Ak prežije, stane sa legendou

Vychádza Kráľovná Tearlingu, ktorú sfilmuje štúdio Warner Bros.Pictures a do hlavnej úlohy kráľovnej obsadia Emmu Watson, alias Hermionu z Harryho Pottera. Mágia, dobrodružstvo, tajomstvá a romantika.

 

To všetko spojené do pútavého príbehu, ktorý vás prenesie do kráľovstva Tearlingu. Kráľovná Tearlingu je fascinujúci dobrodružný príbeh utajenej kráľovnej a jej nebezpečnej cesty na trón.

 

 

Novinka Kráľovná Tearlingu je príbeh o sile priateľstva, ktoré odolá aj najtemnejšej mágii.

 

V deň svojich devätnástych narodenín sa princezná Kelsea, vychovávaná vo vyhnanstve, vydá na nebezpečnú púť. Márnivá a sebecká kráľovná Elyssa je mŕtva a Kelsea musí zasadnúť na trón, ktorý jej právom patrí. 

 

Odporúčame prečítať: Je ako časovaná bomba

 

Na dievča s nezvyčajnou jazvou a magickým náhrdelníkom však z každej strany striehnu nepriatelia. Urobia všetko pre to, aby zabránili jej korunovácii za vládkyňu Tearlingu. Neboja sa použiť ani čiernu mágiu.


Hoci Kelsei koluje v žilách kráľovská krv, necíti sa ako vodkyňa. Nepozná svoj ľud a nevie nič o krutovláde svojej matky ani všetkých hrôzach, ktoré sa v krajine dejú.

 

Kelsea sa nepoddáva, no stačí jediný trúfalý čin následníčky trónu a kráľovstvo zasiahne nemilosrdná pomsta tyranskej vládkyne susedného Mortmesnu, červenej kráľovnej, obávanej čarodejnice. Až vtedy sa ukáže, komu môže Kelsea skutočne dôverovať. Mladá vládkyňa sa tak podrobí skúške ohňom, ktorá z nej spraví legendu... ak sa jej podarí ostať nažive.

 

Prvá kniha z trilógie, ktorá bude určite baviť čitateľov po celom svete.“
The Wall Street Journal

 

 

Prečítajte si úryvok z novinky Kráľovná Tearlingu:

 

Ach, Tearling, ach Tearling, roky v nevýslovnej
strasti trpezlivý – voláš po kráľovnej.

Kelsea postrehla, ako sa po brieždiacej oblohe mihol čierny tieň a hneď zmizol. Zatlačila pätami Rakeovi do slabín a uvoľnila opraty, nakoľko si trúfala. Žrebec zrýchlil tempo, no bolo to márne; žiadny kôň s človekom na chrbte by nepredbehol loviaceho jastraba. Kelsea sa rozrušene obzerala na všetky strany, no nič nevidela, ani skupinku stromov, kde by sa mohli ukryť, iba nekonečné polia a v diaľke modrý pásik rieky. Siahla pod plášť po nôž.
„Dole! Prikrčte sa!“ skríkol spoza nej Palcát. Kelsea sa prikrčila a začula, ako vzduch nad jej hlavou preťalo svišťanie pazúrov.
„Lazarus!“
„Choďte, pani!“
Kelsea sa pritisla Rakeovi ku krku a celkom uvoľnila opraty. Ozlomkrky cválali krajinou, už ani nerozoznávala roľníkov na poli, boli iba jednou súvislou zelenohnedou šmuhou. Myslela na to, že je iba otázkou času, kedy ju kôň zhodí a ona si zláme väzy. Dokonca aj táto predstava však prinášala zvláštnu slobodu... napokon, nikto neočakával, že zostane tak dlho nažive.
Jastrab druhýkrát zaútočil sprava. Kelsea sa opäť prikrčila, no neskoro. Vták jej zaťal pazúry do krku...

 

Odporúčame prečítať: Prekonať to zlé a žiť opäť lepšie!

 

Emma Tearling

Zdroj: Shutterstock®

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE