TEST: Ziaja Med - Upokojujúci šampón proti svrbiacej pokožke

Vlasy sú korunou krásy, a preto by sme mali o ne hýčkať s patričnou dávkou starostlivosti. Nikto však nie je dokonalý a každého môžu trápiť rôzne neduhy, no Ziaja prichádza s riešením pre najčastejšie tri problémy, ktoré sa dotýkajú samotných vlasov, či pokožky hlavy.  Zhoršená kvalita vlasov môže byť dedičná, alebo odzrkadľovať životný štýl, či indikovať nejaký zdravotný problém. Medzi najčastejšie problémy patria vypadávanie vlasov, svrbenie pokožky hlavy a zvýšená tvorba lupín. 

Produktový rad šampónov Ziaja Med (klinika zdravých vlasov) prináša prípravky špeciálne určené na hygienu pokožky hlavy a vlasov. Rieši problémy spojené s vypadávaním vlasov, nadmernou tvorbou lupín a precitlivenosťou pokožky hlavy. Šampóny Ziaja Med obsahujú aktívne látky, ktoré účinne pôsobia proti týmto nežiaducim prejavom.

 

 

Línia Ziaja Med ponúka tri druhy šampónov:

  • Ziaja Med Posilňujúci šampón proti vypadávaniu vlasov
  • Ziaja Med Upokojujúci šampón proti svrbiacej pokožke
  • Ziaja Med Šampón proti lupinám
ziaja med

Zdroj: Shutterstock®

Priznávam a zároveň si klopkám o stôl, že som takéto problémy s pokožkou hlavy nemala, no viem aké to dokáže byť nepríjemné. Nie raz som bola svedkom, keď si moja sestra s nervami v koncom škrabala hlavu aj po tom, čo si ju preplachovala prevarenou žihlavovou vodou a podobne. Veď poznáte tie zaručené rady, ktorých je presýtený internet. Keď sa mi dostal do rúk šampón Ziaja med rozhodla som sa, že testovanie prenechám v jej réžii. 

ziaja med

Zdroj: Shutterstock®

Šampón je určený pre všetky typy vlasov a odporúča sa nanášať na mokré vlasy. Rovnomerne aplikujte a masírujte pokiaľ sa nevytvorí pena, následne vlasy dôkladne opláchnite. Šampón je vhodný aj na denné používanie.

 

Medzi hlavné účinky šampónu môžeme zaradiť:

- obnovu prirodzenej rovnováhy citlivej pokožky hlavy,
- upokojujúce pôsobenie, ktoré nenarúša prirodzenú ochrannú vrstvu pokožky,
- hydratáciu, zmäkčenie a úpravu elasticity vlasov, ktorá uľahčuje rozčesávanie vlasov.

Šampón obsahuje kukuričný sirup a inulín - zložky s preukázaným upokojujúcim účinkom, ktoré pôsobia proti podráždeniu a majú  ochranný účinok  na pokožku hlavy. Účinné zložky: kukuričný sirup, inulín, výťažok z aloe vera a mäty, alantoín, provitamín B5. Je hypoalergénny prípravok, šetrný k pokožke hlavy, prirodzené pH, dermatologicky a alergologicky testovaný.

ziaja med

Zdroj: Shutterstock®

Šampón je priehľadnej redšej konzistencie, penivosť je slabšia, ale to je len dobrým znakom, že v sebe neobsahuje zložky, ktoré by zbytočne dráždili citlivú pokožku hlavy. Nemusíte sa obávať, že by menšia penivosť mala za následok zle umytú pokožku hlavy, ako aj samotnú korunu vašej krásy. Šampón veľmi príjemne a upokojujúco pôsobí nielen na vašu pokožku hlavy, ale aj na čuchový vnem. Krásne vonia po mentolkách, zrejme to má za následok mäta, ktorú tiež nájdeme v zložení  šampónu. Po prvom použití šampónu ma znepokojil výskyt lupín, ale pri opätovných použitiach sa už našťastie neobjavili, zrejme to bola len akási reakcia na zmenu šampónu. Počas pravidelného trojtýždňového používania môžem potvrdiť, že šampón má priaznivý vplyv na moju citlivú pokožku hlavy a že pocity svrbenia sa mi zatiaľ statočne vyhýbajú.

1 komentár
Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

21.08.2015 09:45

našťastie nemám tento problém ale ziaja je kvalitná značka.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE