Fenomén Free Walking Tours - prehliadka mesta zadarmo

Na najbližšom výlete si nezabudnite naplánovať Free Walking Tours - sprievodcu zadarmo.

 

Povedzme si pravdu. Všetci milujeme veci, ktoré sú zadarmo. A pokiaľ ide o cestovanie, ktoré už samo o sebe vie byť finančne náročné, mať sprievodcu zadarmo je doslova dar. Prehliadky miest zadarmo sa posledné roky šíria závratnou rýchlosťou čoraz väčšími mestami Európy, ale i po celom svete. Vlastne už ani hádam neexistuje miesto, kde by neboli dostupné. Od Varšavy či Belehradu cez Kodaň a Amsterdam až po Washington a Santiago... Prehliadky po meste zadarmo uchvátili mladých sprievodcov, ale najmä turistov bažiacich po informáciách a zaujímavostiach.  

 

Odporúčame: Turistika po Slovensku: Vysoké Tatry - Bystrá lávka 2300 m.n.m.

Free Walking Tours

Zdroj: Shutterstock®

Fenomén Free Walking Tours

Každé mesto ponúka svoje tajomstvá, ktoré dobre naštudovaní sprievodcovia, ktorí chcú svoje obecenstvo zaujať, poznajú zadarmo. Jediné, s čím sa na takejto prehliadke musíte zmieriť je fakt, že budete pár hodín chodiť v sprievode veľkej skupiny turistov za nápisom Free Walking Tour.

 

Mnoho sprievodcov ponúka tematické prehliadky zamerané napríklad na street art v meste, strašidelné príbehy či nočnú zábavu. Čo je na prehliadke najlepšie? Prehliadky Free Walking Tour sa konajú vždy, nech je počasie akékoľvek, a tak sa nemôže stať, že keď prídete a bude pršať sa prehliadka zruší. 

 

Odporúčame prečítať: Turistika po Slovensku: Mlynická dolina - Capie pleso

Free Walking Tours

Zdroj: Shutterstock®

Priebeh prehliadky Free Walking Tour

Chcete si zabezpečiť prehliadku zadarmo? Tak si do internetového prehliadača naťukajte slová "free walking tour" a názov mesta, ktoré chcete spoznať. Potom si na stránke nájdite svojho nadšenca, zistite čas a miesto zrazu a jednoducho príďte. Sprievodca vám povie niečo o sebe, prípadne sa vás opýta odkiaľ ste vy, a ide sa na to. Prehliadky trvajú hodinu aj pol dňa, preto si vždy dopredu zistite aj jej dĺžku. Jazyk je zväčša anglický, no nie je problém nájsť aj prehliadku vo francúzskom, španielskom či nemeckom jazyku.

 

Keď prehliadka skončí, sprievodca sa poďakuje za vašu pozornosť a pripomenie vám, že ak sa vám prehliadka páčila, bude rád, ak mu finančne prispejete. Buď medzi turistov pošle vrecúško, alebo mu môžete dať peniaze do ruky. Či niečo dáte alebo nie, závisí len od vás. Tiež je jedno, v akej mene mu prispejete. Každopádne, ak mu nechcete dať nič, nič sa nestane, ste predsa na Free Walking Tour. :)

 

Odporúčame tiež: Turistika po Slovenku: Sivý vrch

Free Walking Tours

Zdroj: Shutterstock®

Aká je vaša skúsenosť s Free Walking Tours?

2 komentárov
Mária Frnová

Mária Frnová

31.05.2017 06:44

zaujímavé, takúto "free prehliadku" som ešte neabsolvovala...

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

07.02.2021 10:59

Ešte som o takejto prehliadke ,,zadarmo,, nepočula, ale znie to veľmi zaujímavo :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE