Ideálne dovolenky pre ženy: Týchto 5 druhov musí skúsiť každá z nás!

Hovorí sa, že jediná vec, ktorú si kupujete a naozaj vás obohatí, je cestovanie. Okrem toho, že cestovanie nám dáva krídla a môžeme vďaka nemu spoznať nepoznané, je aj dokázané, že zlepšuje náladu ako aj zážitky a dokonca dokázateľne buduje sebadôveru. Viete, ktoré typy dovolenky pre ženy musí absolvovať aspoň raz za život každá z nás? Je ich päť!

1. Nesplnený sen

Máte nejakú vášeň a zároveň nesplnený cestovateľský sen? Už viac neváhajte a splňte si ho. Ak zbožňujete gastronómiu, zavítajte do Talianska, Ázie či do inej destinácie, kde varia podľa vášho gusta. Ak je vašou vášňou história, vyberte si destináciu, kde ju nájdete na každom kroku. V prípade, že zbožňujete hory, vyberte sa na túru vášho života. Čokoľvek vás robí šťastnou, premeňte na cestovateľskú misiu.

2. Sólo trip

Aj vy máte cestovanie v hlave zakorenené ako aktivitu pre dvoch, prípadne viacerých ľudí? Možno sa v partii či s partnerom cestuje dobre, no ak ste ešte necestovali sólo, musíte to vyskúšať. Nemusíte letieť na druhý koniec planéty, ak si na to sama netrúfate, no cestovanie osamote je veľmi obohacujúce. Práve tento druh cestovania podporí vašu dôveru v samú seba, vo vlastné schopnosti a možno si na sólo ceste nájdete aj nových priateľov.

Pozri aj: Najlacnejšie európske destinácie: Tento rok ťa dovolenka nezruinuje!

kam cestovať tento rok

Zdroj: Shutterstock®

3. Relaxačný pobyt

Možno ste skôr aktívny typ človeka, ktorý ležanie na pláži a popíjanie all inclusive drinkov práve neobľubuje. Každý však raz v živote musí zažiť relaxačný pobyt. Nemusí to však byť pobyt pri mori, ale aj napríklad niekde v horskom wellnesse. Výber je úplne na vás, no verte nám, že takúto dovolenku tak či onak aspoň raz za život oceníte.

4. Babská jazda

Nikto z vašej partie sa práve nemusí vydávať na to, aby ste si s kamoškami urobili babskú jazdu. Nie je nad doplnenie stratenej energie na čistom babinci, ktorý sa môže konať niekde v domácej alebo zahraničnej destinácii. Či už zvolíte prímorskú dovolenku, víkend v horách, vo wellnese alebo nejaké pekné európske mesto, dajte si záležať na zložení vašej cestovateľskej skupinky. Do partie berte zásadne pozitívne naladené osôbky.

najkrajšie destinácie 2019

Zdroj: Shutterstock®

5. Road trip

Väčšinou býva dovolenkovým cieľom len jedna destinácia, no v poslednom čase sú veľmi preslávené aj road tripy. Čo to teda je ten slávny road trip? Namiesto toho, aby bolo vašou destináciou jedno miesto, mesto či krajina, mali by ste ich stihnúť viac. Pripravte si vopred plán cesty, naplánujte, aké dopravné prostriedky použijete a aké úžasné miesta spoznáte. Road trip by si mala raz za život vyskúšať každá dobrodružná duša, ktorá chce spoznať čo najviac kútov sveta. Kto vie, možno sa vám takýto kočovný život zapáči a už inú dovolenku nebudete ani len plánovať.

Inšpirácia pre teba: Ľadové kocky s prekvapením: Toto dodá tvojim nápojom šmrnc!

5 komentárov
Alžbeta Stanková

Alžbeta Stanková

06.08.2019 12:28

ja asi nemám dobrodružnú dušu, lebo ma cestovanie nikdy nelákalo

Vaše meno:

Ivana Fajdelová

Ivana Fajdelová

22.08.2019 17:33

Nikdy som nepatrila medzi dobrodruhov ale relaxačný pobyt niekde v kupeloch by padol vhod :)

Vaše meno:

Žofia Mažáriová

Žofia Mažáriová

29.08.2019 12:06

Všetky typy rozhodne nie sú pre mňa

Vaše meno:

Alica Mareková

Alica Mareková

06.08.2020 12:35

babská jazda je super.

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

28.02.2021 03:34

Znie to veľmi zaujímavo, ale cestovať sólo si neviem predstaviť :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE