TEST: Bodhi - Telový peeling - Trstinový cukor a arabská káva

Zima je obdobím, v ktorom si môžeme dovoliť rozmaznávať svoju pokožku viac a vynahrádzať jej tým čas, ktorý musí zostať skrytá pod teplým oblečením.

 

Dopriať potrebnú starostlivosť môžete aj pomocou dnešného testovaného výrobku kozmetiky Bodhi - Telový peeling s trstinovým cukrom a arabskou kávou.

 

Priznám sa, že telové peelingy príliš neobľubujem, pretože som večne v ,,pohybe" a na peeling tela si nájdem čas málokedy. Aj keď to na mojom tele ešte nie je vidieť, vek postupom času dobehne i mňa a moja pokožka sa začne meniť. Takejto pokožke napomáhajú práve peelingy, ktoré podporujú prekrvovanie pokožky, odstraňovanie odumretých buniek a zabraňujú vzniku celulitíde a striám. 

 

 

Odporúčame prečítať: Bodhi - Prírodný masážny olej pomaranč a zázvor

 

zlozenie peelingu

Zdroj: Shutterstock®

Čo hovorí o peelingu výrobca?

 

,,Základ telového peelingu tvoria čisté rastlinné oleje a bambucké maslo, ktoré chráni pokožku pred stratou vlastnej vlhkosti, a tak pokožku prirodzene hydratuje. Obsahuje trstinový cukor, ktorý šetrne odstráni odumreté bunky na pokožke, vôňa kávy povzbudí myseľ, zatiaľ čo kofeín aktívne pôsobí proti celulitíde.

 

ZLOŽENIE: Cane Sugar, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Oryza sativa (Rice) Bran Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Carthamus tinctorius (Safflower) Seed Oil, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Coffee Fragrance Oil, Coffea Arabica (Coffee) Seed Extract, Benzyl Alcohol, Vitamin E.“

 

 

Odporúčame prečítať: Bodhi - Spice Therapy tekuté mydlo

peeling bodhi

Zdroj: Shutterstock®

Čo hovorím na peeling ja?

 

Ďalší výrobok od Bodhi, ktorý nemôže inak, ako potešiť. Tentoraz s vôňou opojnej arabskej kávy, ktorú zbožňujem, s prímesou trstinového cukru. Peeling má oválne 250 ml balenie podobné telovému krému. Je chránený ochrannou fóliou. Po odbalení sa na mňa doslova ,,vyvalila“ úžasná kávová vôňa. Ja mám vôňu mletej kávy veľmi rada a neraz si k nej rada privoniam. Pri peelingu je vôňa rovnako jedinečná, avšak o trochu jemnejšia, s kombináciou sladkého cukru (nedopatrením sa mi peeling doniesol na jazyk a sladko naozaj ešte aj chutí :-)).

 

Keďže ide o prírodný peeling, ktorý pozostáva z kombinácie rastlinných olejov, pred nanášaním je potrebné peeling premiešať, aby sa oleje rovnomerne rozmiešali do zmesi, ktorá je tmavohnedá (s občasným výskytom rozomletých kávových zŕn). 

 

 

Odporúčame prečítať: Bodhi - Sprchový gél a telové mlieko

bodhi konzistencia

Zdroj: Shutterstock®

Potom už len stačí vojsť do sprchy a nanášať na ľubovoľné partie. Mne sa pred pár rokmi začali na sedacích partiách objavovať jemné strie, preto som peelingovala najmä túto časť. P​eeling sa pekne po pokožke kĺže a príjemná kávová vôňa sa roznesie po celej kúpeľni. ,,Balzam" pre myseľ i telo. Po osprchovaní a umytí (mierny neporiadok vo vani alebo sprchovacom kúte zrejme narobíte:-)) zostane pokožka nádherne hydratovaná a akoby jemne naolejovaná. Film však po pár minútach vsiakne do pokožky. Pokožka vonia po káve ešte dlhú dobu a je príjemne hebká na dotyk. 

 

 

Odporúčame prečítať: Bodhi prírodný sprchový gél citrusový mix

bodhi

Zdroj: Shutterstock®

Záverečné hodnotenie: Opäť výrobok, ktorý môžem iba odporučiť. Vybrať si môžete okrem kávovej vône z ďalších troch nádherne voňavých variant.

 

 

Odporúčaná cena 250 ml balenia peelingu je 15,50 Eur.

 

 

 

OTÁZKA PRE VÁS: Obľubujete telové peelingy? 

7 komentárov
ľubka Olexyová

ľubka Olexyová

10.01.2015 18:30

telové peelingy nechýbajú v mojej výbave,využívam ich hlavne v lete

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

21.01.2015 15:06

Občas si ho kúpim no tento je prírodný a vyzerá lákavo už ho treba iba skúsiť natrieť na telo

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

02.02.2015 16:22

už len kvôli vôni tej kávy by som si to zakúpila

Vaše meno:

Dominika Kozová

Dominika Kozová

05.02.2015 16:44

zaujimava kombinacia :)

Vaše meno:

Iveta Sýkorová

Iveta Sýkorová

14.02.2015 15:51

Začínam čítať viac recenzií tejto prírodnej značky a je mi naozaj veľmi sympatická... Vďaka vašim recenziám som sa o nej vôbec dozvedela, za čo ďakujem!

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

08.07.2015 09:46

to musí byť úžasná vôňa

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

30.12.2020 15:41

Zbožňujem rozmaznávať svoju pokožku telovými peelingmi a najradšej mám tie na prírodnej báze kávové alebo cukrové. Tento som ešte ale neskúšala a ani o značke som ešte nič nepočula, takže musím to napraviť :-) Ďakujem za inšpiráciu.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE