Top 5: Najčarovnejšie zimné destinácie v Európe. Baľ kufre!

Kto by nemiloval zimu? Nie takú tú upršanú so strašidelne vyzerajúcimi konármi stromov kývajúcimi sa v studenom vetre a zablateným jesenným lístím zúfalo čakajúcim na prvú snehovú pokrývku. Ale tú riadne mrazivú zimu s dlhými lesklými cencúľmi, snehuliakmi pred každým domom a snehovými vločkami tancujúcimi v rytme vianočných kolied. 

Mnohým z nás možno vypadne malá slza za horúcimi dňami, letnými láskami a tenkými kvetovanými šatami, ktoré sme nestihli vyvetrať. Nezúfajme, lebo i zima je krásna, aj keď nám niekedy omŕza špička nosa a neposedný vietor nám ošľaháva naše sčervenané líca. Ale potom ten horúci čaj, teplá deka alebo chutné varené vínko nám hneď zlepší náladu. A čo je najlepšie na zime? Predsa čas Vianoc, rodinné stretnutia, vôňa ihličia a medovníkov.

Pamätám si, ako mi rodičia počas prichádzajúcich chladných zimných dní rozprávali príbehy o obrovských kopách snehu, kvôli ktorým sa nemohli dostať do školy. Odhŕňače nestíhali upravovať cesty, vonku sa neprestajne sypalo a oni ako deti mali z toho veľkú radosť. Dnes je toho snehu už pomenej. Ale ak ste vášniví lyžiari, sánkari, snowbordisti alebo si jednoducho neviete predstaviť zimu bez snehu, zbaľte kufre a vyberte sa na hory.

Pozri aj: 9 zaujímavostí o Turecku, o ktorých si určite nevedela!

Zima na horách

Zdroj: pinterest.com

S tebou mě baví svět

Zimná dovolenka na horách má svoje nezameniteľné čaro. Zasnežené vrcholy hôr, oheň praskajúci v krbe, horúci čaj, sneh vŕzgajúci pod nohami. Každý z nás si rád spomenie na svoje detstvo. A keď sa ešte k tomu pridajú vymoženosti dnešného moderného sveta, ako sú nekonečné lyžiarske svahy, kvalitné rezorty so širokou ponukou služieb, wellness programy, vianočné trhy a festivaly, tak si môžete užiť skvelý relax a čas so svojou rodinou a priateľmi.

Ak sa vám podarilo našetriť nejaké to euro navyše, začnite baliť kufre. V Európe sa nachádza niekoľko nádherných miest, ktoré sa počas zimy menia na tajomnú rozprávkovú krajinu. Tradičné Rakúsko, voňavé Francúzsko, rozmanité Taliansko alebo niečo netradičnejšie? 

Kam sa vybrať túto zimu? Milovníci hôr, zimných športov, dobrodružstva, všetci zvedavci, ale i leniví ochutnávači zimných špecialít – čítajte ďalej! Máme pre vás skvelé tipy na zimnú dovolenku.

Galéria:

Malbun, Lichtenštajnsko

Táto malá krajina s rozlohou iba stošesťdesiat kilometrov štvorcových leží učupená medzi Švajčiarskom a Rakúskom. Je známa svojimi stredovekými hradmi, kulinárskymi pochúťkami, turistickými chodníkmi. Veľkým lákadlom a obľúbeným zimným strediskom je malé mestečko Malbun, ktoré ponúka to najlepšie, čo sa dá v Európe počas zimy robiť – snowboarding, lyžovanie, výlety na snežniciach, sánkovanie a dokonca i výlet do lesa na lamách. Malbun posadený na alpskom hrebeni sa môže pochváliť perfektnými snehovými podmienkami, dvadsiatimi troma kilometrami zjazdoviek, ktoré ponúkajú vhodný terén pre lyžiarov všetkých schopností. Stredisko je tiež veľmi populárne aj v jarných a letných mesiacoch, keď sa jeho svahy stávajú magnetmi pre turistov, horolezcov a horských cyklistov.

8 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

01.12.2019 08:18

Čarovné zimné destinácie!

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

01.12.2019 18:53

nááádherné, to sa mi páči

Vaše meno:

Mária Reibergerová

Mária Reibergerová

02.12.2019 15:47

nádhera, ako v rozprávke, potešil by článok aj na tip kam v januári k moru

Vaše meno:

Ľudka Uličná

Ľudka Uličná

06.12.2019 19:50

krásné pekné krajiny

Vaše meno:

Mária Frnová

Mária Frnová

10.12.2019 11:53

nechala by som sa nahovoriť :-D

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

18.12.2019 21:10

Krásne no aj u nás Tatry sú nádherné

Vaše meno:

Alica Mareková

Alica Mareková

04.08.2020 12:19

Nad Bulharskom ako zimnou destináciou som doteraz neuvažovala.

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

28.02.2021 04:14

Laponsko je môj veľký sen, vidieť aspoň raz naživo polárnu žiaru :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE