Aké sú deti narodené v znamení vzduchu? Toto je pre ne typické!

Vzduch sa spája jednoznačne so životom. Nádych a výdych, veľká symbolika nielen pre romantické duši a básnikov. Aj vzdušné znamenia sa spájajú so živelnejším fungovaním. Ako sú na tom ale detičky? Ak máte doma ratolesť pod astrologickým vplyvom vzduchu, pozrite sa, ako na ňu.

Odporúčame prečítať: Veľký letný horoskop 2014 – časť I.

Blíženci

Zdroj: Shutterstock®

Deti – Blíženci

Charakteristické vlastnosti: mierne excentrické deti, ktoré sa v živote rozhodne nestratia. Sú chytré, zvedavé, šikovné a hlavne milujúce zmeny. Na jednej strane môže ísť o kladnú vlastnosť, na strane druhej, ak im tie zmeny nebudú poskytované, od nudy sa môže pokojne zmeniť na malé čertíča, až rebela.

Ako na ne: Snažte sa svoje dieťa vždy nejakým spôsobom zabaviť. Poskytujte mu dostatok podnetov, pripravujte mu bohatý voľnočasový program. Pokojne ho môžete prihlásiť aj na viacero záujmových krúžkov. Keďže sa rado priatelí a v spoločnosti iných detí býva obľúbené, problémy mu nebudú robiť ani väčšie skupinky.

Akou cestou ich viesť: O Blížencoch sa všeobecne vraví, že ide o rozpoltené znamenia. Občas môžete mať preto aj vy pocit, akoby ste vychovávali namiesto jedného dieťaťa hneď dve. Snažte sa mu od útleho veku čítať veľa rozprávok, podporujte jeho záľubu v učení, ale taktiež kreatívne schopnosti. Hrajte sa s ním hry, ktoré mu budú stimulovať myslenie.

Váhy

Zdroj: Shutterstock®

Deti – Váhy

Charakteristické vlastnosti: ide pomerne o pokojné detičky, ktoré urobia, čo vám len na očiach vidia. Avšak slovíčko váha s nimi nie je prepojené len tak náhodne. Ak máte pocit, že vaše dieťa narodené v tomto znamení je akési spomalené, najskôr ide o jeho nerozhodnosť.

Ako na ne: Pokiaľ sa vaše dieťa veľmi často nevie samo rozhodnúť, netlačte naňho, nezvyšujte hlas, ani ho nesúrte. Zbytočne by ste ho len podráždili a znervóznili. Jeho váhavosť jednoducho berte ako fakt, s ktorým sa treba zmieriť. Rovnako ak vycítia nátlak, vzbúria sa vám a vtedy čakajte veľkú emocionálnu explóziu.

Akou cestou ich viesť: Tieto detičky majú radi poriadok, ťahá ich to k estetike, umeniu, kultúre. Radi sú tiež medzi svojimi kamarátmi, no čo sa školských povinností týka, šikovnejšie sú ako samostatná jednotka. Ak budete uvažovať nad nejakým krúžkom, voľte skôr cestu individualistu.

Vodnár

Zdroj: Shutterstock®

Deti – Vodnár

Charakteristické vlastnosti: veľmi energické a šikovné deti. U malých Vodnárikov sa nemusíte obávať žiadnych konfliktov. Ak urobia niečo zlé, veľmi rýchlo sa dokážu z toho poučiť a dávať si v budúcnosti pozor, aby sa takáto situácia už nezopakovala. Toto dieťa veľmi rado pomáha a dokonca aj dospelákom. Je šikovné, učenlivé a hlavne pravdovravné.

Ako na ne: Snaha byť užitočným vám môže občas pripadať ako otravná, najmä vtedy, ak vaše dieťa je ešte na niektoré zručnosti primalé. Ak ho však odmietnete, zraníte jeho city. Snažte sa mu preto vždy vyjsť v ústrety, alebo nájsť nejaký kompromis, pri ktorom by bol aj vlk sýty aj ovca celá.

Akou cestou ich viesť: Tieto detičky patria tiež k veľmi zvedavým tvorom. Pokojne podporujte jeho zvedavé dobrodružné výpravy, no nezabudnite dohliadnuť na to, aby sa pri veľkej náruživosti nezranilo. Deti Vodnári sú veľmi spoločenské, majú radi hudbu, tanec, spev, ale aj kolektívne športy.

Odporúčame prečítať celú sériu článkov:

1 komentár
Jana Komadová

Jana Komadová

18.01.2014 17:56

dcéra je blíženec a sedí to na ňu

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE