TEST: Super Siberica Professional prípravky proti vypadávaniu vlasov

Keď spozorujeme vlasy v odtoku alebo na vankúši, zvyčajne podliehame panike, pretože ako prvé nám hlavou prejde hrôzostrašný scenár – budeme plešaté! No v tomto prípade určite netreba podliehať panike, ale začať tento problém riešiť a v prvom rade hľadať jeho príčinu. No tu môžeme natrafiť na kameň úrazu, pretože existuje množstvo príčin vypadávania vlasov. V prvom rade môžeme hovoriť o cykle rastu vlasov. Ak sa vlas nachádza v telogénnej fáze, dochádza k jeho vypadnutiu. No tu platí, že vlasy narastú nanovo, preto sa nestáva, že by sme ostali bez vlasov. Treba však mať na pamäti, že k vypadávaniu vlasov môže dôjsť aj pri nedostatočnej vnútornej výžive (nedostatok vitamínov skupiny B, železa, vitamínu D, zinku, omega-3 mastných kyselín,...) či nesprávnej starostlivosti o vlasy – nevhodné prípravky, častá tepelná úprava, časté česanie,...

Keď už sme pri tej starostlivosti o vlasy, niekedy je vhodné ich rast podporiť vlasovými prípravkami. My sme tentokrát otestovali vlasovú líniu Super Siberica Professional s obsahom zložky – Nanai Limonnik, ktorá posilňuje vlasové korienky a zabraňuje vypadávaniu vlasov.

Pozri aj: TEST: Rozjasňujúce pleťové sérum pre všetky typy pleti od Natura Siberica

Super Siberica Professional – peeling proti vypadávaniu vlasov

Zdroj: Shutterstock®

Super Siberica Professional – peeling proti vypadávaniu vlasov

Peeling proti vypadávaniu vlasov, ktorý je založený na organickom hydráte Nanai Limonnik, hĺbkovo čistí pokožku hlavy, čím umožňuje rýchly a hlboký prienik vitamínov (vitamín C a E) a ďalších výživných látok ku korienkom a vlasovým folikulom. Okrem toho je v peelingu obsiahnutý organický extrakt zázvoru, ktorý zabraňuje vypadávaniu vlasov a dodáva im bohatý lesk. Peeling je tiež bohatý na ďalšie extrakty, ktoré vlasovej pokožke dodávajú ďalšie vitamíny (vitamín B6, B12, PP), kyselinu glykolovú a pod.

Vlasové peelingy nie sú až také populárne a mohla by som povedať, že len máloktorá z nás ich používa pri bežnej starostlivosti o vlasy. Musím však podotknúť, že peeling pomáha „vyčistiť“ vlasovú pokožku a tým podporuje lepšiu účinnosť prípravkov, ktoré použijete následne. Peeling teda stačí naniesť priamo na pokožku a pomocou prstov ho vmasírovať. Tento od Natura Siberica má gélovú konzistenciu a kde-tu sa v ňom objavujú malé biele čiastočky. Necháva sa pôsobiť 15 minút a následne ho stačí opláchnuť a vlasy umyť šampónom.

Super Siberica Professional – šampón pre všetky typy vlasov

Zdroj: Shutterstock®

Super Siberica Professional – šampón pre všetky typy vlasov

Rovnako ako vyššie uvedený peeling, tak aj šampón obsahuje výťažky z organického hydrátu Nanai Limonnik, ktorý spôsobuje, že sú vlasy hustejšie a lesklejšie. Táto organická zložka vlasy navyše hydratuje a spevňuje vlasové korienky. V konečnom dôsledku šampón vlasom dodáva energiu, spevňuje ich a dodáva bohatý lesk.

Šampón pre všetky typy vlasov má jemne sladkú vôňu, ktorá ulahodí všetkým čuchovým bunkám. Nie je potrebné používať ho vo veľkom množstve, nakoľko krásne pení. Skvelé je, že aj po jeho zmytí sa vôňa „udomácni“ vo vlasoch, vďaka čomu si ju budete užívať počas celého dňa (teda v prípade, že si do vlasov nenanesiete nič iné). Vlasy sú po jeho použití krásne lesklé a vyživené.

Zaujme ťa: Little Siberica pre prvé čistenie zúbkov u detí: Kedy s umývaním začať?

Super Siberica Professional – Maska proti vypadávaniu vlasov

Zdroj: Shutterstock®

Super Siberica Professional – Maska proti vypadávaniu vlasov

Maska proti vypadávaniu vlasov pomáha hydratovať pokožku hlavy, spevňovať vlasové korienky a zabraňuje vypadávaniu vlasov. Vďaka maske sú vlasy hrubšie a lesklejšie. Rovnako obsahuje Nanai Limonnik a ďalšie množstvo vitamínov, ktoré vlasom dodávajú objem, lesk, energiu a pod.

Ruku na srdce, ako často doprajete svojim vlasom extra starostlivosť v podobe masky na vlasy? Rovnako ako ja – menej často? Veru, ja som v tomto dosť neporiadna, ale túto masku som si zamilovala. Stačí ju naniesť priamo na vlasovú pokožku, vmasírovať a nechať pôsobiť približne 15 minút. Ja ju občas aplikujem aj do dĺžok, aby vlasy dostali vzpruhu a extra hydratáciu. Čo má spočiatku prekvapilo, tak bol príjemný hrejivý a mierne až pálivý pocit na pokožke hlavy. Zdá sa, že extrakt z organického zázvoru fungoval na 100 %. Pokožku príjemne zahrial a tým aj rozprúdil krv v pokožke hlavy, čo je ďalší spôsob ako podporiť rast vlasov a zamedziť ich vypadávaniu.

Výrobca odporúča masku používať 2-krát týždenne pre dosiahnutie čo najlepších výsledkov. Po použití a jej pôsobení ju stačí zmyť a vlasy umyť šampónom.

Super Siberica Professional – kondicionér pre všetky typy vlasov

Zdroj: Shutterstock®

Super Siberica Professional – kondicionér pre všetky typy vlasov

Na záver nesmieme zabudnúť ani na kondicionér pre všetky typy vlasov, ktorý sa udomácnil už azda v každej kúpeľni. Obsahuje rovnaké zložky ako vyššie uvedené produkty z tejto vlasovej línie. Kondicionér sa nanáša na umyté a mokré vlasy. Necháva sa pôsobiť 1 až 2 minúty a následne oplachuje už len čistou vodou.

Kondicionér má mliečnu konzistenciu a rovnako pôsobivú vôňu ako šampón samotný. Vďaka nemu budú vaše vlasy jemnejšie a budú sa ľahšie rozčesávať. Čo som spozorovala, tak vlasy nie sú také drsné ako len po použití iného šampónu samostatne. Vlasy majú svoju štruktúru, sú jemnejšie, príjemnejšie na dotyk a lepšie sa s nimi pracuje. Dokonca im nechýba ani lesk a energia.

vlasová kozmetika Natura Siberica

Zdroj: Shutterstock®

Aké bolo mesačné testovanie?

Každý produkt je účinný v prípade, že ho používate správne. V tomto prípade si nestačí týchto pomocníkov uložiť do kúpeľne, ale je potrebné ich aj správne používať. A ako sa zdá, starostlivosti o vlasy musíte obetovať aj svoj čas. Ja som spočiatku vlasové prípravky používala počas kúpania. Naniesla som peeling a nechala ho chvíľu pôsobiť. Potom som ho zmyla šampónom, naniesla masku a nechala ju chvíľu pôsobiť. A tak som starostlivosti o svoju korunu krásy venovala len minimum času a úsilia. No tu platí staré známe – pomaly ďalej zájdeš. Ak budete vlasové prípravky používať podľa odporúčaní výrobcu, tak dosiahnete lepšie výsledky. No musíte obetovať svoj čas. Každý prípravok je potrebné nechať pôsobiť istý čas, čo vám v konečnom dôsledku zaberie asi hodinu času. No verte, že ten čas za to stojí!

Keď som prípravky používala len vo vani počas kúpania, nepociťovala som žiadne účinky. Až keď som prípravky začala používať podľa pokynov výrobcu, vtedy som si začala uvedomovať, ako pôsobia. Predovšetkým maska, ktorá pri pôsobení odporúčaných 20 minút príjemne pálila a zohrievala vlasovú pokožku (predtým len pri niekoľko minútovom pôsobení to nebolo cítiť). Dokonca môžem povedať, že vlasy boli oveľa príjemnejšie na dotyk a viac vyživenejšie, ako keď som starostlivosť len tak „odflákla“. No a napokon sa zastavme pri vypadávaní vlasov. Vypadávanie vlasov je bežné, no počas jesenného obdobia som vždy pozorovala nadmerné vypadávanie – po lete je to celkom prirodzené. No s touto vlasovou starostlivosťou som túto jeseň zatiaľ nadmerné vypadávanie nespozorovala. Bežné denné áno, ale nič hrôzostrašné. Poctivá vlasová starostlivosť s obsahom tých najlepších prírodných zložiek má niečo do seba a určite sa ju oplatí vyskúšať.

Vlasové prípravky Super Siberica Professional nájdete v predaji na naturasiberica.sk.

7 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

26.10.2020 06:50

Veľmi zaujímavé prípravky, vďaka za test!

Vaše meno:

Mária Chromíková

Mária Chromíková

26.10.2020 19:30

Vlasy sú koruna krásy ,treba sa o ne dobre starať.

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

27.10.2020 11:35

Tieto produkty ma zaujali svojim zložením a pôsobením a naviac majú krásny obal

Vaše meno:

Ľudka Uličná

Ľudka Uličná

27.10.2020 17:25

pekný obal

Vaše meno:

Veronika Kupcová

Veronika Kupcová

02.11.2020 08:50

tak tieto produkty by sa mi zišli lebo momentálne mi padajú vlasy viac ako inokedy

Vaše meno:

Marta Mihoková

Marta Mihoková

09.12.2020 16:44

Vlasy mi padaju ,treba vyskušať

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

30.12.2020 07:16

Rada vyskúšam, tiež ma v určitom období trápi vypadávanie vlasov.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE