S pomocou ktorých symbolov podporíte vašu krásu

Krásne by sme sa mali cítiť každý deň. Tento pocit nám zvyšuje sebavedomie, ale aj pocit šťastia a spúšťa tak jednu reťazovú reakciu. Lebo keď sme krásne a šťastné, srší z nás aj dobrá nálada a dobro predsa priťahuje dobro. Minimálne by to tak malo byť.

 

Bez rečí o povrchnosti sa pokojne aj naďalej púšťajte do skrášľovacích kúr, množstvo zaujímavých tipov ako na to, nájdete aj na našom webe, či už vás trápi PLEŤ, VLASY, alebo ŠATNÍK. Ak svoju charizmu ale chcete ešte niečím podčiarknuť, ponúkame vám prehľad atypických pomôcok - symbolov, ktoré kedysi slúžili práve na posilnenie vonkajšej aj vnútornej krásy.

 

Božským archetypom ženskej krásy bola Afrodita, v rímskom slovníku známa aj ako Venuša. Do oblastí nad ktorými držala ochrannú ruku patrila okrem krásy aj láska a umenie. Krásu môžete ale podporiť aj hmotnejšie. Vyberte si niektorý z nasledujúcich symbolov:

Symboly pre krásu

Zdroj: Shutterstock®

KVETY 

 

Vo vlasoch, na oblečení, v šperkoch, či kvetinové vône v podobe parfémoch. Inšpirujte sa ich jemnosťou a nenápadnou zvodnosťou. Večnú krásu predstavuje ruža, ktorá sa ako jej symbol objavuje neraz aj v básňach, či piesňach. V iných kútoch sveta, napríklad v Indii, Číne, či v Japonsku bol z kvetín tou najkrajšou lotosový kvet, za symbol čistej a dokonalej krásy bola považovaná aj orchidea, kamélia, alebo pivónia.

 

Odporúčame prečítať: HOROSKOPY na november pre všetky znamenia

 

 

ZVIERACIE MOTÍVY 

 

Tou NAJ z celej zvieracej ríše bola rozhodne mačka. Najmä v Indii predstavovala symbol krásy až ľúbeznosti. Na druhej strane boli mačky spájané aj s duchovnom, dokonca bosoráctvom. Tradovalo sa, že tie najkrajšie dievčatá, ktoré majú v láske mačky sú čarodejnicami. Vy čarovať nemusíte, ale vzory mačiek na svojom odeve, kabelke, ale aj v doplnkoch pokojne využiť môžete.

Symboly pre krásu

Zdroj: Shutterstock®

VTÁKY  

 

Okrem zemských zvierat sa krása pripisovala aj niektorým druhom vtáctva. Môže za to ich šarmantný vzhľad, noblesa s akou sa pohybujú po vzduchu, ale aj radosť zo slobody. Do dnešného dňa sa s krásou spája napríklad labuť, kedysi ale takýto status zastávali napríklad jarabice. Tie boli dokonca v starovekom Grécku spájané aj s bohyňou Afroditou. V Číne považovali jarabice aj za symbol elegancie, v Indii za symbol zvodnosti. Podobne tak šarm a krásu predstavoval aj bažant, ktorého perie pripomínalo slnečné lúče. Samozrejme nesmieme zabudnúť na páva, ktorý pôsobí síce tak trochu namyslene, pripisovali sa mu ale aj magické vlastnosti. 

 

Odporúčame prečítať: Symboly na privolanie peňazí

Symboly pre krásu

Zdroj: Shutterstock®

PERLY 

 

Zo šperkov vám najviac krásy vnuknú práve perly. Isteže, nie je to najlacnejší špás, zase jedny perly za život by sme mohli vlastniť nie? Perla je najznámejším symbolom krásy, spájaná je taktiež s už spomínanou bohyňou Afroditou, ktorá sa zrodila v mori. Perla patrí tiež k Lune, ktorá má takisto čo do krásy povedať. 

 

Odporúčame prečítať: Aktivity vhodné pre obdobie splnu

 

 

MESIAC 

 

Najmä keď sa nachádza vo fáze splnu. Vtedy sa totiž Luna považuje za najmagickejšiu a zároveň najkrajšiu. Mesiac v splne je tiež symbolom harmonickej krásy, niektoré náboženstvá (ako napríklad budhizmus) ho prirovnávali až k dokonalosti. Vám postačí v tvare mesiaca napríklad náhrdelník, či náušnice. Alebo ešte lepšie - zakúpte si lunárny kalendár a s jeho pomocou si počas splnu doprajte obľúbené pleťové, či vlasové kúry.

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

1 komentár
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

04.11.2015 13:49

zaujímavé...

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE