Spoznávame Slovensko: Čo vidieť v Košiciach?

Potrebujete si aspoň na pár dní oddýchnuť, avšak ani mini dovolenka pri mori či v niektorých európskych metropolách vám pri pohľade do peňaženky nevyjde ani náhodou? Nezúfajte! Aj na Slovensku máme množstvo krásnych miest, ktoré sa oplatí navštíviť. Dnes si predstavíme druhé najväčšie slovenské mesto a metropolu východu – Košice.

Pozri aj: Izbové rastliny do tmavých miestností: Tieto neuhynú ani v tmavom kúte!

Košice

Zdroj: Shutterstock®

Kam sa za návštevou Košíc vybrať?

Samozrejme, je potrebné zamieriť na východ Slovenska. Košice ležia cca 400 km od Bratislavy, do Maďarska to máte pomerne na skok (cca 20 km), do Poľska okolo 90 km. Ak by ste chceli spoznávať napríklad aj taký Prešov, po diaľnici D1 to máte za cca 30 minút.

Odporúčame: Presvedč sa, že aj manikúra na krátkych nechtoch môže byť sexy!

košické pamiatky

Zdroj: Shutterstock®

A čo v Košiciach môžete vidieť?

Ako aj pri návšteve iných miest, je v prvom rade veľmi pútavé historické centrum mesta. Keďže celá Hlavná ulica je pešia zóna, pri obdive pamiatok vás nebude rušiť hluk áut. Na vašich fotkách z dovolenky by rozhodne nemali chýbať Dóm sv. Alžbety, Urbanova veža, Erb mesta, Kaplnka sv. Michala, Spievajúca fontána, Historická radnica, Jakabov palác, Immaculata, Miklušova väznica, Dolná brána či Gersterov dom.

Za obdiv určite stojí aj zrekonštruovaný mestský park pred železničnou stanicou, vynovené Kasárne – Kulturpark či jedinečná hala umenia Kunsthalle. Ak si na výlet vyrazíte s deťmi, okrem pamiatok, galérií či múzeí určite nevynechajte návštevu košickej ZOO a jej Dinoparku. Zábavu nájdete aj na bobovej dráhe, v botanickej záhrade či na kúpaliskách. Ak máte v obľube piknik či prechádzku prírodou, zájdite na Košický hrad. Kúsok od neho si môžete vychutnať výhľad na celé mesto z vyhliadkovej veže. Deti sa zabavia aj vo westernovom mestečku (Klatovianka) či v lokalitách Alpinka a Čermeľ.

návšteva Košíc

Zdroj: Shutterstock®

Kde nájdete viac informácii o Košiciach: www.kosice.sk alebo www.visitkosice.eu

A keďže vieme, že slová a občas ani fotografie atmosféru mesta nevystihnú dokonale, pozrite si radšej video:

Galéria - Čo vidieť v Košiciach?

4 komentárov
Jana Komadová

Jana Komadová

25.05.2014 16:41

škoda že je to tak od nás daleko ešte som v Košiciach nebola krásne fotky

Vaše meno:

Ivana Goliašová

Ivana Goliašová

26.05.2014 11:52

Milujem svoje rodné mesto, pravidelne obdivujem jeho krásu, ktorej sa neviem nabažiť. Kto v Košiciach nebol určite mu ich odporúčam, nudiť sa nebude a úžasne dýchajú históriou.

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

27.08.2014 09:03

Košice sú krásne Slovenské historické mesto, ktoré navštevujem kvôli štúdia, zbožňujem Košice :) :) :) sú tam skvelé akcie, Vianočné trhy sú nádherné každý rok.

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

01.01.2021 10:09

Košice určite patria k najkrajším mestám na Slovensku, ktoré sa oplatí vidieť. V Košiciach som už bola viackrát a všetko podstatné som už v nich videla, takže teraz do Košíc vyrážam už iba za nákupmi :-)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE