Rok 2015 – rok drevenej Kozy

Po divokom a energickom roku Koňa prichádza konečne mierne upokojenie. Už 19.1.2015 nastupuje rok v znamení čínskeho horoskopu – Kozy.

 

 

Tá bude tentokrát vo svojom „drevenom“ prevedení a prinesie nám harmóniu, pokoj a lásku. Podľa čínskej mytológie je znamenie Koza symbolom materstva a plodnosti.

 

 

Rok Kozy je najideálnejším obdobím na rozhodnutie založiť si rodinu, ale aj na bezpečný relax, oddych, načerpanie životnej energie, či rozhodenie sieti lásky.

 

Rok Kozy je v poradí ôsmym znamením, ktoré sa zároveň považuje za jedno z najpokojnejších a najroztomilejších. Nečakajte však, že v roku 2015 nebudete musieť ani len pohnúť prstom. Koza sa vyznačuje aj tvrdohlavosťou, takže pokiaľ sa vám podarilo v minulom roku vyrobiť nejaké konflikty a ešte stále nie sú doriešené, pripravte sa na to, že sa im počas najbližších dvanástich mesiacoch budete musieť predsa len venovať.

Rok 2015 – rok drevenej Kozy

Zdroj: Shutterstock®

Koza vyťahuje na povrch aj citové záležitosti, preto sa nedivte, keď vás stiahne na emocionálny kolotoč. Pripravte sa na pozitívne aj negatívne zážitky. To druhé čaká tie z vás, ktoré sa už dlhšiu dobu pokúšali čosi vo svojom vzťahu napraviť. Ak sa vám začal vzťah rúcať pred pár mesiacmi, je len malá pravdepodobnosť, že ho v 2015 zachránite. Mnohé z vás začnú konečne do popredia stavať samé seba, potreby svojho srdca, ako aj túžby svojej duše. Zaťatá Koza ale málokedy vie ustúpiť zo svojich požiadaviek, preto problémy budú najmä s kompromismi.

 

Odporúčame prečítať: Rozhovor s vešticou - Čo prinesie rok 2015 ženám v láske?

 

Na strane druhej Koza prináša po istom čase aj vnútorný pokoj. Jej silná túžba po harmónii a šťastnej rodine ju poháňa za svojím cieľom. V roku 2015 sa preto z mnohých domácností bude ozývať reštauračný ruch, ale tiež smiech a láska. 

Rok 2015 – rok drevenej Kozy

Zdroj: Shutterstock®

Rok Kozy praje zábave aj oddychu a cestovaniu, najmä leto si dôkladne užite a ak vám to dovolí finančná situácia vyberte sa na viacero hoc aj menších dovoleniek. V práci to najmä v tomto období bude mierlivejšie, vynikať budú najmä tie z vás, ktoré sa prejavia po kreatívnej stránke. V tomto roku budú vznikať zaujímavé umelecké diela, oplatí sa investovať napríklad aj do starožitností. Práve teraz sa môžu upevňovať aj vzťahy na pracovisku, rovnako stagnujúce priateľstvá. Na výslní budú aj drobné flirty, avšak len tak do takej miery aby zabavili a neublížili.

 

Odporúčame prečítať: Astrologický horoskop na rok 2015

Rok 2015 – rok drevenej Kozy

Zdroj: Shutterstock®

Rok Kozy zvykne byť aj o zásnubách, uzatváraní manželstiev a o zvýšenom počte novorodencov. Koza praje plodnosti, aj tej nechcenej, preto ak sa necítite ešte na rolu mamičky, „pod perinou“ radšej opatrne. Avšak tým z vás, ktoré sa o bábätko snažia, rok Kozy dopraje. Zvyšuje taktiež nádej, vieru aj sebavedomie. Koza je veselá a príjemná, takýto sú aj ľudia narodení v jej roku. V zlých chvíľkach sa však radosť, môže premeniť na precitlivelosť. Aj na to teda buďte pripravené.

 

Odporúčame prečítať: Rozhovor s vešticou - Čo prinesie rok 2015 ženám v práci?

Rok 2015 – rok drevenej Kozy

Zdroj: Shutterstock®

TIP NA ROK 2015: Veľa sa smejte, oddychujte a užívajte si život. Nezabudnite však z času na čas vyvinúť aj aktivitu, aby vás povinnosti nedobehli o dvanásť mesiacov. Rok Drevenej Kozy (podľa niektorých charakteristík aj rok Ovce) potrvá do 7.februára 2016. Za ten čas naberajte dostatok síl, snažte sa neplytvať peniazmi a myslite pozitívne. 

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

1 komentár
Dominika Kozová

Dominika Kozová

16.01.2015 22:06

zaujimavy clanok :)

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE