Liečivé minerály pomôžu odstrániť bolesť

Prírodné polodrahokamy by nemali chýbať v žiadnej domácnosti. Dokážu si totiž poradiť naozaj s kdečím. Ich účinky zďaleka nie sú len dekoratívneho charakteru, pomáhajú v našich domovoch ustaľovať harmóniu, dávajú vzťahy do poriadku, krotia naše povahy a dokonca dokážu odstrániť aj niektoré bolesti. Namiesto tabletiek, ktoré nie sú dvakrát zhovievé k našej pečeni, si preto pri niektorých bôľoch, môžete pomôcť drahým kameňom. Stačí si kameň len priložiť na postihnuté miesto, v prípade dlhšie trvajúcich problémov sa okrem iného odporúča kameň mať pri sebe častejšie, napríklad aj v podobe šperku, či už okolo krku, vsadený v náušniciach, prsteni, alebo v náramku. Kamienok môžete nosiť aj vo vrecku, či v kabelke, no najlepšie jeho účinky dosiahnete s priamym kontaktom s pokožkou.

 

Odporúčame prečítať: 12 najčastejších svadobných povier – na čo by si nevesty mali dať pozor?

 

Pozrite sa ktorý minerál vám v tomto dokáže najlepšie napomôcť.

 

 NA BOLESŤ HLAVY

 

Kryštál – pomôže pri bolestiach hlavy typu migréna, ale tiež pri bolestiach, ktoré spôsobí horúčka, či zvýšený krvný tlak

 

Ametyst – účinný je pri migréne, ktorej silné následky pomôže rýchlo zmierniť. Ametyst eliminuje aj bolesť spôsobenú stresom, hnevom, plačom, či zvýšený adrenalínom.

Liečivé minerály pomôžu odstrániť bolesť

Zdroj: Shutterstock®

NA BOLESŤ HRDLA

Chalcedón – pomôže najmä pri zdurených a opuchnutých mandliach, prinesie úľavu aj pri angíne a celkovo bolestiach hrdla

 

Lapis lazuli – pokiaľ vás hrdlo začína bolieť, prípadne cítite, že v ňom začínajú vírusy okupáciu, pomôže kameň známy ako Lapis lazuli. Skvelé účinky má na hrdlo aj pri bolestiach pri prehĺtaní.

 

Smaragd – účinne pomôže pri angíne, aj pri počiatočnom zápale hrdla

 

Odporúčame prečítať: 7 životných povier, ktoré sa oplatí si (ne)všimnúť

 

 NA BOLESŤ ZUBOV A NERVOV

 

Sugilit / Kunzit – ide síce o menej známe minerálne kamene, no o to väčší je ich účinok. Pomáhajú pri stomatologických ťažkostiach, pri zubnom kaze (neliečia ho, no stíšia bolesť), pri zapálenom, ale i zaseknutom nerve

Liečivé minerály pomôžu odstrániť bolesť

Zdroj: Shutterstock®

NA BOLESŤ CHRBTICE

Rubín – ide o silný špecifický drahokam, ktorého účinky viete využiť aj pri bolestiach chrbtice. Najlepšie je ho prikladať na spodnú časť chrbtice – teda na kostrč, či v krážovej časti.

 

Záhneda – ideálna je na bolesť, ktorú spôsobilo stuhnuté svalstvo, zápal, či zlé sedenie, spánok, alebo držanie tela. Pomôže aj na bolestivú krčnú chrbticu.  

 

Odporúčame prečítať: Aké vlastnosti vám dal do vienka deň vášho narodenia?

3 komentárov
Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

18.04.2017 06:53

Tieto "kamienky" ma vždy fascinovali, mám ich niekoľko druhov, môj obľúbený je ametyst

Vaše meno:

Soňa Kelemenová

Soňa Kelemenová

18.04.2017 07:28

som zástancom prírodnej kozmetiky..... verím v liečivé účinky kamienkov.... teraz som sa aspoň dozvedela, že ktoré minerály dokážu pomôct...

Vaše meno:

Táňa Slahučková

Táňa Slahučková

19.04.2017 16:14

Prehrabem synovu zbierku a vyskúšam :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE