Strom života vám zabezpečí dlhovekosť

V mytológií, v povestiach, bájach, rozprávkach... tam všade sa môžeme stretnúť s pojmom „Strom života“. To, že stromy majú množstvo pozitívnej energie, z ktorej môžeme čerpať je mnohým z nás jasné. Veď nie nadarmo sa stromom života označuje aj jedna časť nášho mozgu. V čom teda spočíva tajomstvo a čaro takéhoto stromu? Prečo si tento symbol ľudia nechávajú tetovať, či maľovať na stenu? Prečo by ste si ho mohli zaobstarať minimálne v podobe malého obrázka?

 

Strom života sa v mnohých tradíciách stal akýmsi symbolom jednotnosti vesmíru. Dáva nám obrovskú dávku energie, poskytuje tiež liečiteľské schopnosti a môže byť tiež zárukou dlhovekosti.

 

Odporúčame prečítať: Symboly na privolanie peňazí

Strom života vám zabezpečí dlhovekosť

Zdroj: Shutterstock®

Mýtický Strom života má korene hlboko v podsvetí a je tak vysoký, že siaha až do nebies. Aj vďaka tomu predstavuje symbol dynamickej výmeny medzi nebom a zemou, duchovnom a matériou. Niekedy sa Strom život zobrazuje aj naopak, respektíve má korene rovnako rozvetvené ako korunu a teda, aj keď ho otočíte naopak, stále vyzerá rovnako. Konáre predstavujú vyššie ambície aj snahu na sebe pracovať a rozvíjať svoje schopnosti, ako aj úsilie dostať sa vyššie. 

 

Odporúčame prečítať: MINITEST: Zistite, ktorú čakru máte oslabenú

Strom života vám zabezpečí dlhovekosť

Zdroj: Shutterstock®

Každá kultúra mala svoj vlastný Strom života

 

V niektorých sa nachádzali ešte ďalšie „mýtické“ bytosti. V korune stromu napríklad žili nadprirodzené vtáky, ktoré boli akýmsi spojivom práve medzi nebom a zemou. Ako sme už spomenuli, konáre predstavovali možnosť sebazdokonalenia tým, že sa priblížite k nebesám. Korene dokázali zabezpečiť, aby ste sa príliš neodpútali od reality. Múdrosť a omladzujúcu silu plus dlhovekosť ste mohli získať s prameňa, ktorý vyvieral priamo pod stromom.

 

V škandinávskej mytológii sa za Strom života považoval jaseň, zvaný aj Yggdrasil. U Sumerov to bol vznešený céder, v starovekom Egypte zas figovník. Všetky tieto stromy symbolizovali plodnosť, ale aj vieru, že ľudské pokolenie sa môže časom vyvinúť až na božstvo. 

 

Odporúčame prečítať: Symboly, ktoré nám pritiahnu do života lásku

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

2 komentárov
Ľuba Reháková

Ľuba Reháková

30.12.2015 17:17

Veľmi sa mi páči takéto objímanie stromov. Sama to občas robím. Vyhliadnem si v lese pekný urastený strom a objímam ho. Je to super. Len zatiaľ to robím skôr tak tajne .... ľudia sú rôzny, ale stále viac a viac sa snažím, aby mi nezáležalo na tom čo si kto o mojich aktivitách myslí ...

Vaše meno:

Ľuba Reháková

Ľuba Reháková

30.12.2015 17:20

A inak ja sa "rozprávam" aj so stromami, kríkmi, kvetmi, chrobákmi, muchami ... proste s prírodou, ktorá je okolo nás. Snažím sa nikomu neubližovať a keď som napr. teraz pred Vianocami bola na vetvičky zo smreku, tak som stromu za ne aj poďakovala ... ja viem, mnohým to pripadá nenormálne, ale ja to takto cítim ako správne. Nezvyknem sa s tým chváliť, ale možno si toto prečíta niekto, kto sa správa podobne a bude vedieť, že nie je "v tom" sám ♥

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE