Objavte v lete čaro byliniek!

Môžete si ich kúpiť na trhu, v obchode, alebo ešte lepšie natrhať pri prechádzke prírodou, či si ich vlastnoručne vypestovať doma na balkóne, alebo v záhradke. Bylinky majú odjakživa liečivú moc, využívali ich už predkovia našich predkov tak v medicíne, ako aj kuchyni, či starostlivosti o krásu. Nebuďte výnimkou a usporiadajte návrat k prírode.

 

Kedy je najlepší čas na ich zber? Najsilnejšiu magickú moc mávajú v čase splnu. Nemusíte sa báť, nie je nutnosťou, aby ste ich išli zberať o polnoci. Takéto strašidelné nočné výlety na lúku, či do lesa ich silu nepodporia. Avšak počas dní, kedy je Mesiac na nebi najplnší sa na výlet do prírody predsa len vyberte. Dupľom ak sa Luna nachádza ešte aj v znamení Škorpióna, alebo iného vodného znamenia, ktoré podporujú aj našu intuíciu v ich správnom výbere.

 

Odporúčame prečítať: Kedy je podľa Luny najlepšie cestovať?

Objavte v lete čaro byliniek!

Zdroj: Shutterstock®

Keď už ich nazbierame, čo teda s nimi? Bylinky majú rôznorodé využitie. Môžete si ich zamraziť, použiť čerstvé, alebo usušiť. Ak sa rozhodnete pre tú poslednú možnosť, postupujte vždy rovnako. Kyticu byliniek zviažte, zaveste kdesi v tmavšom kúte a usušte. Takto spracované bylinky potom môžete narezať a uložiť do uzatváracích nádob, odkiaľ budú slúžiť vždy keď dostanete chuť na bylinkový čaj. Alebo si z nich môžete urobiť skvelé bytové dekorácie. Okrem vázičky, si bylinky môžete uložiť aj do malých vrecúšok, ktoré rozvoňajú váš bielizník, ale s vhodne zvolenou bylinkou uložené pod vankúšom navodia aj príjemné sny.

 

Odporúčame prečítať: Obdobie jahôd v plnom prúde

 

TIPY NA BYLINKY

Objavte v lete čaro byliniek!

Zdroj: Shutterstock®

Levanduľa – má jedinečné relaxačné účinky, hodí sa do kúpeľov, zabojuje s nočnými morami, dopraje vám spánok a odstráni aj stres.

 

Medovka – vhodná do kúpeľov, ale aj do čajov. Utíši bolesť, a to tak svalov, ako aj duše. Navodí opäť stav harmónie.

 

Mäta – osvieži v nápoji, aj v kúpeli – ten vám pomôže prekrviť pokožku a v prípade, že sa necítite práve najlepšie, mäta vás naladí na pozitívnejšiu nôtu.

 

Žihľava – detoxikuje organizmus, prečistí krv, vlasom dodá lesk, pokožke zdravie a posilní celkovú imunitu.

 

Rozmarín – skvelý do varenia, najmä pri príprave mäsa, kedy z neho počas varenia pomôže odstrániť škodlivé látky. V kuchyni v kvetináči prinesie do domácnosti pohodu a lásku.

 

Odporúčame prečítať: Pestujte chren v záhrade a využite ho v kuchyni

 

Ktorá bylinka je vaša obľúbená?

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

1 komentár
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

15.06.2015 22:24

moja obľúbená je mäta, medovka a materina dúška

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE