Nový Zéland: Čím ťa očarí krajina Pána prsteňov?

Rozprávková príroda, hory, more, jazerá a čarokrásne rastliny. Divokosť a sloboda, neha a vášeň, romantika na každom kroku. Aj takýto je Nový Zéland. Pozrite sa spolu s nami na východ od Austrálie do krajiny, ktorá svojim vzhľadom inšpirovala aj tvorcov filmu populárneho Pána prsteňov. Nový Zéland ponúka oddych, dobrodružstvo, turistiku, adrenalín, jednoducho všetko, čo od takejto destinácie očakávame.

Čo vieme o Novom Zélande?

Kde Nový Zéland nájdeme? Ďaleko od domoviny, ale predsa nie nedosiahnuteľne. Nový Zéland sa nachádza v blízkosti Austrálie, v časti sveta zvanej Oceánia. Jeho brehy konkrétne obmýva Tichý oceán. Preplávať z Austrálie vám však neradíme, vzdialenosť je totiž nejakých 1 600 kilometrov východne. Pri ceste lietadlom z Európy sa pripravte na približne 11 hodín. 

Odporúčame: Najkrajšie miesta na Zemi: Videla si už niečo krajšie?

prečo navštíviť Nový Zéland

Zdroj: Shutterstock®

Pokiaľ ste si dali predsavzatie, že chcete túto krajinu Pána prsteňov celú prejsť, vezmite si poriadne turistické topánky. Nový Zéland má totiž rozlohu vyše 268 000 km2. A nejde len o rovinku, nájdete tu pláže, hory, kopce, lúky a množstvo národných parkov. Na Severnom ostrove nájdete štyri takéto miesta s priam panenskou prírodou. V jednom z nich sa dokonca natáčala aj spomínaná trilógia od Tolkiena – konkrétne Tongariro National Park. Na Južnom ostrove je národných parkov ešte viac, okolo deväť. Zájsť môžete aj na Stewartov ostrov, kde sa nachádza park Rakiura.

Na aké teploty sa na Novom Zélande pripraviť? Majú tu mierne podnebie, takže nečakajte žiadne extrémy. Len málokedy tu zažijete mínusové dni, či teploty nad 30 °C s tropickým charakterom. Najvlhšie miesto je zároveň najväčšie mesto Auckland, najmenej dažďových kvapiek čakajte v meste Christchurch.

Wellington

Zdroj: Shutterstock®

Máme pre vás tipy na výlety

Určite sa oplatí vidieť hlavné mesto Wellington, ale aj spomínaný Auckland. Práve z Aucklandu si môžete urobiť nenáročné prechádzky, ale tiež niekoľkohodinové výlety. Auckland je špecifický tým, že leží medzi dvoma prístavmi. Obklopený je nielen morom, ale tiež horami. Nájdete tu tiež množstvo kultúrnych pamiatok, múzeá, vodný svet, aj miesto kde sa zoznámite s Antarktídou. Ak máte v obľube históriu, navštívte tiež najstaršie novozélandské mesto Wanganui. 

Milovníčky športu si prídu na svoje v oblasti Northlandu. Očarí vás svojou prírodou, piesočnatými plážami, teplým morom, ale aj miestami, z ktorých cítiť Maorov. Zájdite tiež do zálivu Bay of Island, je tu množstvo jaskýň i tyrkysovo žiarivá voda. Okrem mora sa na Novom Zélande môžete vyšantiť aj v jazerách. K najväčším v celej Oceánii patrí Taupo. Ak máte v obľube divokú prírodu, zájdite do rezervácie Waitangu, ak vás lákajú hory, nechajte sa zlákať posvätnou horou Mount Taranaki. Ak by ste sa na Novom Zélande nudili (čo sme presvedčené, že naozaj nehrozí), môžete si urobiť výlet do susediacich miest, ako sú Fidži, Nová Kaledónia a Tonga. 

6 komentárov
anka  -                fb anka all saga saganová

anka - fb anka all saga saganová

07.01.2015 19:09

krása , možno niekedy sa tam dostanem na dovolenku

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

07.01.2015 21:17

tak sem by som sa určite raz chcela pozrieť tak až raz budem "bohatá"... :-)

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

09.01.2015 21:48

aspoň takto prstom na mape nádherné fotky

Vaše meno:

Stanislava

Stanislava

10.01.2015 19:35

nádherné miesto na dovolenku, snáď niekedy...

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

05.02.2015 15:42

daleká krajiny ale prečo ju nenavštíviť

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

02.01.2021 15:15

Určite je to nádherná krajina, aj keď nepatrí k mojim dovolenkovým snom :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE