3 znamenia horoskopu s oslabenou imunitou: Tieto si musia dávať pozor

Vybudovať si imunitný systém v tejto dobe nie je vôbec jednoduché. Ak by ste chceli svojmu organizmu doplniť vitamín C, ktorý posilňuje obranyschopnosť organizmu, tak by ste márne nejaké to C-éčko hľadali v lekárni. Jednou z možností je vyrobiť si citrónové cukríky, ktoré vám aspoň čiastočne doplnia dávku vitamínu C. 

V druhom rade je vhodné do jedálnička zaradiť viac čerstvého ovocia a zeleniny, ktoré organizmu doplnia prírodné zložky, ktoré mu prospievajú. Avšak, pokiaľ sa jedna o imunitný systém, tak nie každému bolo do vienka nadelené pevné zdravie a odolnosť voči zdravotným problémom.

Niekto môže chodiť v zime po vonku v šortkách (obrazne povedané) a iným nestačí ani teplá bunda. Stačí jemný vánok a už cítia bolesť v krku. Niekto je taký odolný, že si môže každý deň dopriať zmrzlinu alebo nanuk a niekto si musí dávať pozor aj na studené nápoje. 

Jednoducho, všetko je dané aj mesiacom, v ktorom sme sa narodili. Každé znamenie zverokruhu má iné predispozície a rovnako aj iný imunitný systém. Máme dvanásť znamení – ktoré znamenia horoskopu by si mali dávať pozor na svoju imunitu a mali by ju posilňovať? Ktorým znamenia hrozí oslabená imunita?

Pozri aj: Nevera podľa znamenia: Pozor, toto sú najväčší neverníci zverokruhu!

Baran - imunita

Zdroj: Shutterstock®

Ktoré znamenia majú väčšie predispozície k chorobám?

1. Baran (21.3. – 20.4.)

Tí narodení na prelome marca a apríla najčastejšie bojujú s migrénami. Barani patria k tým znameniam horoskopu, ktoré často trpia bolesťou hlavy či závratmi. No pokiaľ sa jedna o imunitný systém, tak to tiež nie je žiadna sláva. Netrpezlivá a neposedná stránka tohto znamenia tiež nebola obdarená pevným zdravým. 

V týchto dňoch preto môžete pociťovať nielen bolesť v krku, ale tiež bolesť hlavy či mierne zvýšenú teplotu. Všetko ide o symptómy spojené s bežným prechladnutím. A že vy s prechladnutím alebo chrípkou bojujete celoročne, už je asi jasné. Váš imunitný systém patrí k tým najslabším, preto by ste si mali dávať veľký pozor na to, čo konzumujete a či pijete dostatok bylinkových čajov.

Pamätajte, že akákoľvek choroba ide najčastejšie od nôh. Preto ich majte stále v teple a z času na čas si doprajte otužovanie, ktoré posilňuje imunitný systém. Baranom sa tiež odporúča znížiť stres, ktorý rovnako oslabuje imunitný systém.

Odporúčame: TOTO sú jasné znamenia, že vás vaši strážni anjeli chcú kontaktovať

Rak - imunita

Zdroj: Shutterstock®

2. Rak (22.06. – 22.07.)

Ani Raci nepatria k znameniam zverokruhu, ktoré by sa mohli tešiť z odolného imunitného systému. Aj vám bola do vienka nadelená zlá obranyschopnosť organizmu. Je ťažké tomu uveriť, ale stačí, aby ste vyšli von s mokrou hlavou a hneď môžete chytiť nejakú pliagu, ktorá vás pripúta k posteli na niekoľko dní.

Raci sú takí anjelici s rožkami na hlave. Chvíľami sú sladkí ako med a chvíľami zase oplývajú krutosťou, ktorá nepozná hraníc. A práve toto emocionálne striedanie nálad a vlastne emočný boj spôsobuje ťažkosti spojené s trávením, ale aj s imunitným systémom.

Z toho dôvodu by Raci mali určite pozerať na to, čo si servírujú na tanier. Ovocie posilňuje obranyschopnosť organizmu a meditačné cvičenia vám zase pomôžu zvládať emócie, ktoré môžu byť častokrát ako na hojdačke.

Zaujme ťa: Patríš medzi najkreatívnejšie znamenia horoskopu? Pozri sa na to

Strelec - imunita

Zdroj: Shutterstock®

3. Strelec (23.11. – 21.12.)

Ani Strelci nedostali silnú imunitu ako dar. Strelci sú najčastejšie pod tlakom, čo v konečnom dôsledku ovplyvňuje zdravotný stav, vrátane trávenia. Toto ohnivé znamenie máva značné problémy aj s metabolizmom, čo spôsobuje, že sú niektorí sympaticky pri sebe a iní zase extrémne podvyživení.

A práve to sa podpisuje aj pod imunitný systém Strelcov. Dokonca aj čiastočná lenivosť na šport môže negatívne vplývať nielen na psychiku tohto znamenia, ale aj na imunitný systém.

V tomto prípade je preto najlepšie nájsť odhodlanie a vybrať sa na prechádzku do lesa – čerstvý vzduch prospeje organizmu a prechádzka zase postave. Vhodné je tiež nazbierať si bylinky posilňujúce imunitný systém – echinacea, harmanček, žihľava a pod.

Podpora imunity – ako podporiť oslabený imunitný systém?

  • Vyvážená strava: Dobrá výživa funguje ako primárna prevencia chorôb. Konzumujte vyváženú stravu bohatú na ovocie, zeleninu, celozrnné obilniny, morské ryby, kuracie mäso, orechy a semená. Tieto potraviny obsahujú dôležité vitamíny, minerály a antioxidanty, ktoré podporujú imunitný systém.
  • Dostatok spánku: Zabezpečte si dostatok kvalitného spánku každú noc, pretože nedostatok spánku môže oslabiť imunitný systém a zvýšiť riziko infekcií.
  • Pravidelná fyzická aktivita: Vykonávanie pravidelného cvičenia môže posilniť imunitný systém a pomôcť pri prevencii chorôb. Snažte sa cvičiť aspoň 30 minút denne.
  • Zvládanie stresu: Chronický stres môže oslabiť imunitný systém. Skúste techniky na zvládanie stresu, ako je meditácia, joga, hlboké dýchanie alebo cvičenia na relaxáciu.
  • Ochrana pred infekciami: Dodržiavajte dobré hygienické návyky, ako je pravidelné umývanie rúk, vyhýbanie sa dotyku tváre a dezinfekcia povrchov. Tiež sa vyhnite kontaktu s chorými ľuďmi, ak je to možné.
  • Dostatok vitamínov a minerálov: Niektoré vitamíny a minerály, ako napríklad vitamín C, vitamín D, zinok a železo, môžu podporiť imunitný systém. Doprajte si potraviny bohaté na tieto živiny alebo zvážte príjem doplnkov, ak nedostávate dosť cez stravu.
  • Zvážte doplnky: Okrem vitamínov a minerálov môžu byť užitočné aj ďalšie prírodné doplnky, ako sú probiotiká, echinacea alebo výťažky z húb. Avšak, pred užívaním akýchkoľvek doplnkov je dôležité poradiť sa s lekárom.
  • Vyhnite sa toxickým látkam: Znížte expozíciu toxickým látkam, ako sú cigarety, alkohol, prebytok kofeínu a ďalšie chemikálie, ktoré môžu oslabiť imunitný systém.

Článok aktualizovaný 16.2.2024

6 komentárov
Elena Švachová

Elena Švachová

17.04.2020 22:27

Môj manžel je baran a hlava ho teda bolieva dosť často :-(

Vaše meno:

Jana Čipková

Jana Čipková

23.04.2020 18:52

Článok akoby bol napísaný pre celú moju rodinu. Oslabenú a potvrdenú imunitu máme obe s dcérou.

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

24.04.2020 21:56

Syn je rak a presne to sedí

Vaše meno:

Marcela Mantičová

Marcela Mantičová

03.05.2020 02:21

S dcérou sme narodené v znamení raka,sedí to...

Vaše meno:

Andrea Hazuchová

Andrea Hazuchová

16.03.2024 11:26

Ja by som mala byt asi baran

Vaše meno:

Jana Čipková

Jana Čipková

20.03.2024 06:54

Článok presne vystihol moju rodinu s imunitou. Znamenie: baran, rak, strelec majú oslabenú imunitu, musíme sa viac dopovať ovocím a zeleninou a pridať aj pár umelých vitamínov.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE