Vhodné potraviny podľa horoskopu: Čo si dáš na tanier? (I. časť)

Obľuba určitých potravín a chute sú pomerne individuálnou záležitosťou, ale aj príslušnosť ku konkrétnemu znameniu zverokruhu vie čo-to napovedať o stravovacích zvyklostiach. Viete, ktoré potraviny sú pre vaše znamenie tie vhodné a ktorým sa radšej vyhnúť? Odpoveď nájdete v nasledovnom prehľade, ktorý zahŕňa prvú polovicu znamení horoskopu. 

BARAN (21.03. – 20.04.)

Prudký a impulzívny Baran máva problémy s bolesťami hlavy a migrénami, preto je pre neho dôležitá vyvážená a pravidelná strava bohatá na vitamíny. Nepravidelné stravovanie vedie k poklesu hladiny cukru v krvi, čo môže byť spúšťačom migrény. Vyhnúť sa treba tiež koreneným a presoleným jedlám. Pre Barana sú prospešné: banány, špenát, mandle, tekvica, cesnak či cibuľa. Nemal by to však preháňať s mäsom a ako prílohu môže uprednostniť hnedú ryžu. 

BÝK (21.04. – 21.05.)

Býka sa týkajú zažívacie problémy, preto by mal svoj žalúdok upokojiť nenáročnou stravou a k tomu si dopriať feniklový, harmančekový alebo zelený čaj. Zo zeleniny sú vhodné: listový šalát, reďkovka, špargľa, baklažán. Do jedálnička sa mu oplatí zaradiť aj ananás, figy, hrušky, fenikel, kvalitný jogurt a ľahko stráviteľné mäso (morčacie, kuracie, rybie). Okrem ťažkých jedál si treba dať pozor aj na rafinovaný cukor.

Pozri aj: Je skutočne ryžový sirup zdravšou náhradou cukru? Zisti pravdu!

stravovanie podľa horoskopu

Zdroj: Shutterstock®

BLÍŽENCI (22.05. – 21.06.)

Vyťažení Blíženci často zabúdajú na svoj pitný režim. Pozor, káva do neho nepatrí! Keďže sa zdravotné problémy Blížencov točia najmä okolo nervovej sústavy a pľúc, bolo by veľmi prospešné, keby sa vyhli zbytočnému stresu, ale taktiež fajčeniu. Zabudnúť treba na fast-food a všetky polotovary. Dopriať by si mali najmä zelenú zeleninu, ktorá efektívne detoxikuje telo, napríklad brokolicu, kel či šalát. Vhodnou pochúťkou sú oriešky, predovšetkým mandle.

RAK (22.06. – 22.07.)

Pre znamenie Raka je podstatné dopriať si častejšie menšie porcie jedla. Vyhne sa tak aj večerným nájazdom na chladničku. Stopku by mali mať vyprážané jedlá. Pre Raka je skôr vhodná strava upravená na pare alebo pečením. Z mäsa sa odporúča preferovať hlavne kura a ryby. K ostatným prospešným potravinám patria: jablká, fazuľa, cvikla, karfiol, bobuľové ovocie.

zdravá strava podla horoskopu

Zdroj: Shutterstock®

LEV (23.07. – 23.08.)

V prípade Leva treba dávať pozor hlavne na kardiovaskulárny systém. Preto je vhodné obmedziť ťažké jedlá s vysokým obsahom tukov, ale aj priveľmi korenené jedlá. V jedálničku Leva by však nemali chýbať zeleninové šaláty, huby, koreňová zelenina a citrusy. Srdce podporia aj paradajky vďaka obsahu antioxidantu lykopénu. Z mäsa je dobré vybrať si kvalitné hovädzie.

PANNA (24.08. – 23.09.)

Jemné znamenie Panny si musí dávať pozor nielen na žalúdok, ale aj na pľúca, ktoré podporí zaradením žeruchy, marhúľ, jabĺk, brokolice či bobuľového ovocia do stravy. Okrem kalorických pokrmov by sa mala vyhnúť drobnostiam, ktoré „uzobkáva“ medzi jedlami. Avšak nevhodnou je okrem zemiakových lupienkov a čokolády aj konzumácia väčšieho množstva orechov. Ak už maškrtiť, tak výber by mal padnúť radšej na sušené ovocie.

Inšpiruj sa: Lykopén s protirakovinovými účinkami: Nájdeš ho v týchto potravinách!

6 komentárov
Jana Komadová

Jana Komadová

25.01.2019 10:12

Som lev a nemám rada ťažké jedlá

Vaše meno:

Jana Kladivíková

Jana Kladivíková

25.01.2019 16:35

Zaujímavé, teším sa na pokracovanie

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

25.01.2019 22:40

Zatiaľ je tu len manželov horoskop a sedí to naňho presne (bolieva ho hlava). Ja si na ten svoj musím počkať...

Vaše meno:

Kristína Bertová

Kristína Bertová

05.02.2019 20:16

zaujímavé, ako to na mňa sadlo..som bliženec a je pravda, že zanedbávam pitný režim a mám aj neurologické ochorenie...našťastie zelenú zeleninu ako sa píše, mám veľmi rada :)

Vaše meno:

Marta Kendrová

Marta Kendrová

18.02.2019 13:28

teším sa na pokračovanie:-)

Vaše meno:

Katarína Šugar

Katarína Šugar

19.02.2019 09:18

som panna a veru na mna to sedi

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE