Čo tak si dopriať letný wellness? Tu je zopár tipov, ako na to!

Letné horúčavy nám vnášajú do životov pohodu a prímorský životný štýl ala maňána. Leto je nádherným obdobím na to, aby sme sa zrelaxovali, dali si do poriadku telo aj myseľ a našli si v uponáhľanej dobe trošku času aj samé pre seba. Aké wellness techniky sa nám v lete ponúkajú? Všetky tie, ktoré sú k dispozícii počas celého roka, avšak aj niečo naviac.

Masáže

Keď sme aktuálne upotené, spálené od slniečka, oťapené vysokými teplotami, masáž je možno tá posledná vec, na akú by sme mysleli. Avšak, svalstvo si potrebuje oddýchnuť aj v lete. Ak už máte študentské časy za sebou, na letné prázdniny môžete zabudnúť. Leto neleto, do práce chodievame tak či onak a pracovné starosti v kombinácii so starosťami ohľadne letnej dovolenky, letnej lásky, letného šatníka dokážu byť niekedy poriadnym zaberákom. Na masáž sa objednajte vo večerných alebo skorých ranných hodinách. Vtedy keď ešte nie je slnko tak vysoko na nebi a nedodáva nám myšlienky výhradne na lenivé vylihovanie na pláži.

Odporúčame: Chudnite vo vode jedna radosť

wellness procedúry

Zdroj: Shutterstock®

Procedúry krásy

Ktorá z nás netúži byť krásna? Pre krásu ale netreba iba trpieť, treba pre ňu aj niečo urobiť. Leto je práve tým obdobím, kedy nosievame sukne, šaty, tielka, ukazujeme svetu svoje nohy, ruky a telá v plnej svojej kráse. Máte štýlové sandálky, aktuálnu vychytávku tohto obdobia? Vaše nôžky v nich vyniknú jedine vtedy, ak nezabudnete dať dôraz na podrobnú pedikúru. A podobne je to aj s rukami. Zájsť na kvalitnú manikúru a pedikúru by v lete malo byť povinnosťou každej z nás. Dokonale upravené nechty z vás urobia letnú divu. S takouto wellness procedúrou si môžete zároveň spojiť aj masáž a relax, ktorý sa vám zíde, obzvlášť ak pracujete mnoho hodín za počítačom, alebo sa v lete nalietate preveľa kilometrov v sexi vysokých topánočkách.

kúpanie v bazéne

Zdroj: Shutterstock®

Vodný wellness

Leto a voda patria neodmysliteľne k sebe. Letný vodný wellness spočíva v jednoduchosti – stráviť svoj voľný čas pri vode. Plávaním, ovlažovaním sa. Využite vodu k hydromasáži, naučte sa plávať znak, skočte si rybičku, vyvaľte sa na pobreží jazera alebo mora, dýchajte svieži vzduch a všetky komáre odignorujte. Vďaka vode si dokážete nielenže precvičiť telo, uvoľniť svalstvo, ovlažiť sa v horúčavách, ale taktiež nabrať množstvo pozitívnej energie. A tá je prvoradou súčasťou kvalitného wellnessu.

pobyt v prírode

Zdroj: Shutterstock®

Prírodný relax

Zájdite si do prírody. Na lúku, do lesa, k vyššie spomínanej vode. Užívajte si čerstvé voňavé ovocie, zeleninu, bylinky, kvety, všetko, čím leto žije. Pobyt mimo mesta s naturálnou príchuťou vás dokonale nabudí. Nechajte si dobiť baterky objatím stromov, večernými prechádzkami, padajúcimi hviezdami či maznavými ránami. Psychický wellness dokáže napomôcť aj unavenému telu, preto ho skúste praktizovať aspoň raz za týždeň. Užite si letný wellness naplno!

Pozri aj: Plyn, infrapanely či tuhé palivo - aký je najlepší spôsob vykurovania domácnosti?

5 komentárov
dominika4848

dominika4848

12.08.2013 18:48

masaz a procedury krasy by som brala

Vaše meno:

helena kravcová

helena kravcová

04.09.2013 07:37

tak by sa mi zišli tie procedúry a masaže...

Vaše meno:

Kristína Dická

Kristína Dická

31.12.2020 08:49

Wellness ma viac láka v zime, v lete dám radšej prednosť moru a turistike :-)

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

03.08.2023 21:45

1

Vaše meno:

QlqzzNwr QlqzzNwr

QlqzzNwr QlqzzNwr

03.08.2023 21:46

1

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE