Čo si zbaliť, ak cestujete na jeden deň?

Cestovanie je skvelým spôsobom, ako môžete objavovať svet. Okolo seba totiž máme množstvo nádherných miest v prírode, pri mori, aj v mestách.

 

Azda najťažšou vecou pri cestovaní je práve balenie batožiny. Čo však robiť v prípade, ak sa vyberiete na jednodňový výlet? Poradíme vám, čo si v takomto prípade so sebou zabaliť a aké dôležité veci nesmiete zabudnúť doma.

1. Zvoľte správny druh batožiny

 

Základom je vziať si len to najdôležitejšie. Nechceme predsa cestovať s kufrom plných zbytočností. Zvoľte preto taký druh tašky respektíve batohu, ktorý sa vám bude nielen príjemne nosiť, ale bude v ňom aj dostatok miesta. Nezabudnite si však pozrieť aj predpoveď počasia na daný deň a podľa toho sa rozhodnite aj pre správnu batožinu. Ak má pršať, zvoľte radšej nepremokavú alternatívu. V opačnom prípade vám postačí aj nejaký krásny farebný trendy batoh.

 

Odporúčame prečítať si: Cestovanie sólo časť 1. - Pripravte sa na dobrodružstvo!

Namiesto kufra vezmite batoh

Zdroj: Shutterstock®

2. Fotoaparát a niečo na čítanie

 

Nezabudnite si najmä fotoaparát alebo mobil a spolu s tým si pribaľte aj nejakú knihu alebo čítačku kindle. Alebo si stiahnite knihu do vášho mobilu. Pri cestovaní totiž budete mať chvíľu času aj na príjemný oddych v podobe čítania. Čo sa týka fotoaparátu, to je jasné. Zachytávajte si všetky momenty, na ktoré sa časom budete dívať s radosťou.

 

Odporúčame prečítať si: Cestovanie sólo časť 2 - Výber destinácie

 

Nezabudnite si fotoaparát

Zdroj: Shutterstock®

3. Dostatok jedla a vody

 

Najhoršie, čo môžete urobiť je, že si so sebou nevezmete vodu a trochu jedla. Byť hladná a smädná počas cestovania a objavovania vám môže pokaziť celý deň. Preto si so sebou vždy vezmite dostatok vody aj jedla. Ovocie či sušienky budú tou správnou voľbou.

 

Odporúčame prečítať si: Prečo sa na dovolenku vybrať práve na čarovný ostrov Maurícius

Fľašu vody majte vždy pri sebe

Zdroj: Shutterstock®

4. Veľmi dôležité maličkosti

 

Medzi tie patrí napríklad skladací dáždnik. Aj keď predtým skontrolujete počasie,  radšej si dáždnik pribaľte. Nikdy totiž neviete, ako sa počasie môže zvrtnúť. Ďalej si pribaľte aj nejakú ľahkú bundu či teplý sveter alebo mikinu. Môže sa vám zísť práve pri spomínanej zmene počasia alebo počas chladných večerov.

 

Odporúčame prečítať si: Goa: India akú by ste nečakali

Nezabudnite na dôležité maličkosti

Zdroj: Shutterstock®

Kúpte si mapu, alebo jednoducho využite mapy vo vašom mobile. Zíde sa vám to v prípade, že si nie ste istá cestou alebo sa chcete uistiť, že idete správnym smerom. Vezmite si aj dostatočnú zásobu vreckoviek a v prípade cestovania v lete krém na opaľovanie. Ten bude vašu pokožku chrániť a vy sa nebudete musieť obávať pohybu na priamom slnku.

 

Taktiež krém alebo balzam na pery nezaberú veľa miesta a pomôžu vám cítiť sa komfortnejšie. Samozrejme ak pravidelne beriete nejaké lieky, nezabudnite si ich pribaliť. Týka sa to aj liekov, ktoré sú spojené s cestovaním či rôznymi alergiami. Cestujte tak, aby ste neohrozili svoje zdravie. Všetky tieto veci vám nezaberú veľa miesta v batohu a dajú vám pocit istoty, že ste pripravená na každú situáciu. Budete sa tak cítiť omnoho komfortnejšie počas celého vášho výletu.

 

Odporúčame prečítať si: 5 top najkrajších miest, kde by ste sa mali aspoň raz vykúpať

Zdroj foto:

www.shutterstock.com

7 komentárov
Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

07.03.2017 08:07

kedysi mobily neboli, a balili sme sa v klude, bez žiadneho stresu.... a nič nám nechýbalo, a ak áno tak sme si to mohli dovoliť kúpiť aj na dovolenke.. teraz to je trochu inak.... už pri balení stresujeme že či máme všetko a podobne.....

Vaše meno:

Monika Filípková

Monika Filípková

07.03.2017 09:07

Presne tieto veci by som si aj ja zbalila, len by som pribalila ešte deodorant, bez toho nemôžem ani na krok.

Vaše meno:

Monika Filípková

Monika Filípková

07.03.2017 10:27

A ešte aj vlhčené obrúsky som zabudla. Tie musím mať tiež vždy so sebou.

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

07.03.2017 18:14

Naozaj praktické, ďakujem!

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

07.03.2017 18:20

...a ide sa

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

07.03.2017 19:12

neznášam balenie, vždy pri tom stresujem, aby som nič nezabudla...vždy niečo zabudnem :-)

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

07.02.2021 10:21

Všetko sú to užitočné veci, ale dôležité je nezabudnúť zobrať aj dobrú spoločnosť a skvelú náladu :-D

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE