Kam na výlet s deťmi? Tieto miesta na Slovensku rozhodne neobíď!

Kam na výlet s deťmi? Odpoveď je veľmi jednoduchá. Niekam, kde si to všetci dokonale užijete a vychutnáte. Hovoríte si – no dobre, ale keď my sme už boli snáď všade. Neverte tomu! Slovensko je síce pomerne malá krajina, no nie je o nič ukrátená, pokiaľ ide o možnosti nezabudnuteľných výletov, a to aj tých, ktorých súčasťou budú vaše ratolesti. Pozrite sa, aké úžasné miesta na Slovensku sme pre vás vypátrali!

Bystrianska jaskyňa

Poviete si – do jaskyne s deťmi? Určite áno! Konkrétne táto jaskyňa je úplne jednoducho prístupná a zvládnuteľná aj pre malé deti, takže sa nemusíte ničoho báť. Samozrejme, za predpokladu, že sa všetci teplo oblečiete, pretože teplota sa tu pohybuje okolo šiestich stupňov. Vašu ratolesť krása podzemia zaručene uchváti, a tak bude pre ňu návšteva jaskyne nezabudnuteľným zážitkom.

 

Bystrianska jaskyňa sa nachádza na krásnom Horehroní, blízko obce Bystrá. Zaujímavosťou je, že počas SNP sa tu ukrývali partizáni. Jaskyňa je dlhá asi jeden kilometer, z čoho vidieť sa dá asi polovica a sprístupnená verejnosti je každý deň, okrem pondelka.

 

Neprehliadni: Musíš vidieť: Toto sú najkrajšie jazerá na kúpanie na Slovensku!

Bystrianska jaskyňa

Zdroj: Shutterstock®

Donovaly (Habakuky a Donovalkovo)

Asi len máloktorý rodič sa ešte nestretol s názvom Habakuky alebo Donovalkovo. Deti tieto miesta jednoducho zbožňujú, preto, ak ste ich doposiaľ nenavštívili, určite to napravte. Avšak pozor, počítajte s tým, že vaše deti odtiaľto len tak ľahko nedostanete. Tak napríklad Habakuky sú rozprávkovou dedinkou, v ktorej sa každé dieťa na chvíľu prenesie do niektorej z Dobšinského rozprávok a veru, aj nejeden dospelý sa tu nechá strhnúť autentickosťou prostredia a unikátnymi domčekmi.

 

A Donovalkovo? To je zase takzvané hlavné mesto detí, kde si príde na svoje celá rodina, zvlášť pokiaľ ide o neuveriteľnú dávku najrôznejších možností a podpory kreativity.

Habakuky a Donovalkovo

Zdroj: Shutterstock®

Králický vodopád

Táto prírodná nádhera sa nachádza v Nízkych Tatrách, v obci Králiky. Ak teda vaše dieťa fascinuje príroda, jedinečné úkazy a skvosty, ktoré naozaj dokáže vyčarovať jedine príroda, sedem metrov vysoký Králický vodopád by mal byť pre vás voľbou číslo jedna. Prechádzka Králickou tiesňavou vašim deťom dokonale, ako by povedali bratia Česi, „roztáhne hrudní košíček“, napriek tomu však nie je nijako náročná. Iba jediný úsek, v blízkosti vodopádu, môže byť mierne šmykľavý, ale pri troche opatrnosti to všetci hravo zvládnete a budete si môcť naplno užiť prenádherné dielo prírody. A ak vás prepadne hlad, nachádza sa tu aj ohnisko, kde si môžete opiecť niečo dobré pod zub.

 

Odporúčame: Historické pamiatky na Slovensku: Tieto miesta musíš navštíviť!

Králický vodopád

Zdroj: Shutterstock®

Liptovská Mara

Asi len máloktoré dieťa by nenadchla plavba loďou, kde by sa mohlo na chvíľu prevteliť do kože Pepka námorníka. Preto nepochybujeme, že výlet na Liptovskú Maru, kde sa môžete, mimochodom, za priaznivého počasia aj okúpať, bude pre vás výlet, ktorý si ešte neraz potom zopakujete. Kto by nevedel, Liptovská Mara je vodná nádrž medzi Ružomberkom a Liptovským Mikulášom, nazývaná aj Liptovské more. Ide totiž o najväčšiu vodnú nádrž na Slovensku.

Spolu s deťmi si tu môžete vychutnať spomínanú vyhliadkovú plavbu loďou, ako aj romantické člnkovanie či vodné skútre. A keď už tu budete, nevynechajte ani výlet do skanzena v Pribyline alebo na miesto, vďaka ktorému sa prenesiete do dávnej doby Keltov – na Havránok.

Liptovská Mara

Zdroj: Shutterstock®

Svištia krajinka

Chystáte sa dovolenkovať v Tatrách, ale obávate sa, čo s vhodným programom pre vaše ratolesti? Výzva prijatá – vypátrali sme pre vás takzvanú Svištiu krajinku, kde si to vaše deti ihneď zamilujú. Takýto milý názov nesie miesto na Skalnatom plese, ale neľakajte sa, s malými deťmi sa tam pohodlne dostanete lanovkou z Tatranskej Lomnice. Svištia krajinka, vo výške viac, ako 1700 metrov, je prakticky drevené detské ihrisko, ale nie len také hocijaké. Deti sa tu nielenže vyšantia tak, že o ich dobrý spánok bude postarané, ale môžu sa tu aj dozvedieť zaujímavosti o tatranských zvieratách a užiť si putovanie tatranskou divočinou.

 

Zaujme ťa: Kam za krásou na Slovensku: Banská Štiavnica a jej tajné zákutia

#tatry #skalnatepleso #svistiakrajinka #sdetmi #lanovkou

Príspevok, ktorý zdieľa sdetmi.com (@sdetmi),

11 komentárov
Zdena Paňková

Zdena Paňková

27.06.2018 13:14

Habakuky a Donovalkovo poznám a teším sa, keď tam zavítam s mojou vnučkou. Vyzerá to super a určite je tam veľa prekvapení pre deťúrence.

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

27.06.2018 15:31

krásne miesta... určite sa ich oplatí navštíviť

Vaše meno:

Ľudka Uličná

Ľudka Uličná

27.06.2018 16:40

veľmi krásne miesta

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

27.06.2018 18:39

Slovensko je krásne stále je čo obdivovať

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

27.06.2018 18:39

Slovensko je krásne stále je čo obdivovať

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

27.06.2018 21:32

Vdaka za dobré tipy...na niektorých miestach sme už boli,na dalšie tiež príde rad...

Vaše meno:

Zdenka Slahučková

Zdenka Slahučková

27.06.2018 23:35

Ďakujeme za super tipy, niektoré poznáme osobne, iné zaujali :)

Vaše meno:

Lucia Valková

Lucia Valková

29.06.2018 13:08

Tak tento clánok ma potešil,nikdy neviem čo vymyslieť..

Vaše meno:

Žofia Mažáriová

Žofia Mažáriová

06.07.2018 17:47

Slovensko je krásne, treba ho spoznávať.

Vaše meno:

Angela Gavlasová

Angela Gavlasová

26.07.2018 01:38

Chystáme sa do Bystrianskej jaskyne.

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

14.02.2021 04:56

Deťom stačí tak málo, aby sme ich zaujali :-) Nie sú náročné a myslím si, že ocenia každý výlet.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE