veľmi jednoducho, postačí naniesť do vlhkých či suchých vlasov a následne vlasy upraviť tepelným stylingovým pomocníkom.

Počas fénovania som ho nepoužívala, predsa len moderné fény sa dajú nastaviť aj na stredne teplý prúd vzduchu a skôr sa snažím vlasy nechať uschnúť voľne. No pri žehlení vlasov, kedy si už teplotu nastavujeme naozaj vysokú a kedy aj od výsledného efektu upravených vlasov očakávame istý stupeň fixácie, je stylingový sprej Heat Protect skvelou voľbou. 

Veľmi som sa obávala, či moje vlasy nezlepí, ale opak je pravdou. Heat Protect nezaťažuje vaše vlasy, zanecháva ich krásne jemné, hladké, ale predovšetkým lesklé. 

Testovali sme: Oriflame Parfum Sublime Nature Tuberose

 

Galéria -

5 komentárov
Jana Pitonakova

Jana Pitonakova

06.06.2018 08:05

Nezmývateľný stylingový sprej na ochranu pred teplom HairX odskúšaný, pre mňa krááásne vonia a dôležité že si plní svoj účinok a naozaj robí čo robiť má. Môžem len odporúčať

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

19.06.2018 20:02

Tento rad produktov na vlasy som mala a môžem odporučiť

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

19.06.2018 20:02

Tento rad produktov na vlasy som mala a môžem odporučiť

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

19.11.2018 12:01

suchý šampón používam v krajnej núdzi...

Vaše meno:

Erika Semanová

Erika Semanová

05.02.2020 19:50

Značka Oriflame má vo svojom portfóliu kvalitné vlasové produkty.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE