10 znakov, ako rozoznať osoby v znamení Lev

August nám vrcholí a spolu s ním aj astrologické znamenie Leva, ktoré prislúcha práve tomuto letnému mesiacu. Ak chcete spoznať toto znamenie, ponúkame vám 10 znakov, vďaka čomu Leva poľahky odhalíte medzi svojimi známymi. Že je spoločenský, veselý a akčný, to možno viete. Lev má však ďaleko viac charakteristík, ktoré ho vystihujú. Veď posúďte sami.

Odporúčame: Babyboom v Hollywoode: Ku ktorým celebritným párom priletí tento rok bocian?

teatrálnosť

Zdroj: Shutterstock®

1. Afektovanosť a teatrálnosť

Lev je plný teatrálnosti, má skvelé herecké schopnosti, ktoré veľmi rád využíva tak v pracovnom, ako aj v osobnom živote. Pripravte sa na jeho náladovosť, emotívne prejavy a rôzne zaujímavé scénky. S Levom sa vďaka tomuto nikdy nenudíte, na druhej strane vás ale jeho nestále správanie môže častokrát privádzať do rozpakov.

2. Cieľavedomosť a priebojnosť

Predstavte si leva alebo levicu v divej prírode. Ako sa ženie za svojou korisťou, ako si chráni svoje teritórium, prípadne svoje mladé. Ľudia narodení v ohnivom znamení Leva vedia byť rovnako bojovní, ako tieto divoké šelmy. Neradno sa s nimi púšťať do hádok či súbojov. Ich cieľavedomosť a silná potreba zvíťaziť, im razí cestu pokojne aj „cez mŕtvoly“.

3. Charizma

Muži aj ženy, obe pohlavia tohto znamenia sú veľmi príťažlivé. Ich erotický náboj zacítite už z diaľky, obzvlášť ak sú práve v danej chvíli na love. Levovia majú v obľube výraznú, miestami až extravagantnú módu, podobne by mali vyzerať aj šperky, ktorými sa radi krášlia. Dámy volia výraznejší, no hlavne očarujúci make-up, ktorý ich sexappeal ešte viac zvýrazní. 

Pozri aj: Bucatini s paradajkovou omáčkou: Pochúťka na každý deň

dobrodružnosť

Zdroj: Shutterstock®

4. Dobrodružnosť

Najmä v mladšom veku sa Levovia vrhajú do kadejakých dobrodružstiev, neraz aj bezhlavo. Našťastie majú skvelý orientačný zmysel, riadia sa tiež svojou intuíciou, takže aj keď sa dostanú do problémovej situácie, vlastnými schopnosťami sa z nej ľahšie vyhrabú. Cestovateľská mánia sa Levov drží po celý ich život, občas sa stáva neoddeliteľnou súčasťou ich životného štýlu. Spoznáte to aj vďaka tomu, že kým si nájdu svoj domov, vystriedajú viacero kútov sveta.

5. Hrdosť

Len neurazte Leva. Jeho hrdosť im nedovolí odpustiť vám, ak pôjde len o drobnosť, v tom lepšom prípade vám možno odpustia, no navždy si tento váš prečin uchovajú v hlave. A pri prvej príležitosti vám to veľmi radi vyhodia na oči.

6. Pôžitkárstvo

Levovia si veľmi radi vychutnajú kvalitné jedlo. Za kvalitu si neváhajú ani priplatiť, ideálne však ak ich niekto pozve. Okrem gurmánskych pôžitkov si radi doprajú aj všetky ďalšie druhy relaxu. Od wellness procedúr, cez dovolenky, spa víkendy, bujaré oslavy... Lev si jednoducho užíva život veľmi rád, lákajú ho však luxusnejšie, miestami až snobskejšie aktivity.

míňanie peňazí

Zdroj: Shutterstock®

7. Míňanie peňazí

Na jednej strane sa vám Lev môže zdať veľmi šetrní, miestami dokonca až „držgroš“. Idete s ním na obed a keď nemá svoju nie veľmi častú rozmarnú chvíľku, tak si váš spoločný účet veľmi radi prepočítajú do posledného centu. Nezabúdajú ani na dlhy, nevadí, že ste si od nich požičali len 1 euro. Ak je však situácia opačná a nejde o veľkú sumu peňazí, raz dva im vypadne z mysle. Paradoxne však Lev veľmi rád míňa. A aby sme mu nekrivdili, nielen na seba, aj keď samozrejmosťou, že je v rámci míňania peňazí hrajú prím jeho vlastné potreby. Na svojich blízkych však tiež neváha čo to utratiť.

8. Sebavedomie

Lev vo všeobecnosti netrpí nedostatkom sebavedomia. Vyznačuje sa obvykle vysokou štíhlou postavou, muži patria k tým svalnatejším, ženy sa nadváhe vyhýbajú pravidelným športovaním. Pokiaľ ich však opustí milovaný partner, zo sebavedomého Leva sa stane na pár okamihov skľúčené stvorenie, ktoré o sebe pochybuje. Po pár uplakaných dňoch plných pochybností o svojej atraktivite sa však Lev opäť vzchopí a pri pohľade do zrkadla pochopí, že stále patrí k žiadúcim bytostiam.

9. Definitívnosť

Teda ak ho sklamete tak, že sa rozhodne vypustiť vás zo svojho života, urobí tak bez váhania. A nie sú to len vyhrážky. Lev pri naozajstnom sklamaní nevie odpúšťať. Páli mosty a svojich bývalých partnerov, partnerky navždy odstriháva zo svojho sveta. Dokonca ak ich náhoda priveje na rovnaké miesto, Lev s hrdo vztýčenou hlavou hodí smerom na dotyčnú osobu maximálne tak pohŕdavý pohľad. Na druhej strane, ak sa dvaja rozídu v dobrom, Lev dokáže prekonať prvotné negatívne pocity, a pokiaľ si so svojím ex rozumie, postupom času vedia byť aj dobrými priateľmi. 

Odporúčame prečítať: Schudnite podľa znamenia – časť II.

karierizmus

Zdroj: Shutterstock®

10. Karierizmus

Lev je veľmi ctižiadostivé znamenie. Na svojej kariére obvykle tvrdo pracujú, vzdelávajú sa, tým že veľa cestujú naberajú taktiež nové skúsenosti. A vďaka prirodzenej inteligencii ich vedia veľmi ľahko uplatniť vo svoj prospech. Hodia sa im profesie, kde budú narábať s peniazmi, ale tiež uplatňovať svoju záľubu v cestovaní, ako aj svoje kreatívne myslenie. Lev za svojím vysneným cieľom putuje postupne a premyslene. 

6 komentárov
Martina Zahoranová

Martina Zahoranová

13.08.2014 13:25

neviem prečo ale na mňa ako "leva" väčšina horoskopov vôbec nesedí a ani v tejto charakteristike som sa vôbec nenašla :-)

Vaše meno:

Katarína Šutvajová

Katarína Šutvajová

19.08.2014 17:29

čo poznám levov vo svojom okolí tak to väčšinou sedí

Vaše meno:

Miriama Rusinová

Miriama Rusinová

22.08.2014 18:41

ja som lev a tieto 10 znaky sedia úplne presne, našla som sa v nich,

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

22.08.2014 23:32

ja som tiež lev no sedí na mňa iba niečo nie som karieristka ani veľa nemínam

Vaše meno:

Bc. Lucia Zabáková

Bc. Lucia Zabáková

31.08.2014 12:49

MOja sestra sa narodila v znamení Leva. Mamina mala radosť keď sa jej narodila na jej meniny, ale čo sa týka horoskopov tak by som ju nemohla priradiť ani k jednému. K tomu, že radi míňajú a nezabudnú ak si niekto od nich požičal peniaze, to vôbec nie je na ňu, práve naopak, ak aj minie tak len na tých, ktorých má najradšej :D

Vaše meno:

Alena Ďurechová

Alena Ďurechová

11.09.2014 04:50

som levica a pobavila som sa :-) trošku prehnane, ale tak z káždého čosi po troške sedí.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE