Vieš, čo je to rozjasňovač a ako ho správne používať?

Rozjasňovač patrí k tým prípravkom, vďaka ktorým viete v priebehu pár sekúnd pleť krásne rozžiariť tým, že niektoré časti vašej tváre zvýrazníte. Jeho obľúbenosť narastá každou sezónou, make-up artisti prezentujú tento produkt rovnako čoraz častejšie a preto by mal byť aj pre vás základným pomocníkom pri líčení sa. Rozjasňovač si dokáže poradiť aj s tou najunavenejšou pleťou.

Dnes už máme na výber až z troch druhov zloženia, a to tekutých, sypkých alebo krémových rozjasňovačov. A pre ktorý sa rozhodnete práve vy, je len a len na vás. Ale aj tak nie je na škodu vedieť, aký druh na čo slúži. No pri všetkých jednoznačne platí – menej je viac. Vďaka obsahu čiastočiek, ktoré odrážajú svetlo sa môže ľahko stať, že to s ním preženiete a výsledný efekt bude skôr komický. Aby ste sa tomu vyvarovali, dajte si pozor na množstvo, ale aj to, kedy rozjasňovač nanesiete. 

Kam patrí rozjasňovač?

Ak ste nováčikom v aplikovaní tohto produktu, rozhodne to skúšajte postupne. Tento produkt rovnako ocenia ženy, ktoré preferujú prirodzený a nahý make-up. Pár kvapiek zmení vašu pleť na nepoznanie. A kam je najlepšie a najefektívnejšie ich aplikovať? Jednoznačne na tieto miesta:

  • na stred čela
  • na stred nosa – po celej línii
  • nad hornú peru
  • do jamky na brade 
  • pod oči
  • pod obočie
  • nad obočie

V podstate na miesta, na ktoré si pri kontúrovaní tváre aplikujete svetlejší make- up. Trochu rozjasňovača môžete naniesť aj cez stred lícnych kostí, ale naozaj len v malom množstve. Ak sa rozhodnete používať tekutý, tak rozhodne by ste ho mali nanášať ako podkladovú vrstvu pod make-up. Ak ho túžite viac zvýrazniť, pár kvapiek môžete naniesť aj po aplikovaní make-upu. 

Pozri tiež: Prirodzené líčenie pre brunetky: Toto je hitom jesene

Dôležité však je vybrať si ten správny produkt. Zvoľte si tón rozjasňovača, ktorý vyhovuje tónu vašej pleti. Olivová pleť: rozjasňovač zlatej alebo broskyňovej farby na zvýraznenie teplých tónov.
Svetlá pleť: strieborné a ružovkasté tóny dodajú pleti dotyk farby.

Aby ste dosiahli dokonalú rovnorodú aplikáciu, zvoľte si textúru rozjasňovača podľa podkladu: ak používate tekutý podklad, zvoľte si tekutý rozjasňovač. Nezabúdajte však ani na to, čo bude najlepšie pre vašu pleť. Napríklad pre suchú pleť nie je ideálny práškový rozjasňovač. Pre mastnú pleť však môže byť vhodný jeho zmatňujúci efekt.

TRIK: ak sa postavíte pod svetlo, uvidíte lepšie, na ktorých oblastiach tváre sa odráža. Na ne môžete naniesť rozjasňovač, aby ste dosiahli zdravý a prirodzený vzhľad.

Galéria - Inšpirácia na rozjasnené líčenie

4 komentárov
Daniela Bieliková

Daniela Bieliková

05.10.2020 20:40

Je to pekné, ale na make up s rozjasňovačom by som si netrúfla...

Vaše meno:

Ľubica Šťastná

Ľubica Šťastná

06.10.2020 06:01

Skvelý pomocník, rada používam.

Vaše meno:

Ivana Hlôšková

Ivana Hlôšková

06.10.2020 14:07

Sama by som si asi nevedela poradiť, hlavne ako a kam ho naniesť. Ale páči sa mi to

Vaše meno:

Jana Komadová

Jana Komadová

05.11.2020 20:20

Nikdy som ho nemala

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE