Egyptský horoskop - znamenie HORUS

Ten, kto sa narodil v egyptskom znamení Horus si o sebe môžete pokojne myslieť že je vyvoleným. Do vienka mu charakteristické vlastnosti dodal jeden z najdôležitejších a zároveň najstarších egyptských bohov. Mimo iného stojí aj za ich energickou povahou, impulzívnym správaním, horúcim srdcom a častokrát aj hlavou. Osoby narodené v tomto egyptskom znamení sa nedá nemilovať, neraz vás však dokážu svojím správaním vyviezť z miery.

A čo to znamená? Ľudia v znamení Horus patria k mimoriadne akčným osobám, takmer vždy dajú na svoj šiesty zmysel, občas ho však predbehne ich spontánnosť. V takýchto prípadoch spustia lavínu, ktorú už potom nejde zastaviť. Ich činy tak mávajú vplyv na celé ich najbližšie okolie, kým si však Horus uvedomí, čo spáchal, neraz už je neskoro.

 

Egyptské znamenie Horus

 

Dátum narodenia: 7.5. - 8.6.

 

Kto bol Horus?

Egyptský horoskop Horus

Zdroj: Shutterstock®

Ako sme už v úvode spomenuli, Horusovi bola pripisovaná tá najväčšia dôležitosť, aj kvôli tomu, že je jedným z najstarších egyptských bohov. Znázorňovaný je ako muž s hlavou sokola, prípadne ako sokol samotný. Horus je bohom celého neba, bohom Slnka, vládcom Egypta a zároveň dedičom pozemského panstva boha Usira. Za jeho rodičov sa považuje boh Osiris a Isida. Svoje vodcovstvo nad Egyptom si podľa mytológie zaslúžil tým, že zvíťazil v boji nad tyranom Sethom, v krajine sa mu týmto triumfom podarilo nastoliť opätovný poriadok.

Egyptský horoskop Horus

Zdroj: Shutterstock®

Charakteristické črty

 

Títo ľudia majú v sebe veľký cit pre spravodlivosť. Neznášajú krivdy páchané na druhých ani na sebe, vyhýbajú sa klamstvám, intrigám a zlu, ktoré dokáže človek napáchať. Napriek tomu sa však neraz dostanú do konfliktov, aj keď ich rozhodne cielene nevyhľadávajú. Do hádok ich neraz dostane ich impulzívne správanie, konať s horúcou hlavou je totiž pre nich viac než typické. 

Egyptský horoskop Horus

Zdroj: Shutterstock®

Láska a vzťahy

 

Majú čisté a dobré srdce, avšak v mladosti sa potrebujú vybúriť. Neraz sa vrhnú do vážneho vzťahu, bez toho, aby to tak vážne sami vnímali. Svoju polovičku dokážu namotať na predstavy o ružovej budúcnosti, a potom na ne sami zabudnúť. Keď už však nadobudnú pocit, že stretli tú pravú / toho pravého môžete od nich očakávať čokoľvek. Obvykle sa veľmi rýchlo vrhnú do manželstva, ak však vzťah nemajú preverený časom, odídu z neho zo zlomeným srdcom. Typická je pre nich aj vlastnosť zamilovať sa naraz do dvoch ľudí. Nestálosť v láske sa u nich s pribúdajúcim vekom začne vytrácať.

Egyptský horoskop Horus

Zdroj: Shutterstock®

Zdravie a krása

 

Svoju vynaliezavosť vedia aplikovať nielen v práci, ale aj čo sa týka ich vzhľadu. Tieto osoby si na svoj zovňajšok potrpia, a to rovnako tak ženy, ako aj muži. Čo sa módy týka radi sa odlišujú originálnym oblečením, aj líčením. Pri svojej horlivej povahe by si mali dávať pozor najmä na nešťastné úrazy. Obzvlášť opatrní by mali byť za volantom, ale aj na cestách, keď radi vyhľadávajú neznáme prostredie a pud sebazáchovy častokrát potláčajú do úzadia. 

Egyptský horoskop Horus

Zdroj: Shutterstock®

Práca a relax

 

Neznášajú stereotyp, najmä ten pracovný. Rutine sa vyhýbajú ako sa len dá. V práci sú kreatívni, akční a hlavne cieľavedomí. Presne vedia za čím si idú, keď je treba vzdelávajú sa, pracujú na sebe. Málokedy sa vzdávajú. Vyhovujú im zamestnania, kde sa uplatnia slovom. Patria k veľmi komunikatívnym ľuďom, niekedy sa môže stať, že sa pri nich nedostanete ani k slovu. Majú množstvo energie, no aj oni si občas potrebujú dobiť baterky. Vtedy by mali zájsť s partiou svojich priateľov, alebo so svojou rodinou niekam do prírody, k moru, či na hory. Dobre sa odreagujú aj pri kreatívnej činnosti.

Zdroj foto:

www.thinkstockphotos.com

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE