Najkrajšie nudapláže Slovenska: Zaži kúpanie trochu inak!

nudapláže Slovenska

Tiež patríte k ľuďom, ktorí sa radi opaľujú hore aj dole bez? Tak potom vás potešíme! Nudapláže na Slovensku ožívajú a nudistov je dnes pomerne veľa. Najkrajšie nudapláže Slovenska, na ktoré môžete vyraziť bez plaviek, vás očaria nielen súkromím, ale aj čarovnou prírodou a priezračnou vodou. Poradíme vám tiež základné pravidlá, ktoré musí každý nudista ovládať. Odvážite sa okúpať bez plaviek?

Tiež patríte k ľuďom, ktorí sa radi opaľujú hore aj dole bez? Tak potom vás potešíme! Nudapláže na Slovensku ožívajú a nudistov je dnes pomerne veľa. Poradíme vám, kam na Slovensku môžete vyraziť bez plaviek a tiež pridáme základné pravidlá, ktoré musí každý nudista ovládať.

Nudapláže existujú už mnohé roky, no napriek tomu boli dlho tabu. Ak ste narazili na obnaženého človeka na pláži, pravdepodobne ste reagovali ako každý – odvrátili zrak, poprípade ste sa pohoršovali. Dnes ale nudapláž a nahí plavci nepredstavujú až takú „hrozbu“ a sú čoraz väčším lákadlom. Veď kto by nechcel byť od hlavy až po päty pekne opálený a hlavne my ženy by sme nemuseli riešiť aké plavky si dať. Navyše, podľa odborníkov je kúpanie bez plaviek zdravé. 

Odporúčame: Nudapláže na Slovensku: Kam sa ísť vykúpať a slniť v evinom rúchu?

nudapláž Shutterstock®

Pravidlá správneho nudistu

Tak ako kúpanie na normálnej pláži má svoje pravidlá, má ho aj kúpanie na nudapláži:

  • Prvým pravidlom, ktoré by mal každý nudista ovládať je, že vždy musíte mať poruke uterák. Ide čisto o hygienickú požiadavku, pretože akonáhle si chcete sadnúť na lavičku či stoličku v bufete, musíte chrániť seba aj ostatných.
  • Druhým, celkom odôvodneným pravidlom je, že nesmiete nikoho okukávať. To znamená, že ak okolo vás prejde iný nudista, môžete sa naňho pozrieť, avšak nesmiete naňho pozerať znechutene či opovrhujúco. V prípade opačného pohlavia váš pohľad nesmie byť sexuálne ladený. Každý má totiž právo na vlastné súkromie, aj keď je bez plaviek.
  • Tretím, rovnako dôležitým pravidlom je, že fotoaparát, ako aj mobil, sú na takýchto plážach zakázané. Už samotné držanie fotoaparátu či mobilu v ruke môže vyvolať nedôveru - veď to, že sa odhalíte na pláži neznamená, že sa odhaľujete bežne a chcete, aby to každý videl aj mimo pláže. Ide o narušenie súkromia, ktorého je potrebné sa zdržať. 
  • Posledným pravidlom je, že sa musíte za každých okolností správať slušne, bez sexuálneho podtónu.

Zaujme ťa: Kde sa okúpať na západnom Slovensku? Prinášame ti prehľad i s cenami

naturizmus Shutterstock®

Nudapláž Čunovo

Nudapláž na Čunovských jazerách nájdete na severovýchodnej strane menšieho Čunovského jazera. Patrí k najznámejším a najväčším nudaplážam na Slovensku. Niektorých môže odradiť jeho dostupnosť. Voda je tu dokonale čistá, pláž je lemovaná lužným lesom a menšou nepríjemnosťou môžu byť rybári, ktorí chodia práve na toto menšie jazero, o ktoré sa delia s naturistami.

K nudapláži na Čunovskom jazere odbočíte druhou odbočkou doľava z asfaltového chodníka, ktorý vedie medzi veľkým a malým Čunovským jazerom. Nudapláž je dostupná bratislavskou MHD alebo, podobne ako jazero v Rusovciach, z Petržalskej hrádze. Cesta sem trvá necelých 30 minút autom a hodinu autobusom z centra mesta. 

Neprehliadni: Kde sa okúpať na východnom Slovensku? Inšpirujte sa našimi tipmi

nudapláže Shutterstock®

Nudapláž Rusovce

Rovnako populárna nudapláž na Slovensku je práve tá časť polostrova na severozápade Rusovského jazera a malý ostrov. Na ten nemusíte preplávať, ale stačí sa prebrodiť tak 10 metrov. Voda je tu priezračná, často však býva studená, pretože jazero bolo pôvodne štrkoviskom. 

Nepríjemnosti môže narobiť stúpajúca hladina vody, ktorá časť pláže niekedy zatopí a tak je možné, že si svoj kúsok voľnej prírody ani nenájdete. Jazero leží v lužnom lese v bezprostrednej blízkosti obce Rusovce, ktorá je bratislavskou mestskou časťou. Je dostupné MHD a predstavuje vyhľadávanú zástavku pre korčuliarov a cyklistov z Petržalskej hrádze. 

Inšpiruj sa: Vieš, kde sa v lete nekúpať so psom? Na týchto miestach riskuješ pokutu!

nudapláže na slovensku Shutterstock®

Nudapláž Zlaté Piesky

Najväčšia a najdlhšia nudapláž v Bratislave sa nachádza na neplatenej juhovýchodnej strane jazera Zlaté Piesky. Bohužiaľ, práve vďaka svojej povesti a dostupnosti, ide o pomerne preplnenú pláž, takže žiadne súkromie nečakajte. Dobrý prístup do vody, čistá voda a pomerne dostatok stromov, sú veľkým plusom tejto pláže. V okolí nájdete bufety aj stánky. 

Prečítaj si: Dovolenka v domovine: Top najkrajšie pieskové pláže na Slovensku

pláž Shutterstock®

Nudapláž Dunajská Streda

V areáli Thermalparku v Dunajskej Strede nájdete malý ostrovček, ktorý je vyhradený pre nudistov. Dopraviť sa tam môžete pomocou plťky. Stred jazera je dokonalo chránený pred zrakmi cudzích ľudí dostatočným počtom stromov, takže ak sa chystáte ísť na nudapláž prvýkrát, skúste práve túto. 

Pláž je piesočnatá a voda v jazere je príjemne teplá a priezračná. Ako jedna z mála nudapláží vám táto v Thermalparku ponúka aj osvieženie v malom bare a nájdete tam aj sociálne zariadenie.

Pozri aj: Dovolenkový špeciál: Cestovať sólo alebo vo dvojici?

slovenské nudapláže Shutterstock®

Nudapláž Štúrovo

Aj táto nuda pláž je súčasťou kúpaliska Štúrovo – Vadaš. Na pláži nájdete ležadlá, ktoré sú však často rezervované ubytovanými hosťami. Celá pláž, i keď ide skôr časť kúpaliska, je dostatočne chránená pred zvedavými pohľadmi oblečených ľudí a väčšinu jej plochy tvorí bazén. 

Okrem neho tam nájdete aj menší chladiaci bazén, kde si môžete schladiť telo aj nápoje, pretože súčasťou pláže nie je žiadny stánok s občerstvením a ani sociálne zariadenia. Nemusíte sa však báť, v areáli sa dá dosýta najesť za primerané ceny.

Odporúčame: Spoznávame Slovensko: Prečo navštíviť Bojnice?

najkrajšie nudapláže Shutterstock®

Nudapláž Ratnovská zátoka

Patrí medzi najstaršie nudapláže na Slovensku. Opaľovať a kúpať sa sem chodia ľudia už od osemdesiatych rokov. Pláž sa nachádza v blízkosti nádrže Sĺňava pri Piešťanoch. 

Vedeli ste, že táto nudapláž je najstaršou nudaplážou na Slovensku? Aj keď bola pláž mimoriadne obľúbená už v minulosti, v súčasnosti je vhodná skôr na opaľovanie ako kúpanie, pretože dno pokrýva veľké množstvo bahna.

Nudapláž Guláška Senec

Nudapláž Guláška sa nachádza hneď v blízkosti Slnečných jazier v Senci. Ide o populárnu oblasť pre nudistov, kde je voda príjemná a čistá.

Nudapláž na Zelenej vode pri Novom Meste nad Váhom

Ide o malú, ale obľúbenú nudistickú pláž na Slovensku, kam ani nechodí príliš veľa ľudí. Užijete si tak svoje súkromie a pokoj.

Nudapláž Liptovská Mara

Na Liptovskej Mare sa nachádza nudapláž na Ratkovskom poloostrove, kde je veľa súkromných miest oddelených zeleňou. Autom sa však dá zaparkovať iba pred zákazom vjazdu, odkiaľ to budete mať na pláž približne 20 minút peši.

Táto nudapláž je kamenistá a patrí medzi chránené oblasti.

Nudapláž Bukovec v Košiciach

V tomto prípade ide o veľmi obľúbenú nudistickú pláž východného Slovenska, ktorá sa nachádza iba 10 kilometrov za mestom Košice.

Pozri aj: Kde sa okúpať na strednom Slovensku? Máme pre vás niekoľko tipov!

Anketa: Odvážili by ste sa ísť na nudapláž?

Odpovedalo 1851 ľudí

90%
6%
4%

Aktualizované na 22.06.2024

15 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

18.07.2018 07:48

Nie je to moja šálka kávy, ale určite má svoje výhody.

Vaše meno:

Simona Záhumenská

Simona Záhumenská

18.07.2018 11:21

Podľa fotiek priložených v článku sú to pekné miesta, ale myslím, že ich nenavštívim :-)

Vaše meno:

Marianna Rajniaková

Marianna Rajniaková

18.07.2018 11:39

tak na to ja niesom ale neudsudzujem ľudí ktorí namajú problém s nahotou

Vaše meno:

Pavlína Vaksmundská

Pavlína Vaksmundská

18.07.2018 17:54

Ja neviem , možno raz , ale teraz na to nemám "gule".. Asi skôr by som išla na Nudapláž niekde v zahraničí ..!!

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

18.07.2018 22:27

Na nudapláži som nikdy nebola i ked ju máme aj u nás na Zelenej vode.Nikdy by som nenabrala odvahu sa povyzliekať.

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

20.07.2018 00:14

Nikdy v živote! Nahota podľa mňa na verejnosť nepatrí ..

Vaše meno:

Libuše Šumná

Libuše Šumná

20.07.2018 16:07

byla jsem na nuda jen jednou ležela jsem na břichu a zadek se mi spálil

Vaše meno:

Zdenka Slahučková

Zdenka Slahučková

25.07.2018 23:53

V Chorvátsku som kedysi vyskúšala, zaujímavé ale nie je to práve moja parketa.

Vaše meno:

Peter Maňák

Peter Maňák

25.07.2018 23:56

Bol som asi dvakrát, aj keď nie u nás, polovička ma nahovorila :)

Vaše meno:

Anna Podmanická

Anna Podmanická

12.08.2018 19:46

V dnešnej dobe nie sú nudapláže žiadnou novinkou, ale myslím si, že na to, aby boli samozrejmosťou sme stále veľmi konzervatívnym národom.

Vaše meno:

Táňa Slahučková

Táňa Slahučková

18.08.2018 05:06

Nebola som, ale komu to vyhovuje, nech sa páči :)

Vaše meno:

Alžbeta Stanková

Alžbeta Stanková

21.08.2018 12:59

pred odchodom na nuda pláž doporučujem dotyčným pozrieť sa na seba v zrkadle v Adamovom a v Evinom rúchu - trošku sebakritiky neuškodí

Vaše meno:

Anton Marek

Anton Marek

03.10.2018 14:53

Zaujímavé, netušil som že v okolí Bratislavy sú až 3.

Vaše meno:

Libuše Šumná

Libuše Šumná

11.12.2018 16:20

byla jsem jednou v pubertě, s kamarádkou a spalily jsme si zadky

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

14.02.2021 05:21

Nevedela som, že aj na Slovensku sú nejaké nuda pláže. Bola som na nuda pláži v Chorvátsku v Tučepi a úplne v pohode, síce som mala obnažený iba vrch, ale aspoň sa človek rovnomerne opáli. Ale zaujímavosťou je, že za svoje telá sa skôr hanbia ľudia vyšportovaní s dokonalými krivkami, ako ľudia, ktorí majú nejaké to kilečko navyše, pretože práve takí skôr vyhľadávajú nuda pláže.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE