Líčenie pre blondínky: Toto podčiarkne vaše prednosti najviac a zároveň uchová prirodzenosť

O trendoch v líčení pre brunetky sme vám už písali. Ak vás to zaujíma, článok si môžete pozrieť tu: Prirodzené líčenie pre brunetky: Toto je hitom jesene

Tentokrát sme si však posvietili na blondínky. Konkrétne na trendy, ktorým by ženy so svetlými vlasmi mali venovať pozornosť. Opäť je za nimi svetoznámy make-up artista Patrick Ta. Toho jednoducho milujú všetky celebrity, modelky i odborníci. A oprávnene. Patrick vie dokonalo vyzdvihnúť prirodzenú krásu každej ženy. Jeho líčenie je teda vzorom pre mnohé ženy a malo by byť aj pre vás. Na čo sa teda túto sezónu zamerať?

Ako bábika

Ale v tomto prípade veľmi nežná, romantická a dievčenská. Predovšetkým ženy so svetlou a stredne tmavšou pleťou by si mali osvojiť toto líčenie. Jeho dominantnými prvkami sú rozjasnené lícne kosti a ružovkastý nádych. 

Ako základ si musíte vytvoriť dokonalý make-up, no myslite na to, že má byť čo najprirodzenejší. Ak máte relatívne jednotný tón pleti, bez výrazných nedokonalostí, pokojne vám postačí zmiešať váš make-up s denným krémom – vznikne vám veľmi ľahký krycí krém. Naneste ho na pleť dlaňami, jemne vklepávajte, vyhrajte sa s tým. Nemusíte používa hubky. Nanajvýš si tak pre dokonalý „finish" jemne prejdite tvár štetcom na make-up. Ale veľmi zľahka. 

Ak máte mastnejší typ pleti, viac nedokonalostí – skúste ísť na to podobne, s tým rozdielom, že na kritické miesta naneste korektor a prstom ho rozotrite dostratena.

Následný postup je potom už rovnaký pre všetky – jemná vrstva púdru na T-zónu (vyvarujte sa líčkam), ružovkastá lícenka, ktorá v tomto prípade slúži aj ako očný tieň. Na pohyblivú časť viečka si naneste lícenku v jemnej vrstve, opäť vám k tomu postačia prsty. Následne použite lícenku aj na líčka. Aplikujte ju hrubým guľatým štetcom na vystúpené časti. Pre dokonalé výsledné líčenie použite púdrový rozjasňovač, ktorý nanesiete na hlavné body – pod obočie, nad peru a na lícne kosti. Nezabudnite, samozrejme, na úpravu obočia – učesať a zafixovať.

Odporúčame: Zisti, čo ničí kozmetiku: Ak ju máš v kúpeľni, spozorni!

Samozrejmosťou je aj rúž alebo tekutý lesk. Tu sa však môžete trochu vyhrať. Môžete zvoliť, samozrejme, prirodzenú cestu a celé líčenie tak ponechať tón v tóne. Alebo ísť trochu hravejšou cestou a na pery si aplikovať cyklámenové odtiene. Voľte však v tomto prípade skôr matné rúže. Celkový look bude veľmi sexi, fresh, no stále dievčenský. 

Môžete pritvrdiť

Samozrejme, stále sa však treba držať prirodzenosti. Ale sú ženy, ktoré preferujú predsa len jeden výraznejší prvok, na čom nie je nič zlé. 

V tomto prípade môžete zvoliť jemné očné linky a ponechať zvyšok líčenia tón v tóne (predovšetkým v nude tóne). Toto líčenie je vhodné na rande. Ak patria práve oči medzi vašu dominantnú časť tváre, tak rozhodne na ne ukážte. Výbornou kombináciou sú jemné tekuté očné linky a lesklý nude rúž. 

Alebo, naopak, máte rada červený rúž, ktorý je pre vás symbolom ženskosti? Aj takéto líčenie sa stále môže niesť v duchu prirodzenosti. Základ je rovnaký ako pri líčení „na bábiku," takže čo najmenej make-upu, jemne a dôkladne ho zapracovať, učesať a upraviť obočie, na oči aplikovať maximálne jednu vrstvu špirály. V tomto prípade však nepoužijete ružovú lícenku, ale hnedú. Rovnako ju môžete naniesť v jemnej vrstve na pohyblivú časť viečka a na líčka. Na rozjasnenie použite tekutý bronzer, ktorý aplikujte na lícne kosti. No a na pery obľúbený červený rúž, ktorý však musí byť nanesený precízne.

3 komentárov
Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

14.11.2020 07:48

Patrick vie naozaj dokonalo vyzdvihnúť prirodzenú krásu každej ženy.

Vaše meno:

Pavlína Vaksmundská

Pavlína Vaksmundská

14.11.2020 14:21

Nádherné líčenie .. Kedže aj ja som blondína , pre mňa je to dokonalé .. Najkrajšie je - tekuté očné linky a lesklý nude rúž. Super ..

Vaše meno:

Elena Švachová

Elena Švachová

14.11.2020 23:13

Rada som si prečítala,lebo som blondína.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE