TEST: L´oréal Paris ELSEVE Total Repair 5 šampón a balzam na vlasy

K poškodeniu vlasov dochádza častejšie, než si myslíme. Každý deň musia naše vlasy čeliť nielen česaniu a mechanickému zaobchádzaniu, ale aj slnku, vetru a vode. Tieto vplyvy zaťažujú vlákno vlasu a poškodzujú jeho ochrannú vrstvu. Odborníci z L'Oréal Paris skúmali poškodenie vlasových vlákien a vyvinuli zloženie, ktoré je schopné vlákna regenerovať.

 

Výsledkom je rad Elseve Total Repair 5 s obsahom pokrokového komplexu Sicamide a Pro-Keratine. Účinný komplex vypĺňa mikrotrhliny v poškodenom vlase a zároveň pomáha obnoviť jeho ochrannú vrstvu. Testy preukázali, že s každou aplikáciou je účinok výraznejší.

 

Odporúčame prečítať: Špeciálny test riaseniek - tieto doma musíte mať :)

loreal-paris

Zdroj: Shutterstock®

Nedávna štúdia odborníkov z L'Oréal odhalila, ako sa vyvíja poškodenie vlasov. Najskôr sa objavuje na vrchnej vrstve vlasu, tzv. kutikule. Kutikula je ochranná vrstva, ktorá chráni vlas proti mechanickému poškodeniu a ďalším vplyvom. Pôsobením škodlivých vplyvov sa kutikula oslabuje a na povrchu vlasu sa objavuje mnoho mikrotrhlín. Na pohľad síce nie sú viditeľné, ale u poškodených vlasov hrajú zásadnú úlohu.

 

Mikrotrhliny si môžeme predstaviť ako rany alebo odreniny na koži, ktoré sa postupne zväčšujú. Ak im nevenujeme náležitú starostlivosť, postupom času sa zväčšujú a celkový stav vlasu sa zhoršuje. Rad Elseve Total Repair 5 bol vyvinutý, aby pomohol zaceliť mikrotrhliny vo vláknach vlasu.

 

Odporúčame prečítať: L´ORÉAL Professionnel Tecni.ART gél na vlasy

total-repair-5

Zdroj: Shutterstock®

Účinnou zložkou je regenerujúci komplex Sicamide a Pro-keratín, ktorý intenzívne obnovuje štruktúru a odolnosť vlasu. 

 

Sicamide účinkuje v dvoch krokoch:

1. Okamžitý efekt - Okamžite vypĺňa mikrotrhliny v poškodenom vlase.

2. Dlhodobý efekt - Pomáha obnovovať ochrannú vrstvu vlasu.

 

Sicamide je pre zloženie vlasu veľmi prirodzený. S každou ďalšou aplikáciou dochádza k vypĺňaniu väčšieho počtu trhlín a zosilnenie ochrannej bariéry. 

 

Odporúčame prečítať: L´oréal Paris Miss Manga Punky a mono očný tieň

loreal-sampon

Zdroj: Shutterstock®

Tieto produkty som mala už viackrát - naposledy možno tak rok dozadu, kedy mali iné zloženie ako teraz. No napriek tomu sa mi zdajú rovnako účinné a kvalitné ako aj vtedy :) Tiež som si viac ako istá, že vôňa je totožná s tou predchádzajúcou - dosť intenzívna, takže vlásky prevonia na dlhý čas!

 

Aj keď balzam nezvyknem používať, prekonala som sa a môžem skonštatovať, že sa ho určite oplatí vyskúšať. Spolu so šampónom po sebe zanecháva poriadny kus práce. Vlasy sú na dotyk úplne jemnučké, vyhladené, nerozstrapkané a krásne lesklé.

 

Odporúčame prečítať: L´oréal Paris Skin Perfection Advanced Correcting sérum

loreal-balzam

Zdroj: Shutterstock®

Šampón pení poriadne, takže ho stačí použiť menej ako som zvyknutá :)) Čomu som veľmi rada, pretože šampóny míňam na litre, keďže si vlasy, žiaľ, musím umývať obdeň...
Na balzame mi vyhovuje, že nie je potrebné nechávať ho dlhšie pôsobiť - aspoň na balení to nie je uvedené, preto ho len poriadne rozotriem, a následne aj opláchnem. Veď viete ako nerada si nechávam na vlasoch čokoľvek pôsobiť :D

 

Túto silnú dvojku určite oceníte, ak na sebe pozorujete, že Vaše vlasy strácajú na kráse, lesku alebo prosto z nejakého dôvodu s nimi nie ste spokojné... Za tú nízku cenu(3,29€/ks) môžete svojej korune krásy prinavrátiť všetku potrebnú staroslivosť, ktorá im doposiaľ chýbala!

 

Odporúčame prečítať: L´ORÉAL PARIS ELSEVE luxusný hodvábny olej na vlasy

elseve

Zdroj: Shutterstock®

balzam

Zdroj: Shutterstock®

10 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

15.06.2015 15:36

produkty tejto značky sú fajn a tieto dva som už mala - môžem potvrdiť že po nich boli vlasy krásne jemné a voňavé

Vaše meno:

Martina Csefová

Martina Csefová

22.06.2015 12:15

Mala som balzam, celkovo som s ním bola spokojná, pekne voňal :)

Vaše meno:

Erika Špacírová

Erika Špacírová

25.06.2015 10:57

môžem potvrdiť, vlasy zanecháva neuveriteľne hebké a tá vôňa! :)

Vaše meno:

Lucia Bruňáková

Lucia Bruňáková

02.07.2015 14:39

elseve má parádnu vôňu :)

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

20.08.2015 10:59

poškodené vlasy je presne typ môjho problému

Vaše meno:

Gabriela Diheneščíková

Gabriela Diheneščíková

04.09.2015 15:39

neviem, ale mne ako Elseve na vlas nerobia dobre, neviem cim to je, no tuto znacku som vyskusala, no uz si ju teraz nekupujem

Vaše meno:

Karolína

Karolína

17.12.2015 14:56

Tieto dva produkty som už v minulosti používala a môžem povedať, že mi vlasy po nich ostali jemné, hebké a veľmi voňavé :-)...za mňa ÁNO!!

Vaše meno:

Ľuba Reháková

Ľuba Reháková

01.01.2016 21:43

Od L'Oréal Paris má práve doma presne tento šampón a balzam - Elseve Total Repair 5. Bez balzamu by som vlasy vôbec nerozčesala. Celkom som spokojná. Len moje vlasy potrebujú ako doplnok starostlivosti ešte aj masku na vlasy - aspoň tak raz za 2 týždne. Inak s týmito výrobkami spokojnosť.

Vaše meno:

Alžbeta Nováková

Alžbeta Nováková

02.01.2016 17:09

Používam šampon aj balzam na vlasy sú po umytí krásne lesklé jemné.

Vaše meno:

Zuzana Behancová

Zuzana Behancová

06.04.2016 13:18

Veľmi dobrý šampón, krásna vôňa a jemné vlásky.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE