Spoznaj 7 divov moderného sveta: Ktoré by si chcela navštíviť ty?

Minule sme si zacestovali po starovekom svete a spoznali 7 divov vtedajšieho obdobia, z ktorých sa nanešťastie zachoval už len jeden jediný, a to egyptské pyramídy. Ľudí divy fascinujú, a tak sa pred pár rokmi rozhodli vytvoriť nový zoznam 7 divov sveta. Na webe nájdete rôzne zoznamy, my sa dnes pozrieme na ten, ktorý síce UNESCO neuznáva, je však odrazom názorov cca 100 miliónov obyvateľov planéty. Žiadni odborníci, ale obyčajní ľudia sa zhodli na týchto 7 divov.

Pozri aj: Najpopulárnejšie instagramové miesta na svete: Necháš sa inšpirovať?

Mayské chrámové mesto

Zdroj: Shutterstock®

MAYSKÉ CHRÁMOVÉ MESTO

Chichén Itzá nájdete uprostred polostrova Yucatán v Mexiku. Ide vlastne o akési kultové stredisko či centrum mayskej kultúry. Meto údajne založili už v rokoch 415 – 435, neskôr sa tu presídlili Mayovia. Ide o najväčšie nálezisko mayskej kultúry. Nachádza sa tu viacero významných stavieb, medzi ne patrí napríklad Kukulkánová pyramída či hrad  El Castillo.

Odporúčame: Zisti, čo si zbaliť na cesty podľa expertov! Na čo nezabudnúť?!

socha Krista v Rio de Janiero

Zdroj: Shutterstock®

SOCHA KRISTA – RIO DE JANEIRO

Socha vysoká 38 metrov sa týči nad spomínaným brazílskym mestom už pekných pár rôčkov. Pred zraky ľudí bola uvedená 12.októbra 1931. Sochu navrhol Brazílčan Heitor da Silva Costa a umelecky sa pod ňu podpísal aj francúzsky sochár Landowski, ktorý ju vytvoril. Päťročná práca sa stala symbolom celého mesta.

Odporúčame prečítať: Navštívte ľadový hotel vo Švédsku

Veľký čínsky múr

Zdroj: Shutterstock®

ČÍNSKY MÚR

Až 6700 kilometrov dlhé opevnenie vám doslova vyrazí dych. Dobudovali ho za dynastie Ming, od konca 15. do 17. storočia. Múr mal jednu hlavnú funkciu, a to obrannú. Mal chrániť ľudí pred mongolskými nájazdmi. Vyznačuje sa hneď dvomi špecifikami, ide o najväčšiu stavbu, ktorú postavil človek vlastnými rukami. V tej druhej sa môže popýšiť viditeľnosťou z vesmíru.

Machu Picchu

Zdroj: Shutterstock®

MACHU PICCHU

Ide o pevnosť Inkov, ktorú nechal postaviť na kopci známom ako „Starý vrch“ vládca v 15. storočí. Ak by ste ju radi zažili na vlastnej koži, musíte sa vybrať do amazónskeho pralesa v Andách vo výške až 2360 m.n.m. Viac ako tri storočia bolo mesto stratené, objavil ho v roku 1911 Havajčan Hiram Bingha.

Skalné mesto v Jordánsku

Zdroj: Shutterstock®

SKALNÉ MESTO – JORDÁNSKO

Vydajte sa na juh od Mŕtveho mora na okraj Arabskej púšte a objavte mestečko Petra, vytesané do skál, konkrétne do ružového pieskovca, ktoré je hotovým umeleckým dielom. Ak sa vám zdá byť divné, že mesto kedysi naozaj plnilo funkciu ako dnešné mestá, vedzte, že sa tu nachádzalo naozaj všetko. Dokonca aj divadlo, kúpele, chrámy, hrobky aj miesta na bežné bývanie. Petra bolo hlavným mestom kráľovstva, ktorému vládol panovník Aresta. Bolo vytvorené až pre 4000 ľudí.

Odporúčame prečítať: Spoznajte s nami krásy Izraela

Koloseum v Ríme

Zdroj: Shutterstock®

KOLOSEUM V RÍME

Do tohto amfiteátra sa v čase jeho najväčšej slávy zmestilo okolo 50-tisíc návštevníkov. V Koloseu sa konali rôzne podujatia, zväčša spájané s bojmi gladiátorov, či inými krutými hrami. V amfiteátri dlhom 189 metrov sa aj takto oslavovala sláva Rímskej ríše.

Odporúčame prečítať: Exotická dovolenka – ostrov Ko phi phi

Tádž Mahal

Zdroj: Shutterstock®

TÁDŽ MAHÁL – INDIA

Toto veľkolepé mauzóleum dal postaviť piaty moslimský vládca na počesť svojej manželky, ktorá zomrela pri pôrode. Obrovská hrobka patrí k najväčším indickým skvostom. Meria takmer 80 metrov a očarí vás aj vďaka premyslenému materiálu. Postavená je z bieleho mramoru, do výzdoby zasiahol mramor čierny, ale aj drahé kamene. Farba Tádž Mahál sa taktiež mení podľa toho, ako na ňu dopadá slnečné svetlo. 

Odporúčame prečítať: Najkrajšie mosty sveta

7 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

03.02.2015 13:45

zaujímavé miesta

Vaše meno:

Gabriela Diheneščíková

Gabriela Diheneščíková

05.02.2015 10:00

Je tu mnoho miest na, ktoré by som sa rada pozrela..zatiaľ som mala možnosť vidieť naživo len Coloseum..ale aj tak som rada :)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

05.02.2015 15:15

krásne miesta na Zemi, právom 7 divov sveta.

Vaše meno:

Martin Furman

Martin Furman

07.02.2015 23:24

..asi každý má svojich sedem divov sveta, je veru z čoho vyberať. Teda aspoň zatiaľ...

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

11.02.2015 19:28

aspoň takto na fotkách si tieto miesta môžem pozrieť krásne

Vaše meno:

Nikola Sisáková

Nikola Sisáková

19.05.2015 10:13

nádherne miesta

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

02.01.2021 15:30

Škoda, naživo som nevidela ešte ani jeden div sveta. Možno že raz :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE