Irán – tajomná krajina princa z Perzie. Chcete ju navštíviť?

Ak túžite po naozaj exotickej dovolenke, zabudnite na Tunis, Alžírsko či Turecko. To už dávno nie je žiadna exotika, ale bežná destinácia, pomerne ľahko dostupná aj zo Slovenska. Skúste byť odvážne a navštívte ten ozajstný Orient, napríklad tajomný a exotický Irán.

S Iránom sa môžete stretnúť bežne v televízii, hlavne v správach, podľa ktorých to však nie je práve najúžasnejšia krajina na svete. Áno, Irán zďaleka nie je Monako či Švajčiarsko. No ak ste ochotné rešpektovať miestne zvyky a obyčaje, tak máte šancu zažiť jednu z najúžasnejších dovoleniek v živote.

Pozri aj: Ideálne dovolenky pre ženy: Týchto 5 druhov musí skúsiť každá z nás!

cestovanie po Iráne

Zdroj: Shutterstock®

Čo ponúka Irán?

Už po prílete do hlavného mesta Iránu Teherán pravdepodobne zažijete menší šok. Teherán je totiž skutočné veľkomesto so 16 miliónmi obyvateľov, množstvom parkov, múzeí, reštaurácií a nákupných centier. Leží na úpätí pohoria Alborz. Výhľadom naň sa pokojne pokocháte priamo z mesta a v zime je možnosť si tam aj dobre zalyžovať.

V samotnom Teheráne nájdete množstvo turistických atrakcií, za všetky by sme spomenuli aspoň Iránske národné múzeum, Milad Tower (čo je mimochodom 12. najvyššia budova na svete) či palác Golestan. Určite by ste však nemali vynechať teheránsky bazár, ktorý je už od 18. storočia najväčším obchodným centrom krajiny. Tam si kúpite tie najkrajšie šperky či iné módne doplnky na svete.

Odporúčame: Najstrašidelnejšie hotely na svete: Tu by si noc stráviť nechcela!

prečo navštíviť Irán

Zdroj: Shutterstock®

miesta v Iráne

Zdroj: Shutterstock®

Ďalším lákadlom Iránu je prekrásne mesto Isfahán. Mesto v centrálnej časti krajiny je totiž naozajstným skvostom, o čom svedčí aj fakt, že jeho historické centrum je  zapísané na zozname Unesco. V meste nájdete mnoho prekrásnych mešít, námestí, ale aj katedrálu arménskych kresťanov.

Odporúčame prečítať: Navštívte ľadový hotel vo Švédsku

iránske mestá

Zdroj: Shutterstock®

Za srdce vás zaručene chytí aj starobylé mesto Persepolis, ktoré bolo v dávnej minulosti sídlom kráľov mocnej Perzskej ríše. Prechádzkami po meste narazíte na množstvo historických pamiatok. A ak ste naozaj odvážne, tak vám odporúčame zísť z cesty (samozrejme so spoľahlivým sprievodcom) a objaviť krásnu iránsku divočinu, ktorá patrí medzi tie najkrajšie na svete.

Odporúčame prečítať: 7 najlepších krajín pre život ženy

krajina princa z Perzie

Zdroj: Shutterstock®

tajomný Irán

Zdroj: Shutterstock®

Buďte teda odvážne a skúste objaviť domovinu bájneho princa z Perzie. Ktoré ďalšie okolité krajiny by ste s radosťou navštívili?

Odporúčame prečítať: Nový Zéland - krajina Pána Prsteňov

3 komentárov
Iveta Ondáková

Iveta Ondáková

18.01.2015 18:06

Krása, určite by som si dala povedat...

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

05.02.2015 15:31

je to naozaj krásna krajina, s tajomstvom minulosti ale neodvážila by som sa v týchto časoch tam cestovať.

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

02.01.2021 15:19

Takéto krajiny ma nikdy nelákali, predsa len je to iná kultúra, zvyky a pravidlá.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE