Čo symbolizujú kvety? Poznáte ich význam?

Darovaným kvetinám sa na „zuby“ nepozerá. Aj takto sa dá charakterizovať to, keď vám niekto dá kvetinu a aký postoj by ste mali zaujať. Prikláňame sa síce k tomu, že každý kvietok má svoje čaro, avšak keď chcete porozumieť ich významu, chce to ovládať pár ich tajomstiev. Nech už vás kvetinou obdaruje ktokoľvek, vedzte, že kvietky (dupľom teraz v jarnom období) prinášajú do našich domovov prevažne radosť a lásku. A okrem toho sa nám tak trošku snažia naznačiť aj čosi navyše. Pozrite sa s nami ako sú na tom ktoré konkrétne kvety. Možno nové poznatky využijete i pri blížiacom sa Dni matiek.

 

 ORCHIDEA

 

Jej význam môžete pokojne preložiť ako „výnimočná“. Tomu komu ju venujete tak naznačíte, že je pre vás jedinečnou bytosťou a že si ju naozaj veľmi vážite. Orchidea je tiež symbolom krásy, zdravia a blahobytu. Tak prečo to neodskúšať napríklad na vlastnej koži?

 

 TULIPÁN

 

Povedzme, že je symbolom nehy a prívetivosti. Do partnerských (ale i iných) vnáša porozumenie a jemnocit. Okrem toho tulipán symbolizuje tiež úspech, slávu a dokonca bohatstvo.

 

Odporúčame prečítať: Životné číslo 9 prináša mystiku aj múdrosť

Čo symbolizujú kvety? Poznáte ich význam?

Zdroj: Shutterstock®

KARAFIÁT

Dnes tieto kvietky možno kvôli minulému režimu mnohí zatracujú. Avšak na svojom pôvabe rozhodne nestratili, ich výhodou je aj to, že vydržia vo váze dlhšie než ich kolegyne a kolegovia. Okrem toho je karafiátom prisudzovaná aj odvaha a vrúcna láska. A teda muž, ktorý ich venuje svojej polovičke, jej dá jednoznačnej najavo, čo k nej cíti.

 

Odporúčame prečítať: Májové postavenie Luny - čo nám prinesie?

 

 SLNEČNICA

 

Slnečnica je ideálnym kvietkom pre veselé a pohodové osoby. Keď sa rozhodnete slnečnicu niekomu venovať, možno jej tým venujete aj kúsok optimizmu. Pozor ale na veľkú pýchu, ktorú vraj táto kvetina dokáže v niektorých ľuďoch podnietiť. 

Čo symbolizujú kvety? Poznáte ich význam?

Zdroj: Shutterstock®

FRÉZIA

Opradená je vraj tajomstvom, a čosi tajné aj sama o sebe symbolizuje. Do domácnoti prináša aj zvedavosť a túžbu odhaľovať skryté pravdy, či dávne tajomstvá.

 

Odporúčame prečítať: Liečivé minerály pomôžu odstrániť bolesť

 

 ĽALIA
 

Táto kvetina je symbolom nevinnosti, čistoty a úprimnej lásky. Zaručuje aj akúsi magickú ochranu a dokonalosť najmä v partnerskom vzťahu. 

11 komentárov
Lucia Valková

Lucia Valková

10.05.2017 05:54

Kvety milujem,moja top je orchidea.

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

10.05.2017 07:18

živé, čerstvé kvetinky musia zdobiť každý deň môj stôl... kupujem si hlavne karafiáty, tulipány a občas kôli vôni frézie

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

10.05.2017 08:15

o všetkých symboloch som nevedela, na našom okne sú hlavne orchidejky a pred nedávnom to boli vo váze tulipány, kvietky veľmi pekne zútulnia bývanie

Vaše meno:

Mária Frnová

Mária Frnová

10.05.2017 08:40

Zbožňujem tulipány a slnečnice :-)

Vaše meno:

Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

10.05.2017 09:23

Mám rada všetky kvety, ale najviac asi konvalinky a fialky :-)

Vaše meno:

Pavlína Vaksmundská

Pavlína Vaksmundská

10.05.2017 12:36

Mám rada kvetinky..Tulipány, ruže ,ľalie, frézie ... Pekný článok o kvetoch ..

Vaše meno:

Lucia G

Lucia G

10.05.2017 12:52

milujem kvety v kazdom rocnom období, aktualne mam doma vo vaze kyticku tulipanov, v lete su to slnecnice...ale mam rada i orgovan, narcis a kadejake lucne kvietky, taky ten vesely mix vôni a farieb :)

Vaše meno:

Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

10.05.2017 12:58

zo spomínaných kvietkov mám najradšej frézie... nádherne voňajú

Vaše meno:

Milka Damašková

Milka Damašková

11.05.2017 01:39

Pri kúpe kvetov sa nezamýšľam nad tým, čo ktorý kvet symbolizuje. Podstatné je, aké druhy obdarovaný obľubuje a či je kytička pekne naaranžovaná. Mňa najviac potešia frézie svojou vôňou a sviežosťou. Mám rada malé kytičky.

Vaše meno:

maria

maria

12.05.2017 00:05

tulipany to je moje nevedela som to

Vaše meno:

jana džavanová

jana džavanová

05.08.2018 14:26

zboznujem tulipany v akejkolvek farbe a ruzicky, jednu mam v kvetinaci na balkone a uz sa tesim, kedy si ju presadim pred domcek

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE