Koloidné striebro – v čom nám dokáže pomôcť?

Nedávno sme si písali o magických vlastnostiach striebra aj zlata. Dnes sa bližšie pozrieme na samotné striebro, ktorého dezinfekčné účinky používali naši predkovia napríklad aj jednoduchou fintou – do džbánu s vodou vhodili striebornú mincu, ktorá vodu očistila od baktérií. Striebro je totiž skvelým zabijakom všakovakých vírusov, bacilov, či baktérií. Bohatší ľudia to v minulých dobách robievali tak, že pili aj jedli výhradne zo strieborných nádob. Takéto pričasté užívanie striebra však mohlo v konečném dôsledku viesť aj k alergickým reakciám.

 

Odporúčame prečítať: Sezóna čerstvého hrášku je tu!

 

S príchodom antibiotík a rôznych liečiv sa liečebné účinky striebra začali dostávať do úzadia. Vedci aj lekári uprednostňovali tabletky, pilulky, kvapky a na striebro sa začalo zabúdať. Pričom do toho času ho mali za najlepšie možné antibiotikum vôbec. 

Koloidné striebro – v čom nám dokáže pomôcť?

Zdroj: Shutterstock®

Ako všestranné antibiotikum ho vieme použiť aj dnes. Poradiť si vie nielen s chrípkou, ale aj kožnými problémami, od akné až po ekzém, či popáleniny. V EÚ je povolené avšak len vonkajšie užívanie koloidného striebra, napriek tomu ho mnohí užívajú aj vnútorne, tak ako to robievali ľudia aj dávnejšie. Lekári varujú, že stále je nedostatok dôkazov o jeho účinkoch v ľudskom tele, odporcovia hovoria o rozsiahlych výskumoch, v ktorých sa koloidné striebro už dávno obhájilo. Rozhodnutie necháme na vás, ak by ste sa ale rozhodli ZA, pozrite na čo všetko sa koloidné striebro dá použiť.

 

Posilnenie imunity, chrípka, problémy s dýchacími orgánmi, zápal čriev, infekcie v tele.

 

Okrem toho sa odporúča koloidným striebrom vyplachovať ústnu dutinu, najmä ak vás trápi zubný povlak, či pravidelné kazy.

 

Striebrom si môžete oplachovať aj tvár, či pokožku tela. Striebro samo o sebe je povolené aj v rôznych kozmetických produktoch, koloidné striebro má však jeho najvyšší obsah.

 

Odporúčame prečítať: Tajomstvá tých, čo vstávajú skoro ráno

Koloidné striebro – v čom nám dokáže pomôcť?

Zdroj: Shutterstock®

Ako užívať koloidné striebro?

 

Najprv zbystrite pozornosť už pri kúpe. Samotné koloidné striebro sa u nás predáva okolo 13 eur za kus, malo by byť v tmavej fľaštičke (nie plastovej) a ideálna čistota je 99,999%. Prijateľná je ale aj 99,99%. Uskladnite ho na tmavom mieste a pri naberaní nepoužívajte kovovú lyžičku, striebro by totiž nemalo prísť do kontaktu s iným kovom. Zvykne sa užívať pol čajovej lyžičky približne na 1 dcl vody, avšak na odporúčané užívanie sa opýtajte radšej predajcu. Všeobecne sa okrem iného odporúča koloidné striebro v ústach podržať, ideálne minútu, až dve.

 

Koloidné striebro môžete tiež kloktať, pomocou vatového tampónu ním potierať rany, akné, či popáleniny, vyplachovať si s ním ústnu dutinu, ale aj čistiť zdroje pitnej vody. Pomôcť môžu aj vaším rastlinkám a to najmä v boji proti plesniam. 

 

Odporúčame prečítať: Kokos ako exotický pomocník pre zdravie a krásu

2 komentárov
TvojOponent

TvojOponent

06.06.2016 21:23

Koloidné striebro je podvod. Viac tu:

Vaše meno:

Soňa Krátka

Soňa Krátka

08.06.2016 07:46

nepoznam

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE