NEW YORK - Miesta, ktoré sa oplatí vidieť - 1. časť

NEW YORK, mesto ktoré nikdy nespí. Multikultúrne mesto, kde si množstvo ľudí chodí plniť americký sen. Od prvého okamihu vás ohúri, prekvapí a zároveň šokuje. Ak si myslíte, že New York je presne taký, ako ho vidíte vo filmoch, tak máte pravdu. Pripravili sme si pre vás ochutnávku miest, ktoré musíte určite vidieť pri návšteve tohto veľkomesta, ktoré vás natoľko ohúria, že sa do New Yorku budete chcieť opäť vrátiť.

 

1. EMPIRE STATE BUILDING

 

Ide o jeden z prvých mrakodrapov, ktoré vyrástli v meste New York. Budova má 102 poschodí a bola postavená za necelých 410 dní. Prvenstvo najvyššej budovy si držal Empire vyše 40 rokov. Neskôr toto prvenstvo prevzali dvojičky (World Trade Center). Pri mojej návšteve to prebiehalo veľmi rýchlo. Vďaka city pasu sa dostanete hore bez čakania v rade. Ak sa rozhodnete ísť bez tejto vymoženosti, očakávajte, že sa v ten deň na rad nemusíte vôbec dostať. Hore vás vyvezú výťahom a kým sa dostanete na výhľad, tak máte možnosť pozrieť si fotografie, ako sa táto ikona stavala. Ja som si vybrala možnosť vidieť Empire s nočným výhľadom. Ten výhľad je neskutočný zážitok. To množstvo svetiel a budov neuvidíte len tak hocikde. 

 

Odporúčame pozrieť si: Exotická dovolenka v Afrike: Tri miesta, ktoré musíte vidieť na vlastné oči!

NEW YORK - Miesta, ktoré sa oplatí vidieť - časť 1.

Zdroj: Shutterstock®

2. CENTRAL PARK

 

Central park je jedno z najkrajších miest v New Yorku. New Yorčania tú trávia veľmi veľa času, pretože je to pre nich oddychové miesto, kde sa chodia bicyklovať, prechádzať sa so psom, hrať rôzne športy, či cvičiť jógu. Park má rozlohu 3,41 kilometrov štvorcových. Ročne ho navštívi okolo 25 miliónov návštevníkov, čím je to najnavštevovanejší mestský park v Spojených štátoch. Park začína na 59-tej ulici a končí na 110-tej. Odporúčam požičať si bicykel, pretože prejsť ho pešo je trošku odvážne. Je úžasné vidieť ten kontrast mesta, mrakodrapov a prírody na jednom mieste. Park síce vyzerá prírodne, no bol vytvorený umelo, tak ako aj jazerá, ktoré sa v ňom nachádzajú. Stretnete tu množstvo cyklistov, korčuliarov a bežcov. Upozorňujem však, že v noci sa tam neodporúča chodiť. Je to dosť nebezpečné.

 

Odporúčame prečítať si: Dokáže nám moderná technológia pokaziť dovolenku?

NEW YORK - Miesta, ktoré sa oplatí vidieť - časť 1.

Zdroj: Shutterstock®

3. Times Square

 

Je hlavná križovatka a dopravný uzol medzi ulicami Broadway a 7 Avenue a rozprestiera sa od západnej 42. po 47. ulicu na Manhattane v New Yorku. Patrí medzi hlavné symboly New Yorku. Keď som vystúpila na autobusovej stanici Port Authority, už z diaľky som videla silné svetlo. Nedalo mi to a s obrovským kufrom som sa pretlačila cez dav ľudí, aby som videla symbol New Yorku v plnej kráse. Prvé, čo som videla na Time Square boli veľké plochy svetelných reklám a obrovská masa fotiacich sa ľudí. Okolo vás chodia ľudia prezlečený za komiksové postavičky alebo aj postavičky s Disneylandu. Turisti sa s nimi fotia, samozrejme, nezabudnite dať nejaký tips (tringelt). Veľmi známy je silvester na Time Square. Hlavnou atrakciou na Silvestra je zvesenie silvestrovskej časovanej gule z budovy New York Times Tower. Dnes navštívi Times Square na Silvestra stovky tisíc ľudí z celého sveta. Odpočet do nového roku väčšinou odpočítava nejaká slávna celebrita. Po odpočte na nový rok sa zapália ohňostroje a v pozadí hraje hudba od Franka Sinatru - New York. Je to skvelý zážitok.

 

Odporúčame prečítať si: Oplatí sa vidieť na východnom Slovensku

NEW YORK - Miesta, ktoré sa oplatí vidieť - časť 1.

Zdroj: Shutterstock®

8 komentárov
Katarina Hovancova

Katarina Hovancova

31.08.2016 18:46

nádhera, tam este pojdem - aspon dúfam

Vaše meno:

Adriána Jakubová

Adriána Jakubová

31.08.2016 20:13

krasne snad sa tam raz dostanem :)

Vaše meno:

Marika Michálková

Marika Michálková

31.08.2016 21:49

krása...môj cestovateľský sen

Vaše meno:

Cico Ciciak

Cico Ciciak

01.09.2016 21:23

Dojmy z výletu do USA: příliš mnoho špíny a rozkladu
----------------------------
Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

01.09.2016 21:24

na fotkách to vyzerá pekne

Vaše meno:

Alena Hocková

Alena Hocková

02.09.2016 20:55

Išla som tam s malou dušičkou, že sa mi už len na tej betónovej džungli bude páčiť.. Ale veru, páčilo a všetko, zostala som v nemom úžase, pripadala som si tak maličká v tom obrovskom meste mrakodrapov. Je to nádherný neopísateľný zážitok - odporúčam, a verím, že sa mi ešte niekedy naskytne príležitosť sa tam opäť pozrieť.

Vaše meno:

simona v.

simona v.

04.12.2016 17:45

je to topka :)

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

07.02.2021 07:59

New York by som veľmi aspoň raz chcela navštíviť v predvianočnom období, tá výzdoba a atmosféra Vianoc na každom kroku musí byť neskutočná :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE